Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Rene Laennec, στις 22 Απριλίου 2013.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;


    Χμμμ ....το κόβω χλωμό ότι η βανίλλα που αναφέρεις πιο πάνω κατακτήθηκε πραγματικά .....
    Μην μπερδεύoυμε την προσυμφωνημένη υποταγή στο bdsm με την υποταγή της καψούρας .....
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2013
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Και ομως φίλε, κατακτήθηκε.
    Κατακτήθηκε όταν ο δίμετρος σωματαράς βανίλλας της είπε ότι την λατρεύει, οτι είναι θεα, οτι είναι μοναδική και αλλα τέτοια που ανεβάζουν την αυτοπεποίθηση μιας γυναίκας, τώρα το πόσο θα κρατήσει αυτό, εξαρτάται από το πόσο χρονικό διάστημα θα συνεχίσει να τις λέει αυτά ο βανίλλας.

    Φίλε, αλλο η κατάκτηση και η ψευτουποταγή λόγω καψούρας της βανίλλας που κρατάει οσο τα μέλια... στην αρχη μιας σχέσης και άλλο η έμφυτη υποταγή της υ που θα την δώσει σ΄αυτόν που θα της εμπνεύση τη κυριαρχία του και δεν θα την δώσει ποτέ στο κάθε λιγουροαρσενικό που θα της πει πόσο θεα είναι μπας και την πηδήξει.

    Είναι πολύ εύκολο να κατακτήσεις μια γυναίκα, το δύσκολο είναι να την υποτάξεις αν δεν το έχεις.

    Την καλημέρα μου και καλό Σ/Κ.
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2013
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Αμ δεν την κατέκτησε έτσι, ...απλά την "έριξε".


    Έλα τώρα φίλε, ....μιλάς λες και δεν υπάρχουν bdsm αποτυχημένες σχέσεις ..
    Εξάλλου, δεν είναι απαραίτητο να συμφωνήσουμε .... Καλή μέρα και από μένα
    και καλό Σ/Κ.
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Οκ, πές το οπως θέλεις, απλά θέλω να σου πω οτι μια καθαρόαιμη βανίλλα κατακτάται , "ρίχνεται", αλλά δεν υποτάσσεται οπως αρέσει σε μια υ να υποτάσσεται.


    Φυσικά και υπάρχουν αποτυχημένες bdsm σχέσεις αλλα δεν μιλάμε γι΄ αυτό, απλά μιλάμε επάνω σ΄ αυτό που έγραψες οτι "οτι κατακτάται υποτάσεται" εγω λοιπόν λέω οτι οτι κατακτάται δεν είναι σίγουρο οτι πάντα υποτάσσεται και εσυ λες το αντίθετο, φυσικά απόψεις είναι αυτές και νομίζω οτι είναι σεβαστές και από τους δυο μας.

    Φυσικά δεν είναι απαραίτητο να συμφωνήσουμε.... 
     
  5. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Η ερωτευμένη βανίλλα, είναι ήδη υποταγμένη στον έρωτά της ...



    Επιμένω στην άποψή μου. Ότι κατακτάται, ...υποτάσσεται, διότι εκ προοιμίου, έχει μπει στο τρυπάκι της καψούρας.

    Στο bdsm είναι αλλιώς. Υπάρχει προσυμφωνία, έχουν τεθεί όρια, έχει καθοριστεί η λέξη ...ασφαλείας ...και όλα αυτά στο όνομα της ανάγκης για υποταγή, και όχι στο όνομα της καψούρας .......[/QUOTE]



    Eδώ συμφωνούμε    
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Μ΄ αρέσει που επιμένουμε σε ορισμούς υπερβολικούς λες και παίζουμε κάποιο επιτραπέζιο.

    Ποιος υποτάσσεται; Αυτός που ό,τι ώρα θέλει μπορεί να φύγει από τη σχέση;
    Τι άλλο θα πούμε; Για τον «Κυρίαρχο Λαό» του πασοκ;


    Βαφτίζουμε τον υπάκουο προς χάριν εντυπωσιασμού του χώρου ως... «υποταγμένο».
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Δεν μου λέει τίποτα αυτή η υποταγή γιατί είναι επιδερμική και οχι εκ φύσεως υποταγή, μπορεί π.χ. να με ερωτευτεί μια βανίλλα για τους χ βανίλλα λόγους της και να ικανοποιεί τα σαδιστικά και κυριαρχικά μου γούστα γιατι απλά είναι ερωτευμένη μαζί μου, χωρίς όμως στην ουσία να της αρέσει αυτό που κάνει, αυτό για εμένα δεν είναι υποταγή αλλα καψούρα....., είναι οπως είπες υποταγμένη στον ερωτά της και οχι στον Κυριαρχό της!



    Τότε κατά τα δικά σου λεγόμενα, ενας Κυρίαρχος που θα ερωτευτεί την υ γιατί τον κατέκτησε η ομορφιά της, ο μαζοχισμός της και η υποταγή της είναι υποταγμένος σ΄ αυτήν.....

    Στο bdsm αν υπάρχει εμπιστοσύνη και χημεία μεταξύ των δύο, τότε πηγαίνουν περίπατο οι προσυμφωνίες, τα όρια και οι λέξεις ασφαλείας.

    Και κάτι ακόμα, οσο και να κάνουμε διάλογο δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε ποτέ, γιατί εγω βλέπω τα πράγματα με το δικό μου status και εσυ με το δικό σου. 
     
  8. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;


    Έλα τώρα Elysium, σε φόρουμ ερωτισμού βρισκόμαστε .....
    Τι θες δηλαδή, να ορίσουμε την υποταγή μιλώντας για την υποταγή του Έθνους στην Γερμανική κατίσχυση ...? λολ  
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2013
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Αυτά που γράφεις πιο πάνω, μπορεί να είναι επιδερμική υποταγή.
    Εγώ δεν μιλώ για αυτά.
    Εγώ μιλώ για τον πραγματικό και πολυτραγουδισμένο ...Έρωτα ...ο οποίος σε διαβεβαιώ, δεν είναι καθόλου επιδερμικός, ειδικά όταν έχει κυριεύσει και τα δύο μέρη.



    Είναι υποταγμένος στον έρωτά του για αυτήν.



    Nαι αλλά αυτό ακόμα κι αν υφίσταται, χρειάζεται λίγο δουλίτσα πρώτα, δεν νομίζεις ...?
    Τον είδε της άρεσε και τον εμπιστεύτηκε άμεσα ...? ...χμμ ...χλωμό το κόβω.....



    Xμμμ ....πιθανόν ναι, πιθανον και όχι ....
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;



    Καθόμαστε τόση ωρα και γράφουμε και γράφουμε και ακρη δεν βρίσκουμε...,πες το τόση ώρα ότι είσαι ερωτευμένος να σε καταλάβω.... 

    Μ΄ αυτό αρέσει σ΄ εναν Κ, η δουλίτσα...,να παίρνει κάτι ακατέργαστο που εχει υποτακτική ψυχολογία και να δημιουργεί το τέλειο. 
     
  11. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι,μια και δεν υπάρχουν πολλοί πραγματικοί masters στον χώρο, (καλά,αυτό το έχω καταλάβει μέχρι και εγώ που δεν ασχολούμαι,οπότε φαντάσου κάποια άλλη), ίσως είναι επιδερμική και η υποταγή της σκλάβας σου,μια και οι επιλογές δεν είναι και ατελείωτες; Και απλά επιλέγει εσένα ως τον "ικανότερο",για να μπορέσει να βγάλει στην επιφάνεια την φύση της;
    Οπότε,όπως μια βανίλλα σε έχει καψουρευτεί και βγάζει τα γούστα σου γιατί σε θέλει,έτσι και μια σκλάβα σε διάλεξε γιατί δεν έτυχε κάτι καλύτερο στον δρόμο της την δεδομένη χρονική στιγμή. Το αποκλείεις να συμβεί κάτι τέτοιο; Αυτό και αν είναι επιδερμικό.
    Για να μην παρεξηγηθώ,μια και είσαι από τα ελάχιστα άτομα που σέβομαι εδώ μέσα,δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά.Γενικά μιλάμε.  
     
  12. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Είσαι Master. Είσαι δίκαιος;

    Έλα Πέρρη που κάνεις σαν να μην έχεις ερωτευτεί ποτέ σου ....  
    Δεν είμαι τώρα ερωτευμένος, αλλά έχω υπάρξει στο παρελθόν ....πολύ ερωτευμένος, ....και ξέρω "τι εστί βερύκοκο" ....



    Δεν αντιλέγω σ' αυτό, αλλά για να μετέλθεις των πρακτικών της συγκεκριμένης
    δουλίτσας, πρέπει να κινηθείς εντός του πλαισίου bdsm όπως προανέφερα ....
    δηλ. προ συμφωνία, λέξη ασφαλείας, θέση των ορίων κλπ κλπ ....