Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειναι αληθινο BDSM?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kristen, στις 17 Μαρτίου 2012.

  1. Kristen

    Kristen Regular Member

    Γεια σας, ειμαι καινουρια στην παρεα. Για να σας συστηθω,
    θα πω πως ειμαι περισσοτερο top, ή αφεντρα και
    μου αρεσουν τα παιχνιδια στο κρεβατι, δεσιματα, χαστουκια και τετοια βασικα πραγματα
     
    Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Ξερω οτι στο BDSM υπαρχουν δυο διακριτοι ρολοι. Αφεντης και Υποτακτικος.
    Τις περισσοτερες φορες ο υποταγμενος υπακουει στις διαταγες απολυτα και μαλιστα δειχνει ευγνωμοσυνη.
    Εμενα ομως γενικα με εξιταρει η αντισταση. Περιμενω αντιδραση στα μαστιγωματα μου. Μ'αρεσει εξισου κι ο βιασμος.
    (σαν φαντασιωση παντα). Προτιμω να βλεπω φοβο ή θυμο οταν εχω τον ελεγχο.
    Πιστευετε οτι λογω αυτου δεν ανηκουν τα παιχνιδια μου στο BDSM?
    Καθε απαντηση ειναι εκτιμητεα 
     
  2. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Υπάρχει και το αντίθετο: Εμένα μου αρέσει να με υποτάσσουν οι αφέντρες και όχι να υποτάσσομαι αφ' εαυτού μου... Πάντα με γοήτευε η ιδέα να αντιστέκομαι και η αφέντρα να υπερνικά την αντίστασή μου.  
     
  3. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Σ αρεσει να ασκεις βια δλδ ε? pas mal... pas mal...

    Καλως ορισες!
     
  4. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Προφανώς έχεις κάποιο θεματάκι με την συναίνεση. Δεν την πολυγουστάρεις. Ας μην το κρύβεις.
    Αν αυτά που έγραψες τα είχε γράψει άντρας θα είχαν πέσει πάνω του να τον φάνε άπαντες.
    Εσύ όμως είσαι τυχερή, γιατί είσαι κοριτσούδι ... 
     
  5. MasseurAthens

    MasseurAthens Regular Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Έγινα μέλος χθες βράδυ, αλλά διάβαζα αρκετές ώρες πολλά θέματα. Απορώ, γιατί ενώ είναι ένα forum που απευθύνεται σε ανοιχτόμυαλα άτομα, πολλοί είναι ακόμη μπερδεμένοι μέσα τους. Δε πιστεύω πως υπάρχει ταμπού στο σεξ, από τη στιγμή που και οι 2 (ή περισσότεροι) που παίρνουν μέρος γουστάρουν, τότε είναι ελεύθεροι να κάνουν ό,τι θέλουν. Δε θεωρώ πως υπάρχει πρέπει ή σωστό/λάθος. Δε ξέρω...
     
  6. sw

    sw

    Προχωρα κοριτσι μου!
    ...τι ειναι αυτα που λες!
    μια χαρα σ' αρεσει οτι σ'αρεσει!
    Τα λες σταρατα ,οπως τα λες εδω και οποιος νοιωθει να "κουμπωνει" μαζι σου, ερχεται και σε βρισκει!
    Αμα θες απαντησεις σε οτι ρωτας εδω (δια το εγκυκλοπαιδικον της υποθεσης) εχεις μπολικο μπολικο διαβασμα στις "αναζητησεις" των ορολογιων μεσα σε τουτο το φορουμ.
    Γκουντ λακ!

    Γι ργος
     
  7. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Το bdsm δεν είναι ένα στενό πλαίσιο που ή χωράς σε αυτό ή σε αποβάλει.
    Είναι μια ομπρέλα που χωράει πολλά.
    Σίγουρα αυτό που περιγράφεις είναι μια πολύ πρώιμη αναζήτηση και έχεις πολύ δρόμο μέχρι να βρεις τι σε καλύπτει και τι όχι.
    Και όπως είπε και ο sw διάβασμα και εγκυκλοπαιδικές γνώσεις,
    (δεν θα στο συγχωρούν για πάντα το οτι είσαι κοπέλα  )
     
  8. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    kristen προχωρα...σ'αυτην την ηλικια ο κοσμος και οι καυλες σου ανηκουν.Κατακτησε τα 
    Ολοι απο καπου ξεκινησαμε, ακομη μαθαινουμε και θα μαθαινουμε...Η θεωρια υπαρχει ολη εδω μεσα σε νηματα του φορουμ, μελετησε την και πειραματισου μεχρι να βρεις αυτο που σ'εκφραζει.
    Η λεξη κλειδι ειναι η συναινεση τα υπολοιπα με λιγη φαντασια ειναι ευκολα πραγματοποιησιμα.
    Ακομη και ο βιασμος που σ'εξιταρει μπορει να ειναι ενα καυλωτικοτατο role play.
    Aπλα αποσπας την συναινεση και για να μην ειναι ξενερουιτα η φαση διαλεγεις εσυ τον τοπο και τον χρονο.πχ μεσα στο επομενο τριμηνο 
    Kαλως ηλθες στο χωριο 
     
  9. TheEgg

    TheEgg Regular Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Welcome!
    Να μην σε απασχολεί τι είναι και τι δεν είναι BDSM. Το θέμα είναι να περνάς εσύ και η σύντροφος σου καλά.
    Η αντίσταση κατά την γνώμη μου είναι από τα πιο όμορφα κομμάτια του παιχνιδιού. Πως αλλιώς θα νιώσεις την δύναμη σου αν δεν υπάρχει αντίσταση?
    Have tons of fun  
     
  10. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    Πιστεύω όπως και οι προηγούμενοι πως το να σου αρέσει αυτό που κάνεις είναι το κυριότερο. Και αυτό που κάνεις ναι ανήκει σε αυτόν τον χώρο με την γενική έννοια του bdsm.
     
  11. vintor

    vintor Being served by unique @Zefi Premium Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    μέσα στα πλαισια της ασφάλειας, μπορείς να προχωρήσεις και να απολαύσεις την ερωτική σου ζωή όπως εσύ επιθυμείς.
     
  12. aricC

    aricC New Member

    Απάντηση: Ειναι αληθινο BDSM?

    γεια σου και απο μενα..εχω να σου πω να μην πολυμπερδευεις τα πραγματα με τους ρολους και το τι πρεπει και δεν πρεπει να γινετε...αφου βλεπεις οτι δεν σε ψηνει να ακολουθησεις καποιον συγκεκριμενο..κανε οτι σε ευχαριστει προς το παρον και καποτε θα καταληξεις ...