Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sk, στις 28 Μαρτίου 2010.

  1. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Ευτυχως που οι ξεχωριστοι ανθρωποι μας αφηνουν, απλοχερα, ανεκτιμητη κληρονομια!
    [ame="http://video.google.com/videoplay?docid=4994891152687042789"]Ηλιας Πετροπουλος - Ενας Κοσμος Υπογειος[/ame]
     
  2. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    ειδα τη "Λοκαντιέρα" στο θέατρο Κάππα και ξετρελάθηκα!
    εξαιρετική παράσταση, πολύ καλή χημεία των ηθοποιών, καταπληκτική σκηνοθεσία, πολύ ωραία κοστουμια και μουσική
    τη συνιστώ ανεπιφύλλακτα!
     
  3. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)



      ​
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    3/12/10 </SPAN>22:00 ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΙ live, συναυλία - αφιέρωμα στον Παύλο Σιδηροπουλο 20 χρόνια μετά, guests: Δ.ΠΟΥΛΙΚΑΚΟΣ / Γ.ΓΙΟΚΑΡΙΝΗΣ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΙ live
    συναυλία - αφιέρωμα στον Παύλο Σιδηροπουλο 20 χρόνια μετά
    guests: Δ.ΠΟΥΛΙΚΑΚΟΣ / Γ.ΓΙΟΚΑΡΙΝΗΣ
    Δεν θα εμφανιστούν: ΤΑΚΙ ΤΣΑΝ & ΕΙΣΒΟΛΕΑΣ

    Δύο βραδιές αφιερωμένες στον Παύλο..,
    που είκοσι χρόνια μετά το χαμό του, η μορφή του και το έργο του είναι πιο επίκαιρα από ποτέ, που σε μια εποχή αποστείρωσης και επανάληψης, παρών, εμπνέει νέους δημιουργούς, φωτίζει δρόμους ακέραιους και αδιαπραγμάτευτους, προτάσσει το ένστικτο και τη φαντασία απέναντι στο εμπόριο και την ψυχρή λογική, γοητεύει ..και εν τέλει είναι τα λόγια του αυτά που θα μας κάνουν για άλλη μια φορά να αφήσουμε τη ζεστή μας γωνιά για το καθιερωμένο ραντεβού του Δεκέμβρη, για να γιορτάσουμε το δικό μας μεγάλο ροκ ήρωα, για να ενώσουμε τη φωνή μας, απροσάρμοστοι παρέα με τους Απροσάρμοστους, τους μουσικούς και όχι μόνο συνοδοιπόρους του, τραγουδώντας –και- γι’ αυτόν, «όταν κάποιο βράδυ, θα σε ξυπνήσει απότομα η φωνή σου και δεις πως έχεις κάτι να μας πεις…»
    ..θα τα ..πούμε λοιπόν.. 3 και 4 Δεκεμβρίου, που αλλού, στο Κύτταρο..



    4/12/10 </SPAN>22:00 ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΙ live, συναυλία - αφιέρωμα στον Παύλο Σιδηροπουλο 20 χρόνια μετά, guests: Δ.ΠΟΥΛΙΚΑΚΟΣ / Γ.ΓΙΟΚΑΡΙΝΗΣ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΙ live
    συναυλία - αφιέρωμα στον Παύλο Σιδηροπουλο 20 χρόνια μετά
    guests: Δ.ΠΟΥΛΙΚΑΚΟΣ / Γ.ΓΙΟΚΑΡΙΝΗΣ
    Δεν θα εμφανιστούν: ΤΑΚΙ ΤΣΑΝ & ΕΙΣΒΟΛΕΑΣ

    Δύο βραδιές αφιερωμένες στον Παύλο..,
    που είκοσι χρόνια μετά το χαμό του, η μορφή του και το έργο του είναι πιο επίκαιρα από ποτέ, που σε μια εποχή αποστείρωσης και επανάληψης, παρών, εμπνέει νέους δημιουργούς, φωτίζει δρόμους ακέραιους και αδιαπραγμάτευτους, προτάσσει το ένστικτο και τη φαντασία απέναντι στο εμπόριο και την ψυχρή λογική, γοητεύει ..και εν τέλει είναι τα λόγια του αυτά που θα μας κάνουν για άλλη μια φορά να αφήσουμε τη ζεστή μας γωνιά για το καθιερωμένο ραντεβού του Δεκέμβρη, για να γιορτάσουμε το δικό μας μεγάλο ροκ ήρωα, για να ενώσουμε τη φωνή μας, απροσάρμοστοι παρέα με τους Απροσάρμοστους, τους μουσικούς και όχι μόνο συνοδοιπόρους του, τραγουδώντας –και- γι’ αυτόν, «όταν κάποιο βράδυ, θα σε ξυπνήσει απότομα η φωνή σου και δεις πως έχεις κάτι να μας πεις…»
    ..θα τα ..πούμε λοιπόν.. 3 και 4 Δεκεμβρίου, που αλλού, στο Κύτταρο..
     
  5. vautrin

    vautrin Contributor

    Πήγα στη συναυλία του Sonny Rollins στο Παλλάς. Δεν μου άρεσε απλώς, μ’ ενθουσίασε! Ένας γεράκος 80 ετών, σκυφτός, καμπουριαστός, καχεκτικός που βάδιζε με δυσκολία ανέβηκε στη σκηνή. Με το που τον είδα, η καρδιά μου σφίχτηκε. Ήμουν έτοιμος ν’ αρχίσω να το κλαίω το ογδονταπεντάρι. Και μετά, έβαλε το σαξόφωνο στα χείλη και τι μαγεία ήταν αυτή! Δυόμιση ώρες ακατάπαυστο, θυελλώδες bebop δίχως ούτε ένα διάλειμμα. Ένα μάθημα για κάθε νέο μουσικό, ένα δώρο για το κοινό. Ευχαριστούμε γέρο-Colossus.






     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Re: Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

     
  7. echo

    echo ***

    Re: Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)


    Οχι άλλη γκρίνια περί της κουλτούρας του αυθεντικού, δεξιόστροφη απαλλοτρίωση αριστερής προέλευσης. Και για το συγκεκριμένο συμβάν, κανένας απ τους αναφερομένους στο Live δεν έφτιαξε καριέρα πάνω στον Παύλο, αυτό ήταν άλλων προνόμιο, οι "Απροσάρμοστοι" δε, ήταν το τελευταίο συγκρότημα του, καλώς κατ' εμέ πράττουν και συνεχίζουν να πάιζουν, δεν είναι δα και τίποτα μαϊντανοί που να τρέχουν από gig σε gig. Ούτως η άλλως η ακριβής ημερομηνία θανάτου του Παύλου είναι τρεις μέρες αργότερα, στις έξι Δεκεμβρίου, διπλή μέρα μεταθανάτιων μνημών  cautious  και του Αγίου Νικολάου, προστάτη του πολεμικού ναυτικού. 
    Ορθώς ομιλεί ο συνεργάτης σας, αλλά εσείς τι είστε και έχετε συνεργάτες , ΕΠΕ, γκρούπα, κάτι άλλο;
     
  8. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    δεν ξέρω αν λεει σαν αμάξι, αλλά σαν διαφήμιση είναι τέλεια αυτή η ελεγχόμενη κίνηση / ηρεμία  

    sk


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Η πιο πολυειδωμένη διαφήμιση στο διαδίκτυο μακράν της δεύτερης...
    Κόστος παραγωγής $5,000,000...
    Την έχουν δει πάνω από 300,000,000 single users σύμφωνα με τις πιο μέτριες εκτιμήσεις....
     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)






    Δεν υπάρχουν λόγια για τον κοινωνικό ρατσισμό που βιώνουν αυτοί οι τόσο ξεχωριστοί και γεμάτοι πάθος για την ζωή άνθρωποι
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    η δεύτερη ποια είναι?

    sk
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014