Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειδήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 24 Οκτωβρίου 2006.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που λέτε "έρευνα" στην πραγματικότητα είναι αναζητήσεις που επιβεβαιώνουν το προσωπικό σας confirmation bias.

    Σε κάθε περίπτωση, αν βρείτε κάποια επιστημονική έρευνα από κοινωνιολόγους, παιδοψυχολόγους κλπ που υποστηρίζει ότι τα παιδιά που μεγαλώνουν σε gay οικογένεια δέχονται σε μεγαλύτερο βαθμό κακοποίηση από τους γονείς τους απ' ότι αυτά που τα μεγαλώνουν straight, το συζητάμε.


    Όχι, δεν την εκλαμβάνει κανένας όπως θέλει, η προπαγάνδα είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο, είναι η άμεση παρουσίαση ενός μηνύματος με έναν συγκεκριμένο τρόπο ώστε να εξυπηρετήσει συγκεκριμένους σκοπούς.
     
  2. Guiltless

    Guiltless Handle with care

      
     
  3. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Οταν κανείς βλέπει 2 άνδρες με μια γυναίκα που θεωρούν πως είναι οικογένεια και μεγαλώνουν 2 παιδιά που μιλούν στην κάμερα λέγοντας αυτά που λένε ενα είναι σίγουρο.
    Δεν είναι στραβός ο γιαλός.
     
    Last edited: 4 Ιουλίου 2023
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

  5. sapfw

    sapfw out of order Contributor

  6. γελαει ο κοσμος με κάτι τετοια πλεον. ουτε καν.
     
  7. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Χριστιανοταλιμπάν που ανάθεμα κι αν έχουν ιδέα από την ιατρική που επικαλούνται στα περι εκτρώσεων.
    Ευτυχώς η επιστήμες και η ανθρωπότητα προόδευσαν όταν άφησαν τον θρησκευτικό φανατισμό στην άκρη. Εκεί που ανήκει δηλαδή.
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αν αντικαταστήσουμε τον έναν άντρα με μια πεθερά η συνταγή είναι πολύ πιο επιτυχημένη ομολογουμένως    
    Troll mode off αλλά γέλασα πολύ όταν το σκέφτηκα και δεν κρατήθηκα 
     
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ήμουν με μπαν οπότε δεν μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Δεν έχω φάει ποτέ μου μπαν... το έφαγα τώρα.
    Διάβασα εξ αρχής αυτά που έγραψα και είδα την πορεία της παραποίησης των λεγόμενων μου. Φυσικά είναι απόλυτο κατανοητό πως άγγιξα ευαίσθητα σημεία κάποιων. Ο Καθένας παίρνει διαφορετικό μήνυμα από μια πρόταση...
    Για αυτό και θέλω να ρωτήσω την @sapfw και την @Mystique τι σας πείραξε από αυτά που είπε ο Κύριος του κόμματος;
    Δεν τον έχω μελετήσει... δηλ αν γενικά έχει πει αρλούμπες δεν το γνωρίζω.
    Περί έκτρωσης γιατί φαντάζομαι εκεί εστιάζετε είπε ότι είναι ενάντιος; Είπε πως είναι ένα γεγονός που τον λυπεί και οτι είναι και αυτός πατέρας και υπήρξε δάσκαλος και απλά πρότεινε να γίνεται μάθημα αγνότητας. Για να μην φτάνουν τα παιδιά σε μικρή ηλικία στην έκτρωση.
    Ρωτάω γιατί και εγώ δηλώνω Χριστιανή και κατάλαβα τι εννοούσε ο Κύριος... ξαναλέω δεν τον έχω μελετήσει... που είναι το κακό σε αυτό που είπε; δεν απαγόρευσε την έκτρωση. Βεβαίως άκουσα και την συνομήλικη του δημοσιογράφο κτλπ περί σκοταδισμού και προπαγάνδας κτλπ... Και γι αυτό και λέω ο καθένας καταλαβαίνει οτι θέλει.

    @Mystique Μιας και τώρα μπορώ να γράψω θέλω να σου πω οτι η τοποθέτηση σου στο προηγούμενο νήμα εμένα με βρίσκει σύμφωνη... να πω μόνο ότι το θέμα μου δεν ήταν η καταλληλότητα των βιολογικών γονιών... το αφήνω εδώ και δεν το επεκτείνω.
     
  10. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Ομολογώ πως οταν το έκανα και εγώ εικόνα ξεράθηκα.  
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Ο ταλιμπάν είπε:

    "....πιστεύουμε πως κανένας απολύτως δεν έχει δικαίωμα προκλήσεως βλάβης στο έμβρυο».
    https://www.efsyn.gr/politiki/antipoliteysi/396201_skotadia-me-kalimera-apo-ton-arhigo-tis-nikis

    Ο ταλιμπάν δεν είπε ότι για λόγους θρησκευτικής συνείδησης πρέπει μια γυναίκα να έχει το δικαίωμα να μην κάνει έκτρωση.

    Και γιατί να το πει αυτό ο ταλιμπάν.

    Απαγορεύει κανείς το δικαίωμα σε μια γυναίκα κρατήσει το έμβρυο για λόγους που της επιβάλλει η θρησκευτική της συνείδηση;

    Όχι.

    Αυτό που θέλει ο ταλιμπάν είναι να απαγορευτεί το δικαίωμα στη γυναίκα που δεν θέλει για όποιον λόγο να συνεχίσει την κύηση.

    Ο ταλιμπάν το λέει ξεκάθαρα:

    "....πιστεύουμε πως κανένας απολύτως δεν έχει δικαίωμα προκλήσεως βλάβης στο έμβρυο».
     
    Last edited by a moderator: 5 Ιουλίου 2023
  12. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    @Queen87 δε θα μπω σε αυτή την κουβέντα, ήδη έχεις προεξοφλήσει -επιφανειακά- την απάντηση μου...
    Μπορώ όμως να σου πω πως είχα την τύχη να γνωρίσω πολλούς πνευματικούς και φωτισμένους ανθρώπους... Ο συγκεκριμένος δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία