Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι κτητικές οι σκλάβες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 14 Απριλίου 2010.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Τσου, δεν απαντώ συγκεκριμένα σε εσένα αλλά γενικότερα, αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι όρισες την κτητικότητα κάπως περίεργα.
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;


    Υπέροχη σκέψη και έκφραση....παράδεισος! Ακριβώς έτσι είναι....αλλά έχετε να κάνετε με γυναίκες μην το ξεχνάτε.Και μπορούν χωρίς λόγο να τον μετατρέψουν σε κόλαση....δυστυχώς
     
  3. Όχι Perri μου , δεν είναι αντίθετο με το status τους που δηλώνουν.
    Να σου αντιστρέψω την ερώτηση; Είναι κτητικοί οι κυρίαρχοι; Αν ναι αυτό γιατί συνάδει με το status που δηλώνουν;
    Perri τα πράγματα είναι σχετικά απλά. Από την στιγμή που κάποιος διεκδικεί αποκλειστικότητα την ώρα που δεν την δίνει επικαλούμενος ένα status είναι απλά πονηρός. Όποιος τον πιστεύει είναι η χαζός η έτσι του αρέσει να κάνει.
    Γενικά δεν τα έχω και πολύ καλά με τις «βολικές» θεωρίες τέτοιου τύπου. Μια ανάλογη θεωρία είναι εκείνη η παλιά και γραφική που λέει πως ως άντρας έχω το δικαίωμα να μην παραχωρώ αποκλειστικότητα στην γυναίκα αλλά η γυναίκα οφείλει να παραχωρεί αποκλειστικότητα σε μένα μόνο και μόνο επειδή έτυχε να γεννηθώ άντρας. Μπαρούφες , σαχλαμάρες , φαιδρότητες.
    Επειδή φαντάζομαι ότι απευθύνεσαι και στα ανάλογα στάτους του άλλου φύλου θα σου απαντήσω. Όλοι πονάνε το ίδιο είτε είναι κυρίαρχοι είτε οτιδήποτε άλλο και μέσα σε αυτόν το πόνο και την αμφιβολία ίσως γίνουν και κτητικοί.
    Σε ότι με αφορά δεν δέχομαι με τίποτα ότι μια κυρίαρχη θα κάνει ότι θέλει ενώ εγώ όχι. Παραχωρώ αποκλειστικότητα εάν μου παραχωρήσουν αποκλειστικότητα και φυσικά αυτά είναι ζητήματα που πρέπει να ξεκαθαριστούν μέσα στη σχέση.
    Εάν κάποια μου πει ότι θα κάνει ότι θέλει επειδή είναι κυρίαρχη και ότι εγώ δεν πρέπει να είμαι κτητικός επειδή τάχα αυτό είναι αντίθετο με το στάτους που δηλώνω , έχω πολλούς τρόπους να αντιδράσω. Ένας από αυτούς είναι να μην επενδύσω συναισθηματικά στην σχέση η να κάνω κι εγώ ότι θέλω. Αν θα το γνωρίζει η όχι είναι άλλο θέμα. Μερικά πράγματα γίνονται είτε τα γνωρίζει κανείς είτε όχι. Πάντως "κυριαρχικό κουτόχορτο" δεν εχω φάει ακόμα
     
    Last edited: 14 Οκτωβρίου 2010
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Ωραιο αυτο το κυριαρχικο κουτοχορτο!!!   Ισως σε καποιους καποιες αρεσει κιολας, δε ξερω. Συμφωνω με τον προλαλησαντα. Αμα στο βγαλει καποια και θα διεκδικησεις και θα απαιτησεις. Αν δεν....δε πειραζει συμβαινουν αυτα να υπαρχει το ενδιαφερον αλλα τα ματια παντοτε ανοιχτα!  
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Μην ανησυχείτε καλοί μου bottoms, κανείς δεν θα σας αντιμετωπίσει σα να ήσασταν sub ή slaves.  
    Δικές σας είναι οι Top, ό,τι θέλετε τις κάνετε για να παραφράσω και μία σοφή.
    Αρκεί να τις βρίσκετε  
     
  6. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Καλα τα λεει η σοφη οποια και αν ειναι. Πηρα θαρρος τωρα, δεν ανυσηχω!!  

    Αληθεια η μαργαριτα βοηθαει καθολου στο να βρεθουν, ειναι Τop δεν ειναι Top, ειναι δεν ειναι....
     
  7. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Πιστεύω πως αν κοπανήσεις 5-6 μαζεμένες, όλες ίδιες θα σου φαίνονται έτσι κι αλλιώς. Cheers!
     
  8. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    5-6 μαλιστα. Ανετα...στην καθισια μου κιολας!   Ωραια νουμερα δε λεω! Αν και ειμαι της αποψης πως καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος, με τα δικα του μοναδικα χαρακτηριστικα.
     
  9. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    @Ninevi Ναι, ειναι ωραια οσο καθονται αδρανεις και φαντασιωνουν να υποταχθουν. Ραβουν οτι κοστουμι θελουν στην φαντασιακη τους Domina. Μεχρι που την τρελαινουν και στο topping from the bottom. Οταν και αν τη συναντησουν ομως, ή τα κατεβαζουν ή επιστρεφουν στην φαντασια τους
     
  10. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    @ cornilios --> +100! 
     
  11. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Ακομη μια φορα, διαβασαμε τις 'εμπεριστατωμενες' και 'αποκαλυπτικες' αποψεις των subs και bottoms που μας λενε γιατι ειναι 'αδικο', 'υπουλο', 'υποπτο', 'υποκριτικο' κλπ, ενας Master να εχει κυριοτητα πανω στη σκλαβα του και 'ηλιθιο', 'θυματοποιηση' κλπ, μια σκλαβα να αισθανεται την αναγκη να προσφερει την ιδιοκτησια του εαυτου της και να τολμα να το κανει και να το ζησει.
    Αρα ειναι ενα βρωμικο παιχνιδι η ανισοτητα στη σχεση M/s, ενα παιχνιδι οπου ο/η Μ παρασερνει και ξεγελα τον/την s, στο να αποδεχεται αυτην την ανισοτητα και τη μονομερη κτητικοτητα.
    Οτι, τελικα, ο/η slave θα επρεπε να εχει τα ιδια δικαιωματα στην κτητικοτητα οσα εχει ο/η Μ του/της.
     

    Το μονο που διαβασα εγω σ ολες αυτες τις απαντησεις, ειναι οι λογοι που ο ταδε ή η ταδε sub, δεν ειναι slaves. Και βεβαια, αλλους subs και bottoms να επιβραβευουν τους πρωτους με θαυμασμο και reputation, αφου εκφραζουν και τους δικους τους λογους να μη γινουν slaves.

    Τι με νοιαζει αυτο; Γιατι ειναι εντος θεματος;
    Δεν ειναι.

    Οταν διαβαζω εναν τιτλο 'Ειναι κτητικες οι σκλαβες;', το τελευταιο που θα επρεπε να περιμενω ειναι μαθηματα ηθικης και ευφυους σκεψης απο ανθρωπους που ουτε ειναι, ουτε νοιαζονται να νοιωσουν πως νοιωθει ενας/μια slave.

    Ως ποτε σ αυτο το φορουμ της 'διαφορετικοτητας' και της 'ανεκτικοτητας' θα δεχομαστε κριτικη, μειωση και συγκαλυμμενα ή χυμα μαθηματα ηθικης για τις επιλογες μας;

    ...Τι ρωταω;  
     
  12. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Κατσε, γιατι αρχισα εγω να αισθανομαι εκτος θεματος. Για να ζητησω διευκρινησεις..

    -Excuse me, MasterPerris, up there, at the topic's start, yooo hoooo...
    Τι εννοειτε εσεις σκλαβα;