Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειδήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 24 Οκτωβρίου 2006.

  1. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Εμένα μου άρεσε η διαφήμιση, ταιριάζει με την bubbly προσωπικότητα μου.   Όσοι βρίσκονται σε φυλομεταβαση, στις ΗΠΑ τουλάχιστον, ζουν κι εργάζονται φορώντας τα ρούχα του φύλου στο οποιο ταυτίζονται, για δυο χρόνια. Μαζί με τις ορμόνες που λαμβάνουν. Έτσι, θα δείτε και γιατρούς, και δικηγόρους που είναι cross dressers στα πλαίσια του πρωτοκόλλου που ακολουθούν. Από το να τους μαζεύουν μαχαιρωμένους στις πιάτσες της σεξεργασιας, είναι στα νοσοκομεία και τα δικαστήρια.
     
  2. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    @Arioch καθένας έχει δικαίωμα στην γνώμη του (αδιαμφισβήτητα), θεωρείτε όμως σωστό να εκφράζεται εδώ αυτή η γνώμη και ειδικά με τέτοιο τρόπο; Κακώς σχολιάστηκε το ότι μίλησε για καρναβάλια και παραμορφώσεις και κακώς κρίνει;

    Ρωτάω γιατί προσωπικά θεωρώ ότι ακριβώς επειδή εκφράζονται τέτοιες γνώμες με τέτοιο τρόπο δεν νιώθουν άνετα οι άνθρωποι να κυκλοφορήσουν όπως πραγματικά θέλουν.

    @feet-lover το ότι ντύνεται ένας άνθρωπος και βγαίνει έξω από το σπίτι του δεν θα έπρεπε να σημαίνει ότι είναι άξιος κριτικής.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @Arioch
    Ο χλευασμός της ενδυμασίας δεν αποτελεί δικαίωμα.

    @feet-lover
    Η ενδυμασία μου είναι κοινωνικά "ανδρική", το ίδιο και το κούρεμά μου. Κατά κανόνα, δεν έχω αδιάκριτα βλέμματα.
    Τουναντίον, η οικειοποίηση κοινωνικώς "γυναικείων" ρούχων, μαλλιών κλπ από άρρενες, αποτελεί αντιμετώπιση "καρναβαλιού". Διόλου τυχαίο δεν είναι.
     
  4. μου εχει τυχει να με πειραξουν λεγοντας μου "μα καλά σαν καρναβαλι ντυθηκες" λιγο χιουμορ δεν βλαπτει.
    στην διαφημιση ειναι σαν καρναβαλι πως να το κανουμε; δεν το λεω μειωτικα το λεω ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.
    και στις απόκριες δεν ντυνόμαστε ολοι καρναβάλια . αν ντυθειτε οπως ακριβως στις αποκριες θα είστε σαν καρνάβαλος, και επαναλαμβάνω οχι μειωτικά, καμία σχεση. κυριολεκτικα ως αισθητικό αποτελεσμα. θελετε να κυκλοφορησετε ετσι δικαιωμα σας.
     
  5. Rupa

    Rupa New Member

    @Arioch , @feet-lover

    Είναι άλλο πράγμα το κρίνε για να κριθεις, με το οποίο δε διαφωνώ καθόλου, και άλλο να χαρακτηρίζεις δημόσια "καρναβάλια" ανθρωπους που ντύνονται όπως αισθάνονται.

    Άλλο πράγμα είναι η προσωπική αισθητική, άλλο πράγμα είναι να προσβάλλεις σωρηδόν τους ανθρώπους για τον τρόπο που επιλέγουν να εκφράζονται.

    Άλλο πράγμα είναι να κρίνουμε με βάση την προσωπική μας αισθητική, άλλο πράγμα είναι να γελάμε εις βάρος την διαφορετικής από τη δική μας αισθητική.

    Θα συμφωνήσω με την @Guiltless
     
  6. κυκλοφορηστε οπως θελετε. ξεκαθαρο απο μενα. την αισθητικη μου γνωμη λεω. αυτο το δικαιωμα το εχω οπως και εσεις να κυκλοφορησετε δημοσία οπως θελετε
     
  7. δεν χλευαζω, αισθητικα και μονο κρινω. και η αισθητικη υποκειμενικη ειναι.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η Αισθητική ως κλάδος της Φιλοσοφίας, αναδεικνύει και την κουλτούρα που φέρει ένα άτομο. Δίνει αρκετές πληροφορίες για την ποιότητά του.
     
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    @sapfw Δεν το έχω πάρει από πουθενά.
    Δεν συμφωνώ ούτε με την διαφήμιση ούτε με αυτό που έρχεται γενικότερα.
    Δεν με νοιάζει τι κάνει ο καθένας στο κρεββάτι του. Επίσης ούτε είμαι ομοφοβική όμως όταν προσπαθούν να μου επιβάλουν μια άποψη με το ζόρι η οποία θα έχει μεγάλες συνέπειες ε εκεί αντιδρώ.
    Μπορεί κάποιος να μην το σκέφτηκε αλλά όλο αυτό το κίνημα θα υπηρεασει τα παιδιά… θα μπει μες στα σπίτια.
    Π.χ δείτε και αυτή την είδηση

    Αν νομίζετε πως είναι απλά θέμα ισότητας κάνετε λάθος. Έχει πολύ βάθος κ θα έρθει μεγάλη σύγχυση.

    Υ.γ Για @all που βγάζετε νύχια. Όπως έχετε το δικαίωμα να υπερασπίζεστε τις απόψεις σας έτσι έχω κ εγώ το δικαίωμα να τοποθετηθώ. Να ακουστεί και η αντίθετη άποψη. Σε καυγά δεν θα μπω.
     
  10. δεν χλευαζω. γιατι κι εγω ο ιδιος δινω μηδενικη σημασια στο ντυσιμο. αμα βαλουμε πλάι πλαι 2 φωτο . μια από το καρναβαλι της πάτρας και μιά από gay pride θα μοιαζουν πολυ . παρα πολυ. κακό ειναι; χλευασμος; μαλλον επειδη εγω το λεω. το κακο παιδι εδω μεσα. ο "κυρ παντελης". αυτος που "δεν ξερει που ειναι". "που τον φτυνουν δεν βρεχει". "χιτλερ φασιστακι" μην ξεχνιομαστε . για τους αληθινους χαρακτιρισμους ομως μιλιά. για το ντυσιμο σαν καρναβαλι (που ετσι ειναι ) θυελλα διαμαρτυριας. ας ειναι .
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η έκφραση φύλου δεν σχετίζεται με κρεβάτια.
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δυστυχώς, με αφορμή το καρναβάλι, δεν είναι λίγα τα άτομα που εκφράζονται όπως θα ήθελαν δίχως να τους χλευάζουν.
    Δες το κι από αυτήν την οπτική.