Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Rene Laennec, στις 22 Απριλίου 2013.

  1. Rene Laennec

    Rene Laennec Αρμενιστής

    Απάντηση: Re: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Α, κάτσε, κάτσε... θυμάμαι... γαμώτο... εδώ το ΄χω.....

    Α! Monty Python!!!
     
  2. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Re: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Μόνο ένας Υπεράνθρωπος θα είχε ΠΑΝΤΑ δίκιο.. και επειδή τυχαίνει να μην γνωρίζω κανέναν Υπεράνθρωπο αλλά απλούς ανθρώπους που όπως φαίνεται ενσαρκώνουν ρόλους, ενίοτε μπαίνουν και στο "πετσί" του ρόλου, δεν αναγνωρίζω το αλάθητο σε κανέναν θνητό.  
     
  3. Den diafono mazi sou, aloste auti einai kai i vasiki diafora tis Female submissive apo tin female slave.
    TOSO APLA.... y)
     
  4. Aquarius

    Aquarius New Member

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Ας μην ξεχνάμε όμως ότι κάποτε και οι σκλάβοι εξεγείρονται...
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Aν πάρω παράδειγμα τους Έλληνες δεν το βλέπω..... 
     
  6. Aquarius

    Aquarius New Member

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Χα, μην το λες. Ακόμα και κατά την διάρκεια της σκλαβιάς στους Οθωμανούς υπήρχαν κατά τόπους εξεγέρσεις. Αν μιλάς για το σήμερα πάσχουμε ακόμα στην συνειδητοποίηση των καταστάσεων και των επιλογών. Αν συμβεί αυτό τότε τα πράγματα θα αλλάξουν άρδην και πολύ γρήγορα.

    Για να γυρίσουμε στο θέμα μας: εάν η σκλάβα αποκτήσει δεύτερες σκέψεις για την εξουσία που σου έδωσε και την εμπιστοσύνη που σου έδειξε τότε η εξέγερση είναι πολύ κοντά. Το θέμα είναι ότι αυτή η εμπιστοσύνη αίρεται υπό διαφορετικές προϋποθέσεις, οι οποίες απορρέουν από την προσωπικότητά της.
     
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Εμ βέβαια, ...πως να το δεις, ...αφού πλέον σκλαβώνονται συναινετικά

    Κάτι σαν υποτακτικοί σε bdsm session δηλαδή .....  
     
  8. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Και όλως τυχαίως, και στις 2 περιπτώσεις, αυτό το συναινετικά, μου φαίνεται ξενερωτικό! Όσο για το bdsm "ναι μεν θέλω να υποταχθώ αλλά αυτό είναι κάτι που θα κερδηθεί με κόπο monsieur...".
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Δεν θέλει κόπο, ...θέλει τρόπο ...
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Υπόσχομαι αύριο ή το πολύ μεθαύριο ένα καλό καλό πόστι εδώ πέρα, με έχει ιντριγκάρει το θέμα αλλά είμαι ένα πτώμα που ζαλίζεται και παραπατάει, όχι από την πολύ διασκέδαση.

    Μια ψυχή ξέρει τι ώρα έφυγα απ το γραφείο καλά να ναι και αυτό γιατί οι καιροί που ζούμε...

    Ναι, ακούγεται κάπως ξενερωτικό αλλά ως προς το περιεχόμενο το υπέροχο κομμάτι αρχίζει μετά τη συναίνεση. Δεν είναι χαζός ο Άλλος να κάνει άξια λόγου πράγματα προ συναίνεσης! Παιχνιδάκια, να 'χαμε να λέγαμε μόνο θα κάνει.

    Δεν θέλω να νηματοσέρνω όμως το νήμα του Rene Laennec. Πάντως, το θέμα αυτό που θέτει η MissMary αξίζει ένα νήμα για συζήτηση  
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Είναι μια από τις πιο κυριαρχικές φράσεις που έχω ακούσει...
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Αγαπητή MissMary, εχω την εντύπωση οτι μάλλον θέλεις να κατακτηθείς απο το αρσενικό, παρά να υποταχθείς σ΄αυτό, αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.