Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι σωστο να λέμε "κάνω BDSM" ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 2 Φεβρουαρίου 2015.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Μια χαρά κατάλαβα, ο ίδιος άνθρωπος είμαι...
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εχει παρα πολυ ενδιαφερον, στο θεμα του "κανω ή ειμαι" και θελω την αποψη σου.

    Σου τυγχαινει μια νεα γνωριμια, και στο πλαισιο του BDSM συμβαινει κατι, και λες (κατα ελευθερη αποδοση, δικη μου) "αλλαξα, δεν ειμαι αυτη που γνωριζετε ή νομιζατε οτι γνωριζετε"

    Σαν νηματοθετης αλλα και σαν μελος, ασχετα αν δεν γνωριζομαστε, ρωταω, τελικα εισαι ή κανεις BDSM ? Εμαθες απλα μερικα κολπα παραπανω ή σε αλλαξε σαν ανθρωπο ?

    Φυσικα, αν θες απαντας
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Το ότι εσύ ή κάποιος άλλος νομίσατε ότι με γνωρίζετε, είναι θέμας προσωπικής ιδεοληψίας...

    Εγώ νιώθω ότι bdsm γεννήθηκα, άσχετα από την γνώση...


    η επιλογή ρόλου και η τοποθέτηση είναι μία πρόκληση απέναντι στην ίδια την ζωή...

    επανεφευρίσκουμε τον εαυτό και την τοποθέτησή μας όταν παρακινούμαστε από εξαιρετικά έντονα συναισθήματα και αισθήσεις....
    ελπίζω να σε κάλυψα...
     
  4. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    συμπεραινω οτι ψηφισες "ειμαι" σωστα ?
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ολόσωστα.... 
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ρε σεις οχι μπροστα στα παιδια!!!!
     
  7. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    My man...
     
  8. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Και είναι ο πυρήνας του εξαιρετικού νήματος. Επί προσωπικού, με άλλαξε ριζικά. Ολοκληρωτική μεταμόρφωση η οποία μου πήρε πάνω από μία δεκαετία και η οποία συνεχίζεται σε πιο αργούς ρυθμούς - και η διαδικασία συνεχίζεται. Το BDSM με αναδόμησε εξ αρχής. Όρισε νέους, ευχάριστους κανόνες στη ζωή μου οι οποίοι με διευκόλυναν στην διεπικοινωνία με τους ερωτικούς μου συντρόφους. Με έχει αυτο-εκπαιδεύσει εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτήν την έννοια. Αυτο-συγκράτηση, αυτο-κυριαρχία, έλεγχος (και του ερωτικού συντρόφου), εσωτερική ηρεμία, προγραμματισμός.

    Δεν είχα καν παρατηρήσει την απάντηση του @Δημήτρης Άλφα, αλλά γνωρίζω το υψηλό επίπεδο παιδείας του και είμαι σίγουρος πως δεν υφίσταται θέμα. Οπότε και η αιχμή σου έπεσε στο κενό.
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    πρόσεχε χαλάς επικίνδυνα την ''εντροπία'' σου... keep googlering wolf

    κι εγώ την έχω συναντήσει αυτή την παιδεία στην εξ ακολουθούμενη εξ ύβριση στα πμ.  
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    bdsmcommunıty my ass
    παιδικος σταθμος ειναι εδω!!!!
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ και μου αρεσει που τα μεγαλητερα μωρα κανανε και λαικ χεχεχεχε
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    ή εγώ, ή ο Δημήτρης ή και οι δύο, διάλεξε, χιχιχιχιχιχιχιχι....