Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι οι players και τιμωροί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 24 Νοεμβρίου 2006.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Είναι οι players και τιμωροί;



    Μήπως μέσα από όλο αυτό ,
    ασυνείδητα ‘’ τιμωρούν ‘’ για κάποιους λόγους τελικά
    … τον εαυτό τους ?
    λειτουργούν έτσι όπως ίσως να μην ήθελαν ποτέ …
    σαν ένα στοίχημα που πρέπει να κερδίσουν .
    Οι λόγοι σε μια τέτοια περίπτωση το πιο πιθανό είναι να είναι λανθασμένοι ,
    αλλά δεν μπορουν να τους … δουν !
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Είναι οι players και τιμωροί;

    Δεν νομίζω πως είσαι εκτός Incomplete. Μια χαρά εντός σε βρίσκω. Εξάλλου εσύ έθεσες το θέμα προς διερεύνηση και εσύ μπορείς να θέτεις τα πλαίσια ;-)
    Ανασφάλειες, απωθημένα και φαλλοκρατικές αντιλήψεις κάλλιστα μπορούν να θεωρηθούν επιμέρους στοιχεία ενός ατόμου με επιδεικνύων σαδισμό. Όλα αυτά θα μπορούσαν να συγκαταλέγονται στις πηγές του σαδισμού του.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Τι σε χαλάει το vanilla μου; Μια χαρά γεύση είναι.
     
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

    (Αφού ξεκαθάρισε το τοπίο   )
    Η ερμηνεία του όρου "player" βρίσκεται στο παιχνίδι αποπλάνησης που στήνει και στην απόλαυση που ο ίδιος λαμβάνει από αυτό. Όπως προανέφερα, τον ενδιαφέρει η κατάκτηση του στόχου του, όχι το "ισοφάρισμα" με κάποια παλαιότερη "πληγή". Έχοντας αυτό ως βάση του profile ενός "παίκτη", η τιμωρία - αντεκδίκηση είναι κάτι εκτός του ενδιαφέροντός του. Στην αντίθετη περίπτωση, αν αυτό τον ωθεί να γίνει τιμωρός, περιγράφεται ένα συμπλεγματικό άτομο και όχι ένας player.
     
  4. female

    female Contributor



    Μια απορία λόγω άγνοιας (πάλι...) --

    "Παίκτης" ονομάζεται ευγενικά αυτός που κάνει "αρπαχτή" μέσα σε, πλαίσιο simulation Ds ή sm - ο της μιας φοράς;

     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Είναι οι players και τιμωροί;

    Κακώς σε προβληματίζει φίλε μου Lord..Δε νομίζω πως μίλησα για την κυριολεκτική έννοια του μακελάρη..Πιστεύω πως έδωσα αρκετά στοιχεία οριοθέτησης του θέματος.Περιμένω την απάντηση που θα μου προκαλέσει το επόμενο ερώτημα..
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Αυτό εννοούσα όταν μιλούσα για "αυτοτιμωρία".

    Οι σοβαροί παίχτες δεν υπόσχονται, δεν είναι απατεώνες. Απλώς είναι δημιουργοί (γοητευτικών) καταστάσεων ... Τώρα, αν εκείνες επενδύουν σε παίχτες, ελπίζοντας στη μεταστροφή τους … τι να κάνουμε?

    Αλλά δεν τα έχουμε ξαναπεί όλα αυτά?
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2006
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το παιχνιδι των players δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο το παιχνιδι των Doms.
    Τα παιχνιδια τους τα συνθετουν ολα τα στοιχεια που εμπεριεχονται στα παιχνιδια D/s, πασπαλισμενα με ολιγο απο Κυριαρχια και υποταγη.
    Μονο που κρατανε λιγο, οσο δηλαδη διαρκει το παιχνιδι και αλιμονο σε Ο/οσους-ες πιστεψουν οτι θα πανε παραπερα απο αυτο.
    Η τιμωρια απο ενα player, ετσι οπως αναφερει και ο τιτλος του νηματος, δεν εχει καμια σχεση με το παιχνιδι. Θα ελεγα οτι η τιμωρια αυτου καθε αυτου, δεν αντιπροσωπευει ενα player. Αν συμβαινει κατι τετοιο σιγουρα δεν αφορα αυτη την μεριδα ατομων, αλλα προφανως μια παθολογικη κατασταση.