Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δουλοπρέπεια Vs υποταγή..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 12 Ιανουαρίου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Rep!  με κάλυψες.
     
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Δουλοπρέπεια Vs υποταγή..

    Hμείς οι σκληροπυρηνικά δουλοπρεπείς, τις καταργούμε αυθωρεί και παραχρήμα!
    Ακούς εκεί, αξιώνουν και να υφίστανται...στα Τάρταρα  
     
  3. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Δουλοπρέπεια Vs υποταγή..

    ώρες ώρες νομίζω πως είσαι μέσα στο μυαλό μου... REP!!!
     
  4. xtrem3

    xtrem3 New Member

    υπάρχει δουλοπρέπεια στο sex?? νομίζω η λέξη έχει τελείως διαφορετική έννοια...
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Συμφωνώ γενικά με το σκεπτικό του Durcet.
    Όπως έχω παρατηρήσει εγώ, δουλοπρέπεια είναι η "τακτική" που χρησιμοποιούν κάποιοι (όχι απαραίτητα υποτακτικοί) ως "υπερβολή"* της υποτακτικότητας, ώστε να προκαλέσουν την προσοχή/ενδιαφέρον ή/και να κάνουν εντύπωση στο άτομο που απευθύνονται, ειδικά όταν το άτομο αυτό είναι κυριαρχικό. Κατά κάποιο τρόπο είναι μέθοδος πλασαρίσματος του εαυτού τους λοιπόν και σπανιότατα, πιστεύω, συναντάμε υποτακτικούς με δουλοπρεπή συμπεριφορά προς τον/ην Αφέντη/ρα τους.
    Το αποτέλεσμα, όταν "μπερδεύεται" η ευγένεια ή/και υποτακτική συμπεριφορά με την υπερβολή της δουλοπρέπειας, είναι πολύ αντιαισθητικό και, εμένα τουλάχιστον, με απωθεί αντί να με ελκύει.

    * όπως π.χ. οι crossdressers/trans υπερβάλλουν στον τρόπο με τον οποίο ντύνονται/βάφονται κτλ προσπαθώντας να μιμηθούν τις γυναίκες.
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Σ ευχαριστω για την απάντηση sklavina  

    @Durcet  
     
  7. Παρακαλώ λάρα..durcet άλλο ενα μπράβο και απο μενα.Δεν ειναι μόνο τι λες αλλα και πως το λες..συγχαρητηρια!
     
  8. Haris_D

    Haris_D New Member

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Είναι φυσικώς αδύνατο να δεχτούμε ύπαρξη αξιοπρεπούς υποταγής, αφού ο υποβιβασμός της αξιοπρέπειας είναι βασικό χαρακτηριστικό της συνολικής υποταγής. Και φυσικά (για να συμφωνήσω και με το τελευταίο) σε αναγκάζει σε μερική ή ολική αναθεώρηση αξιών. Απο εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικών ορίων...