Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΥΠΟ ΘΗΛΥΚΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 26 Ιανουαρίου 2007.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor


    Αγαπημένε μου Κιτς, έρχεται μια στιγμή στην ζωή των ανθρώπων που δεν θέλουν απλά να γίνουν νονοί. Θέλουν τις ριπές. Με εννοείς;

    Είθε να έρθει και για σένα αυτή η ώρα. Στο εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου (ξέρεις ότι είναι απύθμενη).

    Και επίσης να σου πω ότι οι μεταγενέστεροι (δηλαδή εσείς) δεν ξέρετε τι θα πει αυτό που περιγράφω εγώ. Και ότι εμένα στα τέτοια μου, γιατί την ζωή μου την έζησα και αν ακόμη πεθάνω αύριο, έχω νιώσει τις εν λόγω ριπές όχι μόνο στο μουνί μου, αλλά στη ζωή μου όλη, στο είναι μου. Είμαι έτοιμη για οτιδήποτε μου επιφυλάσσει η "μοίρα". Ποτέ δεν φοβήθηκα και ποτέ δεν ήμουν αρκετά ηλίθια ώστε να μην πάρω τις προφυλάξεις εκεί που έπρεπε. Είμαι πολύ μεγαλύτερη από σένα και για να φτάσω εδώ, κάτι έκανα σωστά. Για ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα. Αν θέλεις να βαφτίσεις το τέταρτο παιδί μου θα πρέπει να ρωτήσεις κάποιον άλλον, όχι εμένα. Εγώ είμαι μαθήτρια και απλά ανέφερα τι με καυλώνει. Όταν βρεις κι εσύ τι σε καυλώνει (η ερώτηση στο συγκεκριμένο νήμα απευθύνεται σε υπό θηλυκά, μάλλον μπερδεύτηκες ή δεν ήξερες τι να κάνεις με τις στιγμές σου), είμαι σίγουρη ότι θα το μοιραστείς μαζί μας (χωρίς φίλτρο ελπίζω, αγνά και καθαρά και καυλιάρικα - ελπίζω τώρα να με εννοείς).
     
  2. secret38

    secret38 New Member

    Για αλλους τελετουργικό,για άλλες μέρος της δύναμης...!!...Απλά...εκφραστείτε ελεύθερα!
     
  3. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Οπουδήποτε κ αν τελειώσει ειναι απόλαυση... κ μπορω να πω πως συμφωνω με την Dora οσον αφορα το τελειωμα εντος κολπου...
     
  4. Kits

    Kits Contributor


    τα λαθη, η μαγκια και η καυλα πληρωνεται ... και μαλιστα ακριβα!!!

    Το να κανει καποιος παιδια πρεπει να πληρωσει και ενα τίμημα.. αλλος το πληρωνει και χαιρεται και αλλος απλα το πληρωνει...

    ''Τα λογια ειναι σοβαρα και με ενα ''Γεια σου'' δεν ξοφλάς ''
     
  5. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    .........γι'αυτο όμως όταν είναι να συμβεί κάτι τέτοιο (όχι το παιδί... αλλά το τελείωμα λέμε εντός του κόλπου που μπορει να φέρει στην πορεία μια εγκυμοσύνη κ το παιδί, αν δεν γίνει έκτρωση -δεν την εγκρινω ομως-) το κανεις κατ αρχας στα πλαίσια μιας σχέσης όπου ξέρεις τι είναι ο άλλος γιατι τελικά αν είναι να πάθεις κάτι από μια σεξουαλική επαφή χωρίς προφυλλαξη αυτο είναι το λιγότερα μπροστα σε κατι αρρωστιες κ.α
    Δεν το κάνεις γύρο στις γόνιμες μέρες της!
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    ξερεις ποσες εγκυμοσυνες εχουν γινει τις μη γονιμες μερες???
     
  7. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Πιθανοτητα να συμβει κάτι τέτοιο σε κάποια γυναίκα με σταθερό κύκλο είναι απειροελάχιστες.

    Η γυναίκα είναι γόνιμη την 14η μέρα πριν αδιαθετήσει... κ αυτο το γεγονός κάνει μάλιστα δύσκολη την εύρεση της όταν έχουμε να κάνουμε με ασταθη κύκλο.
    Συνεπώς το να συμβει με επαφη εκτος του +/- 3 μέρες (μέσος χρόνος ζωής των σπεματοζωαρίων) από κείνη την μέρα (το ωάριο ζει ενα 24ωρο κατα μέσο όρο, έκτος αν γονημοποιηθει) συνήθως οφείλεται σε κάποια ορμονική διαταραχή με αποτέλεσμα μια "καθυστεριμένη" ωορηξία.
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Υπάρχει και το morning after pill   (ή διάφορα σπερματοκτόνα χάπια/υπόθετα)

    Υ.Γ. Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις. Απαντάω μόνο γι αυτές περί εγκυμοσύνης.
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Αν ειναι σε ικανοποιητικο μεγεθος γιατι οχι.... 
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΥΠΟ ΘΗΛΥΚΑ

    το αντίθετο συμβαίνει
    το ωάριο ζει ένα τριήμερο ενώ τα σπερματοζωάρια μερικές ώρες
     
  11. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΥΠΟ ΘΗΛΥΚΑ

    Εισαι τελειως λαθος!

    Πρωτον!!! βασίστηκα σε σιγουρες γνώσεις. Άρα αναμφισβίτητες... κ όχι επειδή το λεω εγώ, αλλά έτσι είναι. (βιολογια=>θετική επιστήμη=>χρειάζεται να το αναλύσω περαιτερω;;;; )

    κ δευτερον προς επιβεβαιωση οτι δεν λεω παπαριες....

    http://en.wikipedia.org/wiki/Sperm

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ovulation
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΥΠΟ ΘΗΛΥΚΑ


    mea culpa λοιπόν
    ευχαριστώ για τη διόρθωση