Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Christos70, στις 15 Οκτωβρίου 2009.

  1. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    αναλόγως... μερικές φορές έχει μερικές δεν έχει... υπάρχουν πολλές παράμετροι που θα το καθορίσουν και έτσι δεν μπορώ να δώσω μια ξεκάθαρη απάντηση... πάντως, ο εγκέφαλος δεν είναι ξεκομμένος από το σώμα...
     
  2. Eχει το bdsm απο μόνο του στοχους?προσωπικα πιστευω ότι ενας απο τους στοχους αυτών που ασχολουνται με το bdsm κ κυριως αυτων που ειναι μεσα σε μια Κ/υ σχεση ειναι κ ο οργασμός.Ο αληθινος οργασμός που επερχεται μεσα απο μια μονιμη κατασταση καυλας κ στερησεις μικρων βανιλλα ψευτοοργασμων. Ο οργασμός στο bdsm ειναι εγκεφαλικο-σώματικός.Δεν απομώνεται για λιγα δευτερα όταν απλα χυνει ενα μουνι(αν χυνει) με ενα ξερό γαμησι..
     
  3. LordAini

    LordAini Regular Member

    Στόχος του Bdsm δεν είναι ο οργασμός. Στόχος του bdsm sex ίσως.(και δε μπορώ να 8εωρήσω οτι υπάρχει τέτοι πράγμα.)
    Ποιός λέει οτι χρειάζεται να υπάρχει καν σωματική επαφή κατά τη διάρκεια ενός session? O οργασμός είναι ή δεν είναι ένα ακόμα εργαλείο. Όπως μπορεί να περιλαμβάνει ή να μην περιλαμβάνει ένα μαστίγιο, έτσι μπορεί να περιλαμβάνει και sex.
    Αυτό νομίζω εγώ, μην ορμήσετε να με φάτε.
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Πριν μερικούς μήνες είχα διαφωνήσει με κάποιους εδώ, οι οποίοι έλεγαν πως ο vanilla ερωτισμός, ο ερωτισμός σε τελική ανάλυση όλων των εκτός μπιντιεσεμικής αδελφότητος, υποτιμάται εδώ μέσα, λοιδωρείται ενίοτε, σαν υποδεέστερος και ίσως αναξιόλογος. Η άποψή μου ήταν πως απλώς είμαστε περισσότερο ενθουσιώδεις μ' αυτό που αρέσει σε μας, πράγμα ως ένα σημείο, φυσικό...

    Αρχίζω να πιστεύω όμως, πως μάλλον δίκιο είχαν εκείνοι, κι εγώ άδικο. Σαν πολύ να έχουμε χρησιμοποιήσει πάνω στο βίτσιο μας μου φαίνεται το περιώνυμο "φουσκωτήρι", και να του έχουμε δώσει υπέρμετρες σε σχέση με την πραγματικότητα, διαστάσεις. Σάμπως, με άλλα λόγια, και να τον έχουμε πάρει πολύ ψηλά τον αμανέ...


    Εγώ πάντως, ένα κομματάκι, θα το φάω...  

    Πώς διαχωρίζεται το bdsm από το bdsm sex, Λόρδε μου, και γιατί δεν μπορείς να θεωρήσεις ότι υπάρχει το δεύτερο;

    Κανείς δεν λέει ότι είναι απαραίτητο να υπάρχει σωματική επαφή σε κάθε session, αλλά ποιός είναι αυτός που λέει, ότι το bdsm αρχίζει και τελειώνει στο session;

    Γιατί να είναι μόνο εργαλείο ο οργασμός, και όχι και σκοπός; Να δεχτώ ότι γιά κάποιους, μπορεί να είναι μόνο εργαλείο (αν και βέβαια πάντα, σε τέτοια περίπτωση, εγώ θα υποπτεύομαι τη δυσλειτουργία κάποιου άλλου "εργαλείου"). Θα μου επιτρέψουν όμως αυτοί οι κάποιοι, γιά μένα, να είναι και σκοπός...


     
  5. LordAini

    LordAini Regular Member

    Συμφωνώ ρε Μυαλομάστορα, αλλά στο περίπου.
    Σαφώς και στόχος του bdsm μπορεί να είναι ο οργασμός, αλλά δε μπορώ να το δεχθώ σα καθολικό κανόνα. Δεν το έθεσα σωστά.
    Και όσο για το session, 100% μέσα. Φαντάσου τώρα μία M/s 24/7 σχέση με κύριο στόχο τον οργασμό. Ωραία, και μία, και δύο, και δεκαπέντε φορές.
    Μετά?
    Να το κάνω μια σούμα λοιπόν γιατί είναι βράδυ και το μικρό μου αθώο (λέμε τώρα) μυαλουδάκι θέλει νάνι.
    Το bdsm δε μπορώ να δεχθώ οτι έχει στόχο τον οργασμό.
    To bdsm session, ναί, μπορεί.
     
  6. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Λοιπόν για ξεκαβαλίστε λίγο τα άρματα και δείτε λίγο τη πραγματικότητα κατάματα, γιατί πολλοί εδω μέσα έχουν αναγει τις ροπές τους σε...
    Θείες επιταγές!!! ,
    και οι συνειρμοί τους ειναι στα όρια της ψυχοπαθολογίας
    Για να σας το αποδείξω αυτό, θα παραθέσω την άποψη του Θόδωρα ΑΚΑ Dora_Salonica (ειναι στη προηγούμενη σελιδα ,δείτε το) μόνο που θα αντικαταστήσω τη λέξη BDSM με τη λέξη ΠΡΟΣΕΥΧΗ
    και τη λεξη ΟΡΓΑΣΜΟ με το ΘΕΟ-ΘΕΙΟ
    Στις παρενθέσεις ειναι το κείμενο του Θόδωρα ΜΗ το διαβαζετε γιατι θα σας μπερδευει, διαβάστε μονο οτι ειναι εκτός παρενθέσεων


    Ο στόχος (του BDSM)της Προσευχής είναι η μετάβαση σε μία (οργασμική κατάσταση)κατάσταση ένωσης με το Θείο. Σε μία αίσθηση της ύπαρξης ως Θεια (οργασμική). Το Θείο(οργασμικό) ον δεν έχει (μεμονωμένους οργασμούς)μεμονωμένη ένωση με το Θείο λίγων δευτερολέπτων - αν και (δεν τους απαρνιέται)δεν την απαρνιέται, έχει και τέτοια(αυτούς). Η διαφορά είναι ότι βιώνει όλη την ύπαρξη σαν μία(έναν) συνεχή, ατελείωτη(ο) ένωση με το Θείο (οργασμό). Τα πάντα είναι Θεία(οργασμικά). Φροντίζει αυτός που ζει την ζωή του κατ' αυτόν τον τρόπο να είναι όλα Θεία(οργασμικά) και να απέχει των ανοησιών. Και μόνο το γεγονός ότι κάνει ένα απίστευτο focusing σε έναν απειροελάχιστο αριθμό πραγμάτων, μειώνοντας τους "εξωτερικούς θορύβους" και όσα αποσπούν την προσοχή από ότι είναι όμορφο και απολαυστικό, είναι αρκετό για να αλλάξει η αντίληψή του των πραγμάτων. Οι περισσότεροι άνθρωπο κάνουν μυριάδες άχρηστα και ανόητα πράγματα καθημερινά. Δεν μπορούν να συγκεντρωθούν ούτε μία στιγμή σε κάτι, ότι κι αν είναι αυτό. Πρόκειται για σπατάλη της ζωής, σπατάλη της ομορφιάς. Κρίμα που τόσοι άνθρωποι πετάνε αυτό το υπέροχο δώρο.

    Επίσης είναι κρίμα που χρειάζεται να εργάζομαι κιόλας και να φροντίζω το σπίτι μου. Αν δεν χρειαζόταν να τα κάνω αυτά, θα χανόμουνα τελείως στην κοσμάρα μου.

    Το Θείο(BDSM) είναι ΤΟ ναρκωτικό(ναρκωτικό). Ευτυχώς οι Ιερείς(Αφέντες) που ξέρουν τι τους γίνεται φροντίζουν να συγκρατούν τη φάση μέσα στα πλαίσια της λογικής και της ανάγκης να διατηρούμε μια επαφή με την κοινή αντίληψη της ύπαρξης, εννοώντας αυτή που έχουν οι υπόλοιποι άνθρωποι, οι αιρετικοί(βανίλλα), που βιώνουν την ζωή σαν ένα διασπασμένο πράγμα. Κάπως όπως την αναλύουν στις στήλες με τα ζώδια: επαγγελματικά, ερωτικά, υγεία, τυχερός αριθμός και λοιπές τρίχες κατσαρές. Αναγκάζομαι να εργάζομαι και να φροντίζω την υγεία μου και το σπίτι μου κλπ γιατί αυτά απαιτούνται από μένα. Αλλιώς θα ήμουν χαμένη επί εικοσιτετραώρου βάσεως, για χρόνια...(το έκανα για μερικούς μήνες και κόντεψα να καταστραφώ).

    Η χρυσή τομή απαιτεί ένα μίνιμουμ ενασχόλησης με την "κοινή ζωή", την οποία όμως θεωρώ distraction.

    Πολύ ωραίο το νήμα.

    ΥΓ. Νομίζω πως και η sapfw το ίδιο λέει ουσιαστικά, απλά εγώ είμαι φλύαρη


    Μα αυτό το κείμενο ειναι ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ!!!
    ΟΧΙ ΟΧΙ περιμένετε! Αντικαταστειστε στο πιο πάνω κείμενο τη λέξη BDSM με τη λέξη ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ και τοτε ένα ειναι το συμπέρασμα
    Μα αυτο το κείμενο ειναι ΒΟΥΔΙΣΤΙΚΟ!!!
    Ομοια αντικαταστειστε με το ΧΟΡΟ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ και τοτε ειναι Παγανιστικό!!!

    Αυτά για να δεις μαλάκα Θόδωρα τι σκατα τοποθετήσεις κάνεις!
    Και μη πεταχτεί κανα σκλαβάκι και μου πει οτι μέσω του BDSM προσεγγίζει το θείο (τη θεία Ολγα ίσως) γιατι θα τον παραπέμψω στο ποστ που του δίνουν
    συμβουλές πως να αντέχει ο κώλος του τις βουρδουλιές
    "Συγκεντρώσου σε κάτι πέρα απο το πόνο, σε μια άλλη στιγμή σου,
    μέτρα αναποδα πόσες έχουν μείνει ακόμα και όχι οτι δεν αντέχεις" κλπ

    Ξυπνήστε! και ρίχτε(φάτε) και κανα ταπεινό πούτσο μπας και ξελαμπικάρετε
    (κατα τη διάρκεια ή μη ενός session)

    περιμένω τις απαντησεις των σεβαστών Μ ,αλλα και των χοντρων ψωλομούρηδων που δεν τους κάθεται ούτε τυφλή με ένα ποδι και τώρα δηλώνουν Μ

    τους δεύτερους σε σειρα (αλλα και σε αξία) ελείψη εικονιδίου με προτεταμένο το μεσαίο ακροδάκτυλο τους χαιρετώ με το υπάρχον:xyxwave:  
     
  7. Aγαπητέ ΜΜ δεν υποτιμώ τον βανίλλα οργασμό-ερωτισμο.Σε καθε σχεση με η χωρις στοιχεια bdsm ειμαι σιγουρη πως ο οργασμός ποικιλλει.Αυτό που θελω να πω ειναι πως μεσα στην σχεση Κ/υ ΣΥΝΗΘΩΣ τον βιώνεις πιο έντονα λόγο της προεργασίας πριν απο αυτόν.Κ καθότι θεωρω πως ειμαι ακόμη στραβαδι στο χώρο δεν μπορώ να ειμαι απόλυτη σε τίποτα..
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?



    Tα έγραψες όμως τα πράγματα με αρκετά απόλυτο τρόπο στο ποστ #14, έτσι δεν είναι; Αυτό είπα. Λίγη παραπάνω μετριοπάθεια. Ας μην ξεχνάμε πως κάποια από τα πράγματα που αρέσουν σ' εμάς, γιά τον περισσότερο άλλο κόσμο όχι ερεθιστικά δεν μοιάζουν, αλλά από απωθητικά έως και επικίνδυνα, ακόμη και εγκληματικά. Ας μην θεωρούμε λοιπόν εαυτούς, ως την φυλή των εκλεκτών. Δεν είμαστε. Είμαστε διαφορετικοί απ' όλους τους υπόλοιπους, αλλά και ίδιοι, ταυτόχρονα. Με τους πλέον ενεργούς ερωτικά από τους υπόλοιπους, έστω...



     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Εχω υπερασπιστει πολλακις στο φορουμ την ελευθερια εκφρασης και μαχομαι καθε περιπτωση λογοκρισιας.
    Αυτο ομως δεν σημαινει ο,τι πρεπει να καταπινουμε αμασητο ο,τι λεγεται και γραφεται εδω μεσα.

    Εσυ εισαι ο μαλακας Χρηστο!!
    Η Δωρα ποτε δεν σου εδωσε το δικαιωμα να γινεις τοσο εντονα και απροκαλυπτα χυδαιος υβριστης (και να σου το εδινε παλι αδικαιολογητος θα ησουν να την ακολουθησεις) .

    Μπορει να εχεις απολυτο δικιο στην κριτικη της αποψης της επι της ουσιας ,αλλα το χανεις ΟΛΟ οταν συμπεριφερεσαι με αυτον τον απαραδεκτο τροπο.
    Και στο κατω κατω της γραφης εσενα δεν σου πεφτει κανενας λογος αν η Δωρα εχει βρει μια νεα θρησκεια στο βδσμ.
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?


    Βρε συ νυσταγμένε ξενύχτη Λόρδε, πού είδες πως συμφωνούμε, αλλά στο περίπου; Αφού διαφωνούμε κάθετα...    

    Το session μπορεί κάλλιστα να μην περιλαμβάνει οργασμούς. Ένα session, και δύο, και δέκα, και εκατό. Μιά bdsm σχέση όμως (που γιά μένα είναι πάντα μιά ερωτική, σεξουαλική σχέση), δεν μπορεί να μην στοχεύει και στους οργασμούς, χωρίς να είναι μισή. Και μιλάω γιά οργασμούς πραγματικούς, απ' αυτούς που φωνάζει κανείς, και βαριανασαίνει, κι έχει σπασμούς και τραντάζεται και χύνει, και χτυπιέται. Γιατί δεν είμαι καθόλου σίγουρος γιά το τί εννοεί ο καθένας, όταν λέει γιά "εγκεφαλικούς" οργασμούς...


     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Ρε Χρηστάκο, νομίζω ότι ξεπερνάς κάθε όριο αγένειας. Το να βρίζεις τη Δώρα και την κάθε Δώρα πέραν ότι αντιβαίνει όλους τους κανονισμούς, είναι και χυδαίο. Δεν το μαζέυεις καλύτερα για να μην ξεφτιλίζεσαι?
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?


    Θα σου προτείνω να κόψεις λίγη φόρα και να ξεκαβαλήσεις κι εσύ λιγάκι, γιατί έστω κι αν λες πράγματα ενίοτε σωστά και πνευματώδη, τα αποδυναμώνεις μόνος σου με την υπερβολή σου. Και διάβασε και λίγο και τους κανονισμούς του φόρουμ, γιά να μη βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

    Προσωπικά με βρίσκουν σύμφωνο πολλά απ' αυτά που έγραψες σ' αυτό τουλάχιστον το ποστ, κι αν μελετήσεις λίγο τα παλιότερα νήματα, θα το επιβεβαιώσεις. Αλλά βρίσκω τον τρόπο σου τελείως ανάρμοστο, γιά να μην πω απαράδεκτα σκαιό. Πολλές διαφωνίες έχουν υπάρξει κατά καιρούς εδώ μέσα, έως και εντονότατες. Ποτέ όμως, ευτυχώς, κατά τέτοιο τρόπο, και με τέτοια φρασεολογία.

    Ξεκαβάλα...