Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος BikiniGirlWithMachineGun, στις 3 Νοεμβρίου 2009.

  1. BikiniGirlWithMachineGun

    BikiniGirlWithMachineGun Regular Member

    Ένα βιβλίο για δυνατές συγκινήσεις και ανοιχτά μυαλά... Πιστεύω οτι αρκετοί θα διαβάσουν τις..σκέψεις τους μέσα σε αυτό.
    Απλά διαβάστε το!!!

    Τίτλος: Εξουσιαστική Μανία
    Συγγραφέας: Christa Faust
    Εκδόσεις: Ars Nocturna

    Και ενα μικρό hint: Η συγγραφέας του ήταν Dominatrix  

    Critics.gr :: Εξουσιαστική Μανία - Αντικειμενικότητα μέσα από την πολυφωνία
     
  2. BikiniGirlWithMachineGun

    BikiniGirlWithMachineGun Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

      πφφφφτ σε κανεναν δεν αρεσε...
     
  3. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    Δηλαδή εσύ περίμενες να τρέξουμε να το αγοράσουμε ή να το παραγγείλουμε, μετά να το διαβάσουμε και ύστερα να κάτσουμε να το σχολιάσουμε; Και για όλα αυτά μας έδινες περιθώριο μία μέρα;  
     
  4. BikiniGirlWithMachineGun

    BikiniGirlWithMachineGun Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    Εξυπνάαααδες   Απλά ως ανυπόμονος άνθρωπος περίμενα να δω κάποιο σχόλιο αλλά που...Μιας λοιπόν και απάντησες πρώτη θα στο πάρω δωρο! 
     
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    Η δευτερη απαντηση κερδιζει τιποτα?
    Επειδη δεν βρισκω τιποτα ενδιαφερον στο να διαβαζω κατι που ηδη γνωριζω, τις σκεψεις μου, θα ηθελα το "Στυλοβατες της γης" του Κεν Φολεκ.
    Ευχαριστω 
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    εγώ που ήρθα τρίτη? επειδή δε διαβάζω, θα ήθελα μια μεγάλη σοκολάτα. Ευχαριστώ 
     
  7. BikiniGirlWithMachineGun

    BikiniGirlWithMachineGun Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    ΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δεν ντρέπεστε καθόλου όμως! Μόλις είδατε και αντάλαγμα αμέσως! Την σοκολάτα άνετα αν έρθω το Σάββατο!MILKA ή Cadbury. Δεν έχεις άλλες επιλογές!  
    Thelma για πες για το "Στυλοβάτες της Γής"...
     
  8. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    θελω και εγω σοκολατα 
     
  9. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    Χαιρετώ τους βιβλιόφιλους/ες του φόρουμ!  

    Για το μυθιστόρημα Εξουσιαστική Μανία της Christa Faust, που κυκλοφόρησε πρόσφατα στα ελληνικά από τις εκδόσεις Ars Nocturna, είχα γράψει προ ολίγου καιρού τα εξής:

    "Είχαμε αναφερθεί πριν λίγους μήνες στο βιβλίο αυτό με αφορμή την παρουσίασή του. Τότε είχα γράψει πως, όταν βρω την ευκαιρία να το διαβάσω, θα δημοσιεύσω την κριτική μου.

    Για να μην αθετήσω την υπόσχεσή μου, θα πω εδώ λίγα λόγια: το πρώτο μισό του βιβλίου με ενθουσίασε, καθώς η συγγραφέας σκιαγραφεί ένα φανταστικό μεν αλλά άκρως ενδιαφέροντα κόσμο που περιστρέφεται γύρω από το BDSM σε κάποιες ιδιόμορφες γειτονιές της Νέας Υόρκης.

    Ωστόσο, το δεύτερο μισό του έργου με απογοήτευσε, καθώς ξεφεύγει εντελώς από τη λογική του BDSM και μετατρέπεται σε θρίλερ με ηθικολογικές και χριστιανίζουσες προεκτάσεις (κατά την ταπεινή μου άποψη). Λες και όλοι οι άνθρωποι που έχουν τέτοια... βίτσια, πρέπει ντε και καλά να δολοφονηθούν ή να αυτοκτονήσουν, να κλειστούν στη φυλακή ή να περάσουν από ένα πραγματικό Καθαρτήριο για να εξιλεωθούν, αν φυσικά καταφέρουν να επιβιώσουν! Πάντως, αξίζει να διαβάσει κανείς το βιβλίο αυτό για τις απολαυστικές, αισθησιακές και διεισδυτικές (no pun intended) σκηνές του πρώτου μέρους, οι οποίες περιγράφουν τη συναρπαστική μύηση της ηρωίδας στο χώρο του ΒDSM."
     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    Και είναι να μην τάξεις στο άγιο κερί και στο παιδί κουλούρι..
     
  11. BikiniGirlWithMachineGun

    BikiniGirlWithMachineGun Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    Dark Passion μιλ μερσι για την κριτική σου!
    Συμφωνώ εν μέρει μαζί σου σχετικά με το πρώτο μισό και το δεύτερο του βιβλίου αλλά μην ξεχνάμε οτι ο σκοπός της Christa Faust ήτανε να πει μια ιστορία που έγινε θριλλερ μέσα απο τον χώρο του BDSM. Υπερέβαλλε στο μέγιστο και εμένα προσωπικά δε με χάλασε καθόλου. Επίσης, κατά τη γνώμη μου αυτές οι ηθικολογικές και χριστιανίζουσες προεκτάσεις που λές ίσως ισχύουν για κάποιον vanilla που μπαίνοντας στον χώρο αυτό και προσπαθόντας να εξερευνήσει τα όριά του, του περνάνε διάφορες τέτειες σκέψεις/αμφιβολίες/τύψεις...
    Παρείγγειλα απο το ΑΜΑΖΟΝ πριν λίγες μέρες και το τελευταίο της βιβλίο Money Shot (Hard Case Crime). Σήμερα λογικά θα μου έρθει και ανυπομονώ να το διαβάσω! Έχει πάρει καλή κριτική. Έχεις διαβάσει και άλλα απο την Christa Faust? Γενικά έχεις κάνει κάποια άλλα posts που να προτείνεις βιβλία? Θα με ενδιέφερε να τα διαβάσω!

    Alnair το Σάββατο θα πας στο fetish party? Αν καταφέρω να έρθω θα στο φέρω να το διαβάσεις οπωσδήποτε! (ούτε ποσοστά να έπαιρνα)

    Γενικά απο εδώ ποιοι θα πάτε γιατί εγώ δεν ξέρω κανέναν    
     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΑΝΙΑ

    BikiniGirlWithMachineGun, θα είμαστε πολλοί το Σάββατο. Νομίζω ότι θα είναι όλοι όσοι έγραψαν σε αυτό εδώ το νήμα. Να έρθεις