Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Justholdme, στις 31 Ιανουαρίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Υπάρχουν καθ' ύλην αρμόδιοι αγαπητή μου σ' αυτό το φόρουμ, γιά να γνωμοδοτήσουν σχετικά. Βλέπω όμως ότι σιωπούν...





    .
     
  2. Justholdme

    Justholdme Regular Member

    Απάντηση: Re: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Αυτό βλέπω και εγώ MindMaster και λυπάμαι πραγματικά ....προβληματιζόμενη για τους λόγους αυτής της αποχής…!!!!!! 

    Κάντε μας την τιμή να μας δώσετε τα φώτα σας .. 
     
  3. Justholdme

    Justholdme Regular Member

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα …και πιστεύοντας ότι αυτό το νήμα δεν είχε την τύχη που του έπρεπε …. Το επαναφέρω και περιμένω τις απόψεις σας ..!!!!!!! 
     
  4. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Νομίζω ότι είναι αρκετά εύκολο γι' αρχή, γι' αρχάριους, αλλά σε καμιά περίπτωση δε μπορεί να θεωρηθεί αρκετό και ικανοποιητικά πραγματικό
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

  6. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???


    Περι ορεξεως κολοκυθοπητα, αγαπητη σκλαβουλα .
    Η ψυχολογικη σταση και θεση του καθενος μπορει να κανει το πραγμα γελειο η απιθανο.
    Σκεψου δυο διαφορετικες εντελος στη πρακτικη τους τιμωριες που η καθεμια θα κανει αλλους να πουνε 'μα τι μαλακια' και αλλους και μονο η σκεψει θα τος τον σηκωσει η θα τις μουσκεψει
    1) ενα μαστιγωμα πανω σε εναν εντελος απροσταρευτω κολο με το μαστιγιο να στελνει τον πονο μεχρι το κεφαλη και χωρις να ξερεις η να τολμας να ρωτησεις ποτε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα σταματιση το μαρτυριο
    2)μια σκλαβα γυρισμενει στο τοιχο με την καμερα να την παρακολουθει επειδη ο αφεντης ειναι 500χιλ. μακρυα χωρις να μπορει να κουνηθει η να παει wc παρολο που την εβαλε να πει 5 ποτηρια νερο και ενα καφε και με το ρολοι της στο χερι (οταν το κοιτας δεν περναει η ωρα !) να παρακαλαει να περασει το 2ωρο η 3ωρο που οριστικε χωρις καν να ξερει αν την παρακολουθει η απλος την παρατησε στον τοιχο και αυτος εφυγε.
    Νομιζω και τα δυο εξ ορισμου ειναι πολυ σαδιστικα , αλλα καποιοι-ες μουσκεψαν περισσοτερο με το πρωτο το οποιο ειναι πολυ πρακτικο και απαιτη παρουσια σωματικη ενωι αλλες με το δευτερο που δεν χρειαζεται σωματικη παρουσια.
    Περι ορεξεως λοιπον κολοκυθοπητα που παρεπιπτοντος λατρευω.
     
  7. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Πιστεύω πως δεν ειναι εφικτή η δικτυακή εκπαιδευση διοτι, (τουλάχτιστο στην δική μου ιδιοσυγκρασία )πρέπει να εμπιστεύομαι- εκτιμώ και θαύμαζω τον εκπαιδευτή μου για να αφεθώ στους κανόνες του.και αναρωτέμαι πως να γίνει αυτό με εναν άνθρωπο που γνωρίζεις ελάχιστα?
    Αλλωστε ο εκπαιδευτης απαιτεί (και λογικό μου φαινεται) τον νοιτικο σου έλεγχο...δεδομένου οτι σωματική επαφή δεν υπάρχει.
    αισθανομαι πως θα παραδωσω τον αυτο-ελεγχο μου σε καποιον που θα γνωριζω προσωπικα και αφου εχω απτες αποδειξεις της αφοσιωσης του , αγαπης και σεβασμου του...

    φιλικα κατερινα  

    ---------- Post added at 02:22 ---------- Previous post was at 01:48 ----------

    πιστευω δεν ειναι εφικτη η εκπαιδευση υποτακτικης απο το νετ... για να υπακουσει η υποτακτικη τον εκπαιδευτή-αφεντη της (τουλαχιστο για την δική μου ιδιοσυγκρασια) πρεπει να τον εμπιστευεται-εκτιμα και θαυμαζει...πως λοιπον μπορει να γινει αυτο οταν τον γνωριζεις ελαχιστα??
    αλλωστε ο εκπαιδευτης ασκει νοιτικο ελεγχο... στην υποτακτικη-εκπαιδευομενη του, δεδομενου οτι δεν υπαρχει σωματικη επαφη ( και ρωτω να παραδωσω το πνευμα μου σε εναν αγνωστο?)
    νιωθω πως θα το κανω με καποιον που θα γνωριζω καλα... και θα νιωθω ασφαλεις...
    κλεινοντας να πω ο,τι , εαν καποιος τελικα ακολουθησει την συγκεκριμένη οδό... σιγουρα ζει μια εικονικη πραγματικοτητα... ο αφεντης της , δεν μπορει τελικα να ειναι ενα μπλε πλαισιο!!!
     
  8. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Απο προσωπικη εμπειρια θα καταθεσω τα εξης...(brace yourselves  )
    1. Χρησιμοποιησα το διαδικτυο για το βδσμ οπως το χρησιμοποιησα και για τη βανιλλα προσεγγιση. Ειναι γρηγορο, απροσωπο, ασφαλες, σου επιτρεπει multitasking και γρηγορο screening of possible fuck buddies.
    2. It is only a click away from deleting the arsehole u met 1 hour ago and who's turning into a stalker.
    3. Ειναι φτηνο μιας και σε γλυτωνει τα εξοδα ενος καταστροφικου η βαρετου πρωτου ραντεβου.
    4. Σου επιτρεπει να στοχευσεις μεγαλυτερο κοινο και να ικανοποιησεις εστω και για λιγο τις οποιες κρισεις ματαιοδοξιας εχεις...
    5. Εχεις τον ελεγχο ακομα και σε βδσμ πλαισιο, ως υπο εχεις τον ελεγχο!!
    6. Δε θα μπορουσα να ξεπερασω ποτε πραγματικα μου ορια μεσω της καμερας...
    7. Κοιτωντας τις προηγουμενες εμπειριες μου μπορω να πω με σιγουρια πως λογω του χαρακτηρα μου δεν θα μπορουσα να παρω ποτε στα σοβαρα μια σχεση που διατηρειται μεσω του διαδικτυου...
    8. Καλη τυχη και δυναμη σε οσους το κανουν.

    Υ.Γ. Πρωτη φορα που πηρα στα σοβαρα την αναγκη μου για υποταγη και πιστεψα πως ισως ανηκω εδω μεσα, ηταν οταν ενιωσα το flogger πανω μου. Συγκλονιστικη εμπειρια, και ειναι η μοναδικη που ξαναφερνω στο μυαλο μου οταν χανω το κουραγιο μου...
     
    Last edited by a moderator: 10 Μαϊου 2010
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Θεωρώ οτι μπορεί μεν, μέχρι ενός σημείου δε. Αν περιοριστεί στο εξ αποστάσεως και δεν πέσει στο δέρμα ο (ουχί ψηφιακός) βούρδουλας, τότε μπαρμπούτσαλα εκπαίδευση γίνεται.
     
  10. Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    κατα την γνωμη μου,
    γινεται μια αφετηρια μεσω του ιντερνετ
    και καλη μαλιστα αλλα
    με ΒΑΣΙΚΗ προυποθεση να υπαρξει και προσωπικη επαφη.αλλιως ειναι και ανουσιο και κουραστικο και χασιμο χρονου.
    αλλα ειλικρινα,ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ολοι εχουμε δοκιμασει πραγματα διαδυκτιακα.
    αλλοι απο σας βαρεθηκατε,αλλοι το προχωρησατε real life,αλλοι το χρησιμοποιειτε συστηματικα προς ευρεση συντροφων,(πραγμα που δεν ειναι καθολου κακο μιας και ο χωρος δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να βρεις ταιρι στην καθημερινοτητα σου)
    αυτααααα