Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δυσκολια διαλογου με σκλάβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος masterattilas, στις 13 Οκτωβρίου 2007.

Tags:
  1. Lady Chatterley

    Lady Chatterley New Member

    Εγώ έχω απορίες:

    Βλέπει ως κατώτατες υπάρξεις αυτές που είναι δικές του σκλάβες ή γενικά τις υποτακτικές (δηλαδή είσαι sub, άρα είσαι ένας σκώληξ γενικότερα και σε οποιοδήποτε πλαίσιο) ή μήπως όλες τις γυναίκες;
    Όταν γνωρίζει τυχαία μια γυναίκα τη ρωτάει πρώτα αν είναι υποτακτική για να ξέρει αν θα πιάσει κουβέντα μαζί της; Αν όντως πιάσει διάλογο μαζί της και στο μέλλον τύχει να γίνει σκλάβα του, παύει αυτομάτως εκείνη να είναι άνθρωπος και μεταμορφώνεται σε σκώληκα;

    Υποψιάζομαι πώς το εννοεί αυτό που λέει, αλλά η διατύπωσή του αυτές τις σκέψεις μου προκαλεί.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Δυσκολια διαλογου

    Φιλε δεν θα σε κρινω με αυτα που θα σου πω, αλλα θα σου πω την γνωμη μου χωρις να διεκδικω να την θεωρησεις σωστη.

    Χρειαζετε πολυ ανωτερoτητα και δυναμη μυαλου και καρδιας, για να μπορεις να εισαι με την θεληση σου κατωτερη υπαρξη σε Καποιον/ια.

    Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις τι εννοω.

    Για εμενα το ρημα Κυριαρχω, συμαινει εμπνεω την Κυριαρχεια μου στο θηλυκο που ειναι μαζι μου, και οχι την επιβαλω, θα της επιβαλω αλλα πραγματα οπως, (ντυσιμο,πονο,τροπους, ακομα και πως να αναπνεει..... ), αλλα οχι την Κυριαρχεια μου.

    Και να σου πω και μεταξυ μας κατι?

    Αυτο ομως τωρα που δεν μας βλεπουν οι υποτακτικες, γιατι ετοιμαζοντε για το παρτυ.....(γελαει), τις θεωρω ανωτερα οντα και τις θαυμαζω, καμια φορα τις ερωτευομε και τις αγαπαω κιολας (Κυριαρχος να σου πετυχει θα μου πεις......., ε τι να κανω αυτος ειμαι......), τις θαυμαζω που λες φιλε γιατι μπορουν και καταφερνουν αυτο που δεν μπορω εγω........,δηλαδη να πονανε, να υποφερουν σωματικα και ψυχικα, και χιλια δυο αλλα, και να ειναι υπερηφανες που το κανουν αυτο για Αυτον, ασχετως αν τους αρεσει αυτο που κανουν, πιστεψε με χρειαζετε μεγαλη ψυχικη δυναμη για νο το κανεις αυτο.

    Μην ακους ομως εσυ εμενα γιατι εγω εκπεμπω στα fm........,  εσυ ασε τις σκλαβες σου στο μουγκο.....,για να το λες εσυ κατι ξερεις ......., 

    Αστειευομε φιλε δεν θελω να με παρεξηγησεις, αλλωστε στον χωρο αυτο χωρανε ολοι ανεξερετων αποψεων.
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2007
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Αν δε μου δώσει περιμένω και ίσως να μη τη πάρω και ποτέ.
    Όποτε κρίνει οτι θα μιλήσουμε, μιλάμε.

    Συνεχίζω να πιστευω πως τα' χεις λίγακι μπλεγμένα στο μυαλό σου.
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Μα είμαι πιστεύω σαφής σε αυτά που γράφω και υποστηρίζω...
    Δεν αισθάνομαι "πλεγμένος".
    Αν βέβαια θέλεις, θα ήθελα να μου καταδείξεις το τι ακριβώς νομίζεις πως έχω μπερδέψει...
     
  5. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    To οτι περίμενω να πάρω άδεια απο την απόλυτη φράση δε κάνω ποτέ διάλογο.
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Μα υπάρχει μεγάλη διαφορά όντως σε αυτό. Και λοιπόν;
    Κάποιος Αφέντης μπορεί να δίνει την άδεια συχνότερα από κάποιον άλλο, ενώ κάποιος άλλος καθόλου.

    Το αν είναι σωστή πρακτική αυτή, είναι ένα άλλο ζήτημα.
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κατωτερη???????????Με ποια εννοια??????
    Κατωτερη οχι, υποτακτικη η υποταγμενη ναι!
    Και οχι δεν εισαι βαρβαρος!!! Απολυτος ισως!!
    Εννοω δεν νομιζεις πως καποια σκλαβα, τρομαζει λιγο με αυτα που γραφεις???
    Αλλο υποτασσω, αλλο κυριαρχω, και εντελως αλλο τρομοκρατω!!
    Τρομοκρατω τον αλλον= ανθρωποδιωκτης!
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Πως σου επιτρεπει ο Lost boy να κανεις διαλογο μαζι του δεν μπορω να καταλαβω...... 
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Δυσκολια διαλογου

    άστα Μirella μου... έχω χεστεί από το φόβο μου!
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Τι θέλεις να πεις MasterPerri;
     
  11. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Re: Δυσκολια διαλογου

      Κατοπιν Αδειας Σου....


    Και εμεις ερωτευομαστε και αγαπαμε Εσας γιατι περνετε ακριβως αυτα και ακομα παραπανω χωρις να μας Θεωρειτε κατωτερα οντα και χωρις να χανουμε την ανθρωπινη υποσταση μας.....


    Ερωτηση αν και δεν διαβασα ολο το θεμα οπως παντα. Εκτος απο τα στατους και λοιπα του χωρου η ανθρωπινη επαφη και σκεψη παυει να υφισταται; Οταν γινεις σκλαβα σημενει πως σταματας να εισαι ανθρωπος και ισως μερικες φορες και αξιολογος;
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Πλακα κανω Lost boy.....: 
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2007