Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sk, στις 28 Μαρτίου 2010.

  1. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Πολύ γέλιο...

    Τον Sasha Grey...  
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. εχθες,στη Μονή Παμμεγίστων Ταξιαρχών Αγίου Γεωργίου Νηλείας Πηλίου..
    καθώς παρατηρούσα πως ο Άρχων Μιχαήλ κρατούσε μια ρομφαία τεράστια..
    ενω αντιθέτως,ο Γαβριήλ,έμοιαζε πιο επιεικής..κραδαίνοντας την μακριά του ράβδο..
    μια μοναχή,προσέξε την προσήλωσή μου στις φιγούρες των Παμμέγιστων Ταξιαρχών και τον θαυμασμό στο βλέμμα μου...

    κι όταν κάποια στιγμή,εκδήλωσα ένα σιωπηλό ενδιαφέρον για τα αφιερώματα σπαθιών μπροστά στο εικόνισμα του Ταξιάρχη Μιχαήλ...
    αγγίζοντας απαλά μια αρκετά μεγάλη στρατιωτική σπάθα...
    εκείνη μου απάντησε (λες και διάβασε τη σκέψη μου) πως ο Αρχάγγελος Μιχαήλ είναι της Παλαιάς Διαθήκης και γι αυτό και είναι πιο αυστηρός...
    την κοίταξα με βλέμμα που μαρτυρούσε κάποιο δέος..και μου αντέταξε πως "είναι γλυκούλης όμως.."

    λίγο αργότερα,καθώς μοσχομύριζα τριαντάφυλλο ενω θαύμαζα τον αποχρωματισμό των φυλλοβόλων στη διαδρομή..
    κοιταξα μια στιγμή τον Αρχάγγελο Μιχαήλ ως αυτοκόλλητο στο μικρό μπουκαλάκι με το μύρο που πήρα σουβενίρ απο τη μονή...
    και έμοιαζε όντως γλυκός...και αυστηρός...και δίκαιος...και ισχυρός...και γοητευτικός...και φτεροπουπουλάτος...

     
     
  5. «The Met: Live in HD»στο «Αχίλλειον»..
    Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015..

    Richard Wagner
    Tannhauser

    Βασικός ήρωας της μεγάλης ρομαντικής όπερας σε τρεις πράξεις, είναι ο «Τανχόιζερ», ένας καλλιτέχνης με αλαζονική συμπεριφορά που του αρέσει να προκαλεί το θαυμασμό. Ο Βάγκνερ συνδύασε δυο διαφορετικούς μύθους. Ο πρώτος αφορά το θρυλικό ποιητή που έζησε κατά τον 13ο αιώνα ως περιπλανώμενος τραγουδιστής και είχε λάβει μέρος σε ένα διαγωνισμό ποίησης μαζί με άλλους αξιόλογους βάρδους της μεσαιωνικής Ευρώπης το έτος 1206 ή 1207 στον πύργο του Βάρτμπουργκ στην γερμανική πόλη Αϊζεναχ. Ο δεύτερος σχετίζεται με το λαϊκό μύθο του λόφου της Αφροδίτης, ενός φανταστικού τόπου αχαλίνωτης ερωτικής ηδονής και σωματικών απολαύσεων αντίθετο με την αγνή χριστιανική αγάπη και εγκράτεια. Ο «Τανχόιζερ» καλείται να επιλέξει ή τον κόσμο της ηδονής που του υπόσχεται η Αφροδίτη ή την αγνή αγάπη της Ελισάβετ. Όταν στο διαγωνισμό ερωτικής ποίησης υπερασπίζεται τον κόσμο της ηδονής κατηγορείται πως προσβάλλει τα ήθη. Ο Πάπας του λέει πως μοναδική ελπίδα για να συγχωρεθεί είναι να ανθίσει η ράβδος του. Η Ελισάβετ, παρ’ ότι την έχει προδώσει, θυσιάζει τη ζωή της προσευχόμενη για τη συγχώρεσή του. Η ράβδος ανθίζει και ο Τανχόιζερ ζει.
     
     
  6. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

  7. Elune

    Elune Priceless

  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η εργαλειοθήκη του ΟΟΣΑ υλοποιείται με γοργούς ρυθμούς.(Η φωτογραφία τραβήχτηκε από κεντρικό σούπερ μάρκετ της Θεσσαλονίκης. )

     
     
  9. brenda

    brenda FU very much

  10. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος