Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 20 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    η ιστορια μας το σπιτακι μας η δουλιτσα μας το αμαξακι μας....οποιος τα επιβουλευεται αλοιμονο του...περιχαρακωση του μυαλου μας και της ζωης μας

    στα 70 χρονια ζωης ή φτιαχνεις ιστορια ή ακκολουθεις την ιστορια που σου φτιαξανε
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2007
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    ...ή και "κλέβεις" ιστορία... μερικοί είναι συνηθισμένοι σε τέτοιες δραστηριότητες άλλωστε...
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Για να την κλέψει κάποιος σημαίνει είτε ότι αυτός που την έχασε ότι δεν την προφύλασσε καλά είτε ότι την πούλησε. Και στις δύο περιπτώσεις δεν φταίει ο κλέφτης. Αν εσύ δε φυλάς τα ιερά και όσια, τότε σημαίνει ότι δεν είναι για εσένα ούτε ιερά ούτε όσια. Έτσι απλά.
     
  4. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    το οτι καποιοι δεν προφυλαξαν και την εχασαν η τους την εκλεψαν αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να την παρουμε πισω .και προτιμω να ακολουθω ιστορια χιλιαδων χρονων παρα ιστοριουλες 70 χρονων οι δευτερες με χαλανε
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Φταίει δηλαδή το θύμα μιας ληστείας και δε φταίει ο κλέφτης; Να τον παρασημοφορήσουμε κιόλας γι’ αυτήν του την πράξη και να βάλουμε φυλακή το θύμα;

    Τα ιερά και όσια μιας πατρίδας πολλοί ήθελαν να τα διαφυλάξουν, αλλά δε γίνεται........ φωνάζουν οι "φιλελεύθερες" εφημερίδες βλέπεις..... για τα δικαιώματα των ληστών να κλέβουν ελεύθερα  
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι στην προσπάθειά σου να δικαιολογήσεις κάποια αδικαιολόγητα φάσκεις και αντιφάσκεις. Ποιος είπε να δώσουμε παράσημο στον κλέφτη. Είπαμε να τον αποτρέψουμε, με άμυνα ιδεολογική κατ'αρχήν, πριν να καταντήσουμε σε φοβικές αντιλήψεις και θεωρήσεις που οδηγούν στο ρατσισμό. Αν δει ο άλλος πόρτα ανοιχτή και αφύλακτη θα μπει. Και για να μπούμε στην ουσία του θέματος, από το 1950 τα Σκόπια, στους διεθνείς χάρτες γράφονταν ως Δημοκρατία της Μακεδονίας, στην Ομοσπονδία της Γιουγκοσλαβίας. Το 1990 η Monde Diplomatique, εφημερίδα που συνοψίζει τις θεωρίες και τις αντιλήψεις του διπλωματικού κόσμου, είχε δημοσιεύσει ένα χάρτη που προσιόριζε τη Δημοκρατία της Μακεδονίας στα Σκόπια και σε μέρος της Μακεδονίας, κόντά στη Θεσσαλονίκη. Άρα το κλίμα είχε καλλιεργηθεί ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ των πολιτίκών, των διπλοματών και των κυβερνήσεων της Ελλάδας. Τώρα μπορείς να κρίνεις ποιος φταίει. Η μάζα πάντα ακολουθούσε όπως τα πρόβατα το βοσκό, εκτός κάποιοων εξαιρέσεων, γιατί από το τέλος της δεκαετίας του 1980 η πολιτκή είχε πλήρως ποδοσφαιροποιηθεί και όλοι προσκυνάγαμε "σώβρακα και φανέλες" (όπως έλεγε ο Πανούσης), αλλά πολιτικών ομάδων, αυτή τη φορά. Και θα επανέλθω αν χρειαστεί.
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2007
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    γιατι ειναι περισσοτερο Μακεδονας καποιος που ηρθε στην Μακεδονια μετα το 22 με συνθηκες που ολοι γνωριζουμε απο καποιον εστω και σλαβο που ζει εκει αιωνες τωρα;ποιος κλεβει τελικα;γιατι να θεωρουμε πως μας ανηκει η πατριδα του Κεμαλ;Ας καταλαβουμε πλεον πως η περιοχη ηταν για αιωνες ενα μωσαικο πολιτισμων και λαων δεν ανηκε σε ενα εθνος και μια φυλη και κατακτηθηκε απο το Ελληνικο κρατος στους βαλκανικους.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    Γιατί οι Μακεδόνες ήταν Έλληνες. Αυτό το γνωρίζεις άραγε ή το αμφισβητείς;

    Όσο κεμαλικό κράτος είναι η Ελλάδα άλλο τόσο σήμερα είναι Ελληνικές οι περιοχές που έφθασε ο Μέγας Αλέξανδρος.


    Κατακτήσαμε εμείς οι Έλληνες τον χώρο αυτό που ζούμε από του Τούρκους στους Βαλκανικούς πολέμους;
    Να τους δώσουμε αποζημίωση τότε... να ζητήσουμε μια συγνώμη..... κάτι...
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    καλα ρεεεεεεεεε ακομα το κυπριακο λυνετε???????????
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

      
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    Αποφεύγεις την ερώτηση Iagos; Λοιπόν, πιστεύεις πως ήταν Έλληνες ή όχι οι αρχαίοι Μακεδόνες;

    Κανένας πο#@# πολιτικάντης ή κωλοφυλλάδα δε θα μου επιβάλλει την αλήθεια που θέλουν να πλασάρουν για να κονομήσουν.
    Τους εύχομαι ολόψυχα καλό ψόφο...
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2007
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    ηταν αρχαιοι Μακεδονες τοσο απλα.............καλη χρονια