Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι ο Αφέντης και γονικό υποκατάστατο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 8 Νοεμβρίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Είναι ο Αφέντης και γονικό υποκατάστατο;

    Εγώ θα κρατούσα τα πιο πάνω.
     
  2. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Να επεκταθω λιγο;

    Ειναι οι βουλευτες, υπουργοι, πρωθυπουργοι γονικα συμβολα;
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Είναι ο Αφέντης και γονικό υποκατάστατο;

    μπα...
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αστο...
     
  5. tender lilly,

    Αφου οι γονεις ειναι τα πρωτα σεξουαλικα (και οχι μονο) προτυπα ενος παιδιου γιατι να μη μπορει να ειναι κατω απο προυποθεσεις και υποκαταστατα σε κα8ε ειδους σχεση ? ερωτικη η μη,

    και αν θες να το προχωρησουμε και λιγο παραπερα,δες τι προτυπα μπορει να περιεχει η εικονα ενος γονιου προς το παιδι του,

    σε πολλες αν οχι σε ολες των περιπτωσεων ο Κυριαρχος ειναι και υποκαταστατο του Υπερεγω ενος υποτακτικου στα πλαισια που αυτο θυμιζει το γονικο προπυτο των "ηθικων" κανονων και συμπεριφορων.
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    Καλη της ωρα της Μ.. που καποτε μου ειπε..Ολες οι σχεσεις που κανουμε στη ζωη μας αναγονται στο αρχικο μας τριγωνο που ειναι μαμα-μπαμπας-παιδι..

    Τοτε ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο.. Τωρα που ειμαι περισσοτερο υποψιασμενη, βλεπω και καταλαβαινω ποσο δικιο ειχε..
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Συμφωνώ.
     
  8. Ευα παλι συμφωνουμε και αρχιζω να ανησυχω,λοιπον εσυ βαλε κανα θερμομετρο και γω θα παω για γενικες αιματος  
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Mην ανησυχεις ανορθωγραφε πιητη....θα ερθουν και παλι οι καλες μας μερες!
    Τωρα μαλλον θα φταιει ο αναδρομος Ερμης.
    Σε Μενα λειτουργει αντιθετα!
     
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Είναι ο Αφέντης και γονικό υποκατάστατο;

    wow!
    άποψη που με έκανε να σκεφτώ... και να συμπληρώσω: "υποκατάστατο του Υπερεγώ, χειραγωγός του Προεγώ και άρα ισοσταθμιστής του Εγώ"

    σ' ευχαριστώ ανορθόγραφε  
     
  11. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Μιας που ο Mavrobasilis λείπει .. .πιο πολύ κι από μένα, ας πάρω εγώ τον "άχαρο" ρόλο:

    Το Κυριαρχικό άτομο σε μια σχέση μπορεί να είναι μόνο Πατέρας. Οχι Μητέρα.

    Θα συμπληρώσω ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει ανεξαρτήτως φύλου (και των δύο), κάτι στο οποίο ίσως να μην συμφωνούσε ο μνημονευθείς 
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Γιατί δεν μπορεί να είναι Μητέρα;