Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειναι η σκλαβα "ισοβια" ευθυνη ενος Master?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος timandra, στις 11 Δεκεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Πολυ ομορφο για να ειναι αληθινο.
    Poμαντικο ... αλλα Ηλία ζουμε στη Γη!

    Και η αληθεια ειναι αυτη που εγραψε ο Maley οσο σκληρη και αν φανταζει:
    Eτσι γινεται ακομα και σε vanilla σχεσεις.

    Ισως η καλυτερη απαντηση να βρισκεται εδω ...στα λογια της saphw....ειναι ομως αραγε ετσι?
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    επιτελους ... καποιες απαντησεις δωθηκαν απο τοτε που ειχα βαλει το νημα "το τελος της σχεσης" και ολοι απαντησαν ... με ελαφρα πηδηματακια ...
    ... και αξιολογοντας καποιες απαντησεις εδω νομιζω οτι οι υποψιες μου δικαιωθηκαν .... μια σκλαβα μπορει στο τελος να πει : " Κβο βαντις παλικαρι ? .... κατσε εκει που εισαι γιατι αυτο που εφτιαξες ειναι πλεον κομματι δικο σου " .... ειναι ή δεν ειναι ετσι ? .....
    Πρωτα βεβαια να ξεκαθαρισουμε οτι η σκλαβα ειναι ανθρωπος και ουτε αγοραζεται ουτε πουλιεται ουτε μεταβιβαζεται , εκτος και αν μιλαμε για ακατοικιτο ρετιρε ......
    Υπαρχει και η περιπτωση που σε καποιον να αρεσει να σφιγγει λιγο περισσοτερο το σχοινι ή να εχει και μια αισθηση λυσσας οταν κατεβαζει το χερι και ενα ακατοικιτο ρετιρε στο υποκειμενο να εξυπηρετει την ... "θεραπεια του" ....
    Τοτε αυτο που υποψιαζομαι ειναι οτι περνωντας καποια ορια , αυτοματα πετας και τον χαρτη του γυρισμου πισω , και τα δυο μερη ... η αλληλοεξαρτηση γινεται βασανιστικα ισοβια με μονη ελπιδα το φυσικο τελος .
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θα ήμουν ρομαντικός αν αναφερόμουν σε μία οποιαδήποτε σχέση δύο ατόμων που δηλώνουν Αφέντης και σκλάβα . Αναφέρθηκα όμως σε δύο πραγματικούς χαρακτήρες κάτι που είναι δυσεύρετο .

    Σε μία τέτοια σχέση , ο Αφέντης είναι αυτός που απελευθερώνει και αναρωτιέμαι γιατί , όταν αυτός ήταν που έπλασε την σκλάβα , όπως ακριβώς την ήθελε . Όταν παίρνεις ως συνειδητοποιημένος κυρίαρχος και πλάθεις τον άλλο , όπως εσύ θέλεις , τότε η ευθύνη σου ανήκει , για οτιδήποτε και μετά επιλέξεις να γίνει . Δεν μιλάω για κάτι που απέτυχε να συμβεί . Φτιάχνεις τον άλλο , όπως εσύ θέλεις και μετά τον απελευθερώνεις ; Φέρεις την ευθύνη . Είμαι απόλυτος…
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Ειναι η σκλαβα "ισοβια" ευθυνη ενος Master?

    Σε αυτές τις πραγματικά σπάνιες σχέσεις τα πράγματα είναι κάπως έτσι, οι Δ/δυο τους χτίζουν έναν δικό τους μοναδικό κόσμο, πάντα πίστευα πως αυτές οι σχέσεις είναι σχέσεις ζωής. Για μένα μόνο το τέλος μπορεί πραγματικά να κρίνει αν ήταν όντως αυτό (Μ/σ). Τα βλέπω ρομαντικά? Μπορεί, πρόσφατα έμαθα από Τον Αφέντη μου πως ρομαντισμός δεν είναι κάτι ροζ. 
     
  5. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Ειναι η σκλαβα "ισοβια" ευθυνη ενος Master?

    Καλοστηνα και ασ αργισε   Πολυ καλη η εροτιση σου Δισκολη η απαντηση του Εδο διησταντε η αποπσισ και εινε φισιολογικο και αφτο γιατι αλλα τα ματια του λαγου και αλλα τησ κουκουβαγισ Υπαρχουν Κυριαρχοι και κυριαρχοι Αν λιπον υπαρχουν Κυριαρχοι που σεβεντο τον εαυτο τουσ που υπαρχουν και μαλιστα πολι ακσιολογοι τοτε ΝΕ ηναι Ισοβια η ευ8ινη του Κυριαρχου προσ την σκλαβα του και για να γινο πιο σαφησ μια σκλαβα πλα8ετε απο εναν Κυριρχο κατα τα δικατου στανταρσ και 8ελο και για να το πετηχει αυτο χριαζεται πολυ κοπο, χρονο , αφοσιοση , αγαπη ,και πολα αλλα εινε εισοσ απο τησ μεγαλιτερεσ επενδισισ που μπορι να κανη ενασ αν8ροποσ ε δεν πεταμε ολα αυτα στον καλα8ο τον αχρειστον και παμε παρακατο νιαζομαστε για αυτην και ειμαστε παντα σε εγριγορσι οταν βεβεο8ουμε οτι εινε πλεον σε καλα χερια και ολο αυτο ποθ φτιακσαμε σινεχιζη να υφιστατε τοτε απλα φροντιζουμε να μα8ενουμε για την καλη πορια τησ στον χορο Τορα για τουσ δι8εν και ντεμεκ φαλοκρατεσ στο χεριμασ εινε να τουσ απομονοσουμε Και τελοσ μικρι μου και αγαπιτη Τιμαντρα εσυ γνοριζησ για τα ορ8ογραφικα μου λα8ει και ετσι δεν 8α χρειαστη να σου ζητησο κατανοισι  Ευχομε μεσα απο την καρδιαμου να βρησ τον καταλιλο αν8ροπο για να εκπλιροσισ τα ονιρα σου και μην κσεχνασ παντα υπαρχουν οι καταλιλοι Φιλια
     
  6. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    γενικα με τις μακροχρονιες σχεσεις παιζει πακετο.
    εξαρταται τη θελει πραγματικα και η "ελευθερη" σκλαβα...
    στο χωρισμο ειναι στην τελικη
    ο καθενας για τον εαυτο του (sad but true...)
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τωρα να ρωτησω εγω κατι ? ...
    και στην "Γραμματεα" και στην "Ο" , στη τελευταια σκηνη της καθε ταινιας , ο "τελευταιος" λογος δινεται στην υποτακτικη/σκλαβα , ειτε με το "τα καταφερα" χαμογελο της Ολγουεϊ , ειτε με το σβυσιμο του τσιγαρου στο χερι του σερ τετοιου απο την Ο ... τι θελει να πει ο ποιητης ? ....
    χωρια που ολοι θυμουνται τα ονοματα των υποτακτικων αλλα κανεις δεν θυμαται ονομα Κυριου ... ειναι και αυτο κολπο του ποιητη ? ...
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ειναι η σκλαβα "ισοβια" ευθυνη ενος Master?

    Γιατί εκεί βρίσκετε η δύναμη.
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ειναι υπέροχο να μην χρειάζεται να γράφω, όταν Ο Lord Dragonal Εκφράζει τόσο εύγλωττα ότι θα ήθελα να πω. Σας ευχαριστώ Lord Dragonal.
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αρα λοιπον δεν τρεχει τιποτα αμα ο καπετανιος ξεχαστει στην τηλεοραση και το καραβι ανεβει στα βραχια ......
    τι και αμα πνιγει κοσμος που τον ειχε δεχτει ως υπευθυνο για το ταξιδι τους .....
    "ας ηξεραν να αναπνεουν κατω απο το νερο" μπορει να σκεφτει ο υπευθυνος για τον ευατο του μονο καπετανιος .... αλωστε εκει ψηλα στην γεφυρα ολο και καπου θα προλαβει να βουτηξει να σωθει ....
    εκτος και αν υπευθυνος στο καραβι ειναι η θεια μου η Αμερσδουδα με την βρακα και τον τενεκε το λαδι .... να το δω και αυτο να σφυριζω σαν την μπουρου του πλοιου ....
     
  11. gaby

    gaby Guest

    isnogood, αναφέρεσαι στον μούτσο που έχει πλέον κατέβει από το πλοίο για κάποιους λόγους και ρωτάς, την ώρα που είναι στο τιμόνι ο καπετάνιος πρέπει να έχει σκασίλα και για τον μούτσο που αποχώρησε; ή πρέπει να σκοτίζεται γι αυτούς που είναι στο καράβι μόνο;
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Ειναι η σκλαβα "ισοβια" ευθυνη ενος Master?



    εγω απο την αλλη ,
    βρισκω σωστα ολα οσα γραφει ο Κυριος MasteR_PieR .