Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 20 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: R

    Δεν έχω καμιά αμφιβολία.
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    Δεν ειναι τοσο οι πολιτικοι που ζητησαν την ενταξη της Ελλαδας στην Ευρωπαϊκη Ενωση, αλλα ενα μεγαλο μερος της ελληνικης κοινωνιας, το οποιο στη συνεχεια μεγαλωσε. Απο τοτε που ενηλικιωθηκα και αρχισα να καταλαβαινω τι γινεται, δε σταματισα να προασπιζομαι την ιδεα αυτη. Οι πολιτικοι ειναι οι εκφραστες μου και οχι εγω εκφραστης αυτων.



    Σιγουρα πεθαναν πολλοι, και τους τιμω περισσοτερο απ' οσο φανταζεσαι. Δεν ειναι λογος ομως αυτος για να απορριψω την ευρωπαϊκη ιδεα. Αυτοι που πεθαναν δεν ειχαν στο νου τους την ενωση της Ευρωπης, οπως και οι Αθηναιοι με τους Σπαρτιατες οταν πολεμουσαν δε φανταζοταν ποτε οτι καποια μερα θα ανικανε στο ιδιο κρατος. Εμεις ειμαστε τα παιδια ολων αυτων και το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να ζουμε στο παρον και να κοιταμε το μελλον.
     
  3. To κυπριακό ζήτημα να πιάσουμε μια των ημερώνε παίδες.
    Και μην ξεχάσετε και την Παλαιστήνη μέσα (και το γκουαντάναμο).
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: R

    Και οταν η "πατριδα" ΕΕ υποστηριζει θεσεις αντιθετες στα συμφεροντα της Ελλαδας ισχυει κατα την γνωμη σου αυτο ??(οπως π.χ στην περιπτωση του Κοσοβου)
     
  5. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ



    To 80% των θυμάτων παγκοσμίως από νάρκες είναι πολίτες.

     

     ​

    Οι νάρκες σακατεύουν και σκοτώνουν χωρίς διακρίσεις. Ο Ερυθρός Σταυρός εκτιμά πως 500 άνθρωποι τραυματίζονται ή σκοτώνονται κάθε βδομάδα.
    Η πλειοψηφία είναι πολίτες.


    Συνολικά 15 με 20.000 άνθρωποι τραυματίζονται ή σκοτώνονται ετησίως σε νάρκοπέδια.

    Μια νάρκη κοστίζει μόνο 3 δολλάρια για να κατασκευαστεί, αλλά εκατοντάδες δολλάρια για να εντοπιστεί και να απομακρυνθεί.

     


    Σε μερικές χώρες περίπου το ένα τρίτο των θυμάτων από νάρκες είναι παιδιά.


    Τα ποσά για την περίθλαψη των θυμάτων από νάρκες είναι αστρονομικά, και το κοινωνικό και οικονομικό κόστος τεράστιο.


    Το τεχνητό πόδι ενός παιδιού που έχει χτυπηθεί από νάρκη πρέπει να αντικαθίσταται κάθε 6 μήνες καθώς μεγαλώνει.


     ​

    Ένας άνθρωπος χτυπιέται από νάρκη κάθε 22 λεπτά.






    Αλλά τι μας νοιάζει εμάς; Ε; Μακριά απ' τον κώλο μας ε; Μέχρι να την ...πατήσουμε...







     


    http://www.icrc.org/Web/eng/siteeng0.nsf/html/landmines-factsheet-150807




     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Καλο post αλλα μπορω να σου παραθεσω και τα ποσοστα εγκληματικοτητας απο το '90 που ειχαμε την πρωτη εισοδο Αλβανων στην Ελλαδα.Το μονο που εχω να πω και δεν καναπαντω στο νημα αυτο ειναι ενα :
    Ειναι τεραστια η ευθηνη να λεγεσαι Ελληνας
     
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εγω θα ελεγα ειναι τεραστια ευθηνη να λεγεσε ανθρωπος!ειναι σαν να εχεις προσκληση σε ενα παρτυ και να σε κοιτανε ολοι με μισω ματι επηδη δεν φορας τα ιδια ρουχα η εισαι κοινωνικα διαφορετικος!δεν λεω πως τα πραγματα δεν γινανε χαλια τα τελευταια χρονια αλλα ας αναλαβει ο καθενας μας ξεχοριστα τις ευθηνες του γιατι καθε 4 χρονια αποδηκνυεται ενα πραγμα πως 8 στους 10 ελληνες το δεχοντε!τεσπα ειναι ενα μεγαλο θεμα και δεν νομιζω να βγενει ακρη με μερικα γραπτα!

    οσο για αυτη τη γαμημενη κληρονομια που εχουμε απο τους προγονους μα(επηδη το ακουω τακτικα)εγω προσωπικα θα ντρεπομουν αντι να νιωθω ωραια γιατι η μαγκια δεν ειναι να δεχεσε μια μεγαλη κληρονομια αλλα να την εκμεταλευεσε και οχι να την κατασπαταλας!!!!!και εγω για μενα προσωπικα οσο και να με ποναει δεν ειμαι ικανος!
     
    Last edited: 27 Δεκεμβρίου 2007
  8. female

    female Contributor



    Συμφωνώ.
    Θα προσθέσω --
    "Να λέγεσαι"... Να είσαι.

     
    Last edited: 27 Δεκεμβρίου 2007
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    πω πω αυστηροτητα!δεν πιστευω να εχασα καμμια μοναδα  
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Re: ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΑΛΗΘΙΝΗ

    τι εννοεις τεραστια ευθηνη;ευθηνη ειναι να λεγεσαι και Πακιστανος ας πουμε;
     
  11. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Α

    Δεν ξερω τι διαολο-συμφεροντα εχει η Ελλαδα και η ΕΕ απο το Κοσσοβο. Αν ειναι λοιπον να διαλεξω, με τα ματια κλειστα, θα διαλεξω σαφως ΕΕ.
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    και δεν καταλαβα?ποιος σας εδωσε το δικαιωμα να διαλεξετε?για να συνερχομαστε