Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gothman, στις 4 Ιανουαρίου 2007.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Ολα πιθανα ειναι σ'αυτη τη ζωη...μπορει εγω να ειμαι αυτος που αναζητας μπορει κι εσυ να εισαι αυτη που αναζητω  
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Οι στιχομυθίες , όπως και οι διαφωνίες σε αυτό το νήμα έχουν ένα ενδιαφέρον αισθητικό ύφος . Δε μου κάνει καρδιά να πειράξω τίποτα , οπότε θα το αφήσω να εξελιχθεί και θα παρακολουθώ με περιέργεια  

    Υ.Γ. Ελπίζω να μην χάσει κανείς την ψυχραιμία του και να χάσω το φινάλε του αυτού του ντόμινο , κλειδώνοντας το νήμα .
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ουαουυυυυυ!!!
    Μα εδω υπαρχει ενας ερωτας ΜΕΓΑΛΟΣ!!!

     

    Ευχαριστω εκτιμω την ειλικρινεια Σου!
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Αυτο σημαινει οτι αποδεχεσαι την προσκληση-προκληση μου?  
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μπορω να πω οτι αυτο σημαινει οτι θα σκεφτω καλα την "προταση".
    Αν για Σενα ειναι "προκληση" εγω δεν την βλεπω ετσι.
    Πως θα μπορουσα αλλωστε?
    Υπομονη.
     
  6. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    ΟΚ εγω εδω ειμαι παντως και περιμενω  
     
  7. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

    Stylianos, το έχασες το παιχνίδι. Πότε ένας Κυρίαρχος δεν δηλώνει τι θα κάνει για την άλλη. Τι σημαίνει το "εδώ είμαι και περιμένω"? Πως θα κυριαρχήσεις δίνοντας αναφορά?  Θα μπορούσες να το σώσεις λέγοντας "εδώ είμαι και περιμένω, όχι όμως για πολλή ακόμα" 
     
  8. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποτα

    Σεβαστη η γνωμη σου οτι το εχασα το παιχνιδι. Ακομα φυσικα δεν καταλαβα απο που εξαγεται το οτι δινω αναφορα...
    Η προκληση-προσκληση ειναι ανοιχτη και δεν εχω σκοπο να βαλω ημερομηνια ληξεως σε αυτο ουτε νομιζω οτι μειωνεται ετσι η κυριαρχικοτητα μου.
     
  9. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοιν

    Το "όχι για πολλή ακόμα" δεν δηλώνει ημερομηνία λήξης. Μπορεί να κρατήσει όσο θέλεις. Αν όμως δεν βρεις ανταπόκριση στο "εδώ είμαι και σε περιμένω", έχεις το "πάνω χέρι" και άνετα μπορείς να πεις "ο χρόνος σου τελείωσε" χωρίς να κατηγορηθείς πως υποχώρησες ή υποτιμήθηκες 

    Δεν το λέω προσβλητικά και ούτε θέλω να το πάρεις έτσι. Κουβέντα κάνουμε. Απλά θεωρώ πως η έξυπνη τοποθέτηση των λέξεων είναι αυτή που μας βγάζει στην πορεία από την δύσκολη θέση
     
  10. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές;

    Δεν νοιωθω να ειμαι σε καμμια δυσκολη θεση...ας τοποθετησουν εξυπνοτερα τις λεξεις τους αυτοι που το εχουν αναγκη.
     
  11. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτ

    Το πήρες στραβά το θέμα και ζητώ συγνώμη. Το σταματάω εδώ
     
  12. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό

    Δεν συνηθιζω να παιρνω στραβα θεματα που δεν ειναι στραβα ουτε νομιζω οτι χρειαζεται να ζητας συγγνωμη για κατι. Κουβεντα κανουμε και λεω τις αποψεις μου.