Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εισαι Ευτυχισμενος/η οταν...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 11 Μαρτίου 2009.

  1. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Εισαι Ευτυχισμενος/η οταν...

    ειμαι ευτιχισμενος οταν ενα ουρλιαχτο μου βγαινει, ξερω οτι λυσσασμενα εχει μπει μεσα μου, στον κορφο μου, σαγαπω να εισαι φλωρα.
     
  2. fivos

    fivos Regular Member

    Re: Απάντηση: Εισαι Ευτυχισμενος/η οταν...



    Αυτο που περιγραφεις ειναι η χαρα των μικρων πραγματων της στιγμης. Δεν ειναι ευτυχια αλλα καποια πραγματα που εαν τα καταλαβαινεις ολα σε βοηθανε να φτασεις ισως στην ευτυχια.
    Η ευτυχια ειναι μια διαρκης κατασταση πληροτητας, ικανοποιησης και ισοροπιας τοσο του μυαλου και του σωματος απ'οπου λειπουν πονος, ανησυχιες, διαταραχες ........

    Στην δυτικη φιλοσοφικη παραδωση η ευτιχια ως κατασταση απολιτης ικανοποιησης ειναι δυνατη (spinoza, Montaigne, Diderot) ενω για τους πεσιμιστες δυσκολη (Rousseau) εως και αδυνατη (Pascal, Schopenhauer, Freud). λλοι οπως ο Καντ καταδηκαζουν την αναζητηση ευτυχιας (ως αντικροουμενη με την ηθικη) η αλλοι οπως ο Νιετσε την κριτικαρουν ως μια ματαια αποφυγη της τραγοδικοτητας της ζωης.

    Εγω πιστευω οτι ο ανθρωπος παντα θελει κατι παραπανω και γι αυτο δεν αρκειται ποτε με αυτο που εχει. Οποτε καταλαβαινεις οτι ημουν ευτιχισμενος οταν πας στα χειροτερα. Γρηγορα συνηθηζεις το καλυτερο οταν το εχεις για να θες περισσοτερα. Ειμαι απο τους πεσσιμιστες δηλαδη.

    Επησης μεγαλο ρολο παιζει η φιλοδοξια. Να δεινεις ολες τισ στιγμες για τους στοχους σου η να παραμελας τους στοχους για να ευχαριστιεσαι τις στιγμες.
     
  3. NIK_Cave

    NIK_Cave Regular Member



    oxiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    τι τιμωρια της αρμοζει λες?


    ΝΙΚΟΛΑΣ_Η:angry6:
     
  4. skia

    skia Contributor

    δύο δυνατά χαστούκια , μήπως και συνέλθει    
     
  5. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    είμαι ευτυχισμένος όταν γύρω μου βλέπω ευτυχισμένα άτομα. ακόμα και να μην είμαι εγώ κάτι παίρνω από την ευτυχία. δανεική θα μου πείτε οκ αλλά σάμπως με δανεικά δεν ζούμε? ενίοτε και με δενανίκια?
    γι αυτό φίλοι μου κάντε το καλό όσο μπορείτε και σκορπάτε ευτυχία. μην ξεχνάτε ότι όπως στρώνουμε κοιμόμαστε.
     
  6. "μην ανήσυχης όταν οι άλλοι δεν σε καταλαβαίνουν, να ανήσυχης όταν εσύ δεν καταλαβαίνεις τους άλλους"

    Κομφούκιος
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Εισαι Ευτυχισμενος/η οταν...

    Αντιθέτως. Η Ευτυχία είναι μιά εξαιρετικά συγκεκριμένη έννοια, και απόλυτα αυτοπεριγραφική...
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Νιωθω σιγουρια,ασφαλεια, πραγματα μικρα απλα που με κανουν just happy.Η ζωη ειναι τοσο απροβλεπτη,Τιποτα δεν μας χαρίζεται.Για να δημιουργησεις κατι, πρέπει να το νιωθεις σημαντικο, ακομα κι αν ειναι μικρο, ασημαντο και ισως τοτε γινεις ευτιχισμενος...αληθινα ευτυχισμενος!  [/URL][/IMG]
     
    Last edited by a moderator: 3 Απριλίου 2009
  9. Όταν κάνω κάποιον χαρούμενο , όταν μπορώ να μοιραστώ τον εαυτό μου , έτσι όπως είμαι ,χώρις μάσκες
    ή με μάσκες  
    Όταν ξεμπλέκω το μυαλό μου απο χιλιάδες άχρηστα πράγματα και βρίσκω το ουσιώδες
    Όταν ξαναβλέπω παλιούς αγαπημένους φίλους
    Σ ένα καινούργιο έρωτα
    όταν μπαίνει η άνοιξη ή το φθινόπωρο
    Σ ένα ταξίδι
    Στην καθημερινή συναλλαγή (συναισθηματική , νοητική , σωματική)
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Eίμαι ευτυχισμένη όταν ξυπνώ το πρωϊ χωρίς νεύρα.
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αααα.... το αγαπημενο μου :
    "Ευτυχισμενος ειναι εκεινος που εχει συναισθηση της πνευματικης του αναγκης "
    Mat Apostolidis
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ειμαι ευτυχισμενη οταν δεν ξεκιναει η μερα με νευρα...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014