Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκανα καλα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. llazouli

    llazouli Contributor

    Είναι φανερό πως το κορίτσι ήθελε να προκαλέσει. Για μένα όταν ακούω τέτοιες
    προκλητικές δηλώσεις, στέκομαι περισσότερο στο τι κρύβουν τα λόγια, παρά στην επιφανειακή πρόκληση. Είναι απεγνωσμένες κραυγές προσέλκυσης ενδιαφέροντος, κάποιου να ασχοληθεί στα σοβαρά μαζί της, νομίζοντας ότι κατ' αυτόν τον τρόπο θα αποσπάσει την προσοχή και το ενδιαφέρον.
    Δεν είναι αφέλεια να πιστεύουμε ότι το δεκατετράχρονο μετουσιώθηκε σε ερωτικό ηφαίστειο και να του αποδίδουμε χαρακτηρισμούς όπως πουτάνα, ξέκωλο κλπ...
    Αλλά ακόμη και να πρόκειται για ερωτικό ηφαίστειο, ποιος έχει το δικαίωμα να κατακρίνει...εσύ, που είσαι πιο ψαγμένος, έχεις ανάγκη να πέσεις με τα μούτρα ή μήπως είναι πιο δύσκολο να θέσεις τα όρια, να δείξεις με τη στάση σου ότι ελέγχεις την κατάσταση, ανοίγοντας νέους δρόμους.

    Και βέβαια φοβίζει η σεξουαλικότητα των εφήβων και προ-εφήβων κι αυτό φαίνεται από τους εύκολους χαρακτηρισμούς που αποδίδουν πολλοί, τους κατατάσσουν σε μια κατηγορία και τελειώσανε...
    Δεν αντιλέγω πως μιλάμε για ερωτικά πλάσματα με ορμές, έντονες επιθυμίες, φόβους, ανασφάλειες, πολύ πιο μεγιστοποιημένες απ αυτές του ώριμου ενήλικα. Ούτε εννοώ να τους βάλουμε στη γυάλα με την επιγραφή: μην αγγίζετε. Δεν θα ήθελα να γινω κριτής του ηθικού και του ανήθικου, όλοι μας πράττουμε ανάλογα με τη συνειδητότητα μας και αναλαμβάνουμε τις ανάλογες ευθύνες.
    Αυτό που σκέφτομαι είναι να δίνουμε βάση στην ανθρώπινη πλευρά και να μην ξεχνάμε πως είτε πρόκειται για λάγνα ή αθώα, μιλάμε για παιδιά, χωρίς αυτή η ιδιότητα να αποβαίνει ελαφρυντικό, η μόνη υποχρέωσή μας είναι να τους δείξουμε πως κάθε επιλογή τους είναι σεβαστή αλλά δεν είναι άμοιρη ευθυνών.

    Ποιος δεν έχει μαγευτεί απ την ερωτική μύηση του Μέγα Ανατολικού, μόνο υποκριτές θα ισχυρίζονταν το αντίθετο, βέβαια ο πανελεύθερος έρωτας που περιγράφεται εκεί μακράν απέχει απ τη δική μας πραγματικότητα που ατυχώς στερείται οράματος και έμπνευσης.

    Πολύ ενδιαφέρον ο προβληματισμός σου!
    Στην πρώτη περίπτωση για μένα, δεν τίθεται θέμα συναίνεσης γιατί πιστεύω πως η δήθεν συναίνεση του κοριτσιού δεν αφορά ώριμη σεξουαλική επιλογή αλλά περισσότερο πειραματισμό.
    Όσο για τη δεύτερη, με χαροποιεί πολύ, όπως τη φαντάζομαι    'ισως γιατί η συναίνεση αφορά ώριμο υποτακτικό κύριο με πλήρη συναίσθηση, ελπίζω, της επιλογής του.
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2007
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    «Α, ρε πουτανάκια.... Καριολίτσες όλες....» συνηθίζουν να λένε μερικοί ταξιτζήδες και οικοδόμοι μόλις βλέπουν κάποιες μικρές σε ηλικία στο δρόμο.

    Πουτανάκι ε; Μάλιστα.... Και λοιπόν; Με ποίο δικαίωμα εσύ την πέφτεις σε μια ανήλικη – παιδί όπως ο νόμος ορίζει, όπως και να φαίνεται στα δικά σου μάτια;

    -Μα με προκάλεσε (είναι η απάντηση).
    Και λοιπόν;

    -Μα έχω κι εγώ ορμές και πέος.
    Κόφτο λοιπόν αφού ελέγχει το μυαλό σου και πηδάς ανήλικες ή πήδα καμιά κουφάλα δέντρου να ξελαμπικάρεις... Εναλλακτικά μπορείς να καταλήξεις στο κελί 33 με τον Αλΐα από δίπλα να σου δείχνει τι σημαίνει έρωτας στα 40 – 50 ή ό,τι χρόνια.... Μην ξεχάσεις μόνο πως αν διαμαρτυρηθείς εκεί μέσα θα πουν πως προκάλεσες και πως μάλλον για πουτανάκι φέρνεις.

    Πιστεύει κανείς πως γι’ αυτά τα ζητήματα, οι νόμοι υπάρχουν για να εμποδίζουν τον κόσμο να πηδά και να έχει σχέσεις;
    Η προστασία των ανήλικων ατόμων λόγω της ανωριμότητάς τους, δεν σκέφτεται κανένας πως ίσως είναι ο κύριος λόγος ύπαρξής τους;
    Η προστασία από τον ίδιο τους τον εαυτό και τις ορμές τους (και κυρίως από επιτήδειους που θέλουν να τις εκμεταλλευτούν) στην ηλικία αυτή δεν πρέπει να υφίσταται;
    Εγκράτεια δεν έχει μάθει να έχει κανένας από αυτούς που θέλουν να βλέπουν πουτανάκια 14 ετών;

    Ποίος είναι – πρέπει να είναι - υπεράνω του νόμου;
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @llazouli: Κρατώ από το πόστ σου τις φράσεις "ποιός έχει το δικαίωμα να κατακρίνει", "χωρίς αυτή η ιδιότητα ν' αποβαίνει ελαφρυντικό", "η μόνη υποχρέωσή μας είναι να τους δείξουμε πως κάθε επιλογή τους είναι σεβαστή αλλά δεν είναι άμοιρη ευθυνών", "ατυχώς στερείται οράματος και έμπνευσης".

    Η παιδική / προεφηβική / εφηβική σεξουαλικότητα είναι ενα θέμα που έμμεσα έχει απασχολήσει αρκετές φορές το φόρουμ (θυμάμαι αρκετά παλιά θέματα του Heinrich για τα "πύρκαυλα μικρά" αλλά και το πιο πρόσφατο μερί "ανόμαλων" γονέων της Lacia) και, θεωρω πως ο χειρότερος τρόπος για να το αντιμετωπίσει / αναλύσει κανείς είναι οι αφορισμοί, οι ετικέτες και οι ατάκες.

    Αν ο "ακατανόμαστος" (μου λείπει!) ήταν παρών θα σου / μας θύμιζε πως οι όροι ξέκωλο, πουτανάκι κλπ μόνον ως τιμητικοί μπορουν να θεωρηθουν όταν συνοδεύονται απο "όραμα και έμπνευση".

    Αναλογίσου λοιπόν ποια είναι τα χαρακτηρηστικά του ονειρικού πανηδονικού ταξιδιού του Ανατολικου, που απουσιάζουν από την δική μας πραγματικότητα και τι τα εμποδίζει να υπάρξουν πέρα από την δική μας καθεστυκειία ερμηνία της ηθικής και εφαρμογή της.

    Ερώτηση: Τί είναι αυτό που καθιστά ένα παιδί παιδί και τί είναι αυτό που χάνεται (και γιατί) όνταν η οντότητα "παιδί" επιδεικνύει την σεξουαλική της πλευρά;

    ΥΓ.
    Είναι προφανές από τον τρόπο γραφής του ποστ σου πως εκλαμβάνεις την ανταπόκριση ενός ενηλίκου στην σεξουαλική πρόκληση ενός ανήλικου ως εκμετάλευση.

    Η βάση αυτού του συνειρμού είναι πως ο ανήλικος "δεν γνωρίζει" και μέσα στην άγνοια του εκπέμπει τα σήματα προσέλκυσης ενδιαφέροντος με μη αποδεκτό (για ποιόν και από ποιόν; τις κοινωνικές καταβολές και νόρμες; ) μεν αλλά εξαιρετικά αποτελεσματικό δε (είναι ενδιαφέρον να ερευνηθει από που προέρχεται η γνώση της αποτελεσματικότητος της μεθόδου, η οποία αναντήρρητα υφίσταται) τρόπο.

    Που οφείλεται αυτό το "δεν γνωρίζει" και κατά πόσον "μας βολεύει" αυτή η προσέγγιση;

    Συμφώνησες πως η προεφηβική / εφηβική σεξουαλικότητα φοβίζει, τι είναι όμως αυτό που φοβίζει σε αυτήν και γιατί;

    Αν καταλήξουμε κάπου στο γιατί φοβίζει η παιδική - εφηβική σεξουαλικότητα, ίσως μπορέσουμαι να δούμε πιο καθαρά ποιους και γιατί φοβίζει και η γυναικεία.
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Ειχα παρα πολυ καιρο να μπω κι οσες φορες μπηκα για καποια λεπτα διαβαζα επιφανειακα 2 κουβεντες κι εφευγα.. Τωρα "επεσα" πανω σ αυτο το θέμα που με ταραξε , οχι για το περιεχομενο του, αλλα για το πως αντιμετωπιζουν κυριως οι αντρες το θεμα σεξ.

    Μιρελα , αντεδρασες ισως παρορμητικα, ομως ειχες απολυτο δικιο.. Βεβαια με το να του πεταξεις ενα ποτηρι στη μουρη, σιγα τα ωα, ο ανθρωπος κανει μπαμ πως εχει προβλημα , και χρηζει βοηθειας ειδικου. Βεβαια, ποσως μ ενδιαφερει η ψυχικη υγεια του ενηλικα (λεμε τωρα ενηλικας) , ουτε θ αναλυσω στους κυριους που μιλανε για παιδια 14 χρονων με ορους ξεκωλα, πουτανακια κλπ.. θα τους συνιστουσα να ελεγξουν την επιθετικοτητα τους σε συνεδριες με παρτενερ επι ισοις οροις κι οχι κανοντας τον μαγκα σε μικρα παιδια.

    Τωρα για το κοριτσι που "τα θελε" οπότε αφου "νομιζει" πως τα θελει εμεις οι σοφοι μεσηλικες του κανουμε το χατηρι (μπου χαχαχα), το σχολιο μου ειναι ακριβως ιδιο με της αγαπημενης μου λαζουλι..

    Το νεαρο κορίτσι ΠΡΟΣΟΧΗ ζηταει γμτ σας..εχει ανταγωνισμο με τη μαμα του -οπως ολες οι εφηβες- εχει αναγκη να την "κατεβασει" απο το βαθρο της γυναικας και ν "ανεβει" εκεινη , γι αυτο παιζοντας το ρολο της Λολιτας , την "εκδικηθηκε" παιρνοντας της τον εραστη της...

    Οσο κι αν σας ακουγονται "κουφα" ολα αυτα, οποιος εχει παιδια γυρω σ αυτη την ηλικια ξερει πολυ καλα πως απο τη μια μερια μπορει να φαινονται απιστευτα μεγαλυτερα απο την ηλικια τους επειδη μαιμουδιζουν συμπεριφορες κι απο την αλλη ν αντιδρουν εντελως παιδικα..

    Ειδικα σ αυτες τις ηλικιες τετοιες ειδικα συμπεριφορες, δε μιλαω να χαιδολογειτε με τον συμμαθητη της, δειχνουν και βγαζουν ματι πως αυτο το παιδι εχει προβλημα και κραυγαζει ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ.



    ΥΓ. Με μεγαλη ευχαριστηση θα τον εκανα μαυρο στο ξυλο τον κυριο αυτο.

    και κατι αλλο γιατι ακομα ειμαι πολυ νευριασμενη..

    Το μετρο περιμενουμε να το βαλει ο ενηλικας ακομα κι αν η μικρη του κανε τα χιλιαδυο να τον προκαλεσει, κι οχι το μικρο..

    Αλλα που να το βρει το μετρο και το οριο ο βλαξ για να το βαλει κιολας...
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2007
  5. savra

    savra Guest

  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Δύο διευκρινιστικές ερωτήσεις, αν μου επιτρέπουν οι συνομιλήτριες:

    llazouli η 14χρονη σαδίστρια κινδυνεύει λιγότερο συνευρισκόμενη με έναν ώριμο άνδρα από ότι η Vanilla και η υποτακτική; Τίνος η διατήρηση της παιδικότητας είναι πιο πολύτιμη;

    zinnia η ηθική σου θεώρηση επί του παραδείγματος, λαμβάνει υπόψη ως κριτήριο το κίνητρο της κοπέλας για τη συμμετοχή της στη σεξουαλική πράξη; (Δηλαδή: Ο άνδρας με τον οποίο ήρθε σε επαφή, είναι περισσότερο ή λιγότερο ηθικός ανάλογα με το αν το κίνητρό της ήταν η ανταγωνιστικότητα απέναντι στη μητέρα της ή η σεξουαλική της ορμή ή ο έρωτάς της προς εκείνον ή η ανάγκη της για χρήματα αν ήταν πόρνη; Εφόσον η σεξουαλική συνεύρεση όπως και κάθε συσχέτιση ανθρώπων, ενέχει την έννοια της δοσοληψίας (δεν μιλώ απαραίτητα για χρήματα ή υλικά αγαθά), το ηθικό ή ανήθικο του πράγματος έγκειται στο τί ο έτερος προσδοκεί από μία συσχέτιση μαζί μου ή στο τί εγώ προσδοκώ; )
     
  7. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Απάντηση: Εκανα καλα?



    Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω. Και εγώ σαν «αναμάρτητος» αντιδρώ κάποιες φορές το ίδιο. Οκτώ μήνες που τον γνώριζες τι έκρινες για αυτόν? Πως ήταν σαν άνθρωπος? Δε λέω άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, δε μπορεί να ξέρεις τι κρύβει. Το είχε σχεδιάσει? Το είχε πάντα στο μυαλό του να φέρεται ανάλογα? Έκανε ένα λάθος και μάλιστα σοβαρό. Ο καθένας έχει την ηθική του και κρίνει. Καλλίτερα κρίνουν οι νόμοι, όχι πάντα, αλλά τυπικά και πιο ψύχραιμα. Δεν ξέρω το τι μπορεί να προκάλεσε η πράξη του στην κοπέλα αυτή. Ένιωσε ενοχές και σου μίλησε. Για τους οκτώ μήνες που γνωρίζεστε επέτρεψε μου να σου προτείνω, όποιο λάθος και αν έκανε, να του τηλεφωνήσεις να δεις τι κάνει και πως νιώθει.

    Kαλά να είσαι πάντα.
     
  8. llazouli

    llazouli Contributor

    Καταρχήν να διευκρινήσω για την παιδικότητα, είναι μια φάση ανακάλυψης, διαμόρφωσης του ανθρώπινου ψυχισμού. Σίγουρα δεν είναι μόνο ένας κόσμος όμορφα, αγγελικά πλασμένος αλλά συνυπάρχουν πολλές αντιφάσεις. Μπορεί να είναι μια ανυποψίαστη περίοδος καλυμμένη από ροζ συννεφάκια, όπως μπορεί να είναι και αποτίναγμα από κάθε τι όμορφο και αθώο, αχαλίνωτη έκφραση φαντασίας όπου κανένας ηθικός φραγμός δεν την περιορίζει. Πολλές φορές έχω δει τα παιδιά να βγάζουν σαδιστικές τάσεις με μια αθωότητα και ειλικρίνεια που αφοπλίζει...είναι όμως τόσο φυσική η εκδήλωση που τελικα νιώθω άσχημα όταν αναγκάζομαι να βάλω το μέτρο. Με αυτά θέλω να πω ότι η παιδικότητα εκφράζει ερωτισμό, όχι επικεντρωμένο όπως του ενήλικα αλλά διάχυτο και περιρρέοντα. Με άλλα λόγια δεν χάνεται η παιδικότητα της 14χρονης σαδίστριας που θα παιξει σεξουαλικά με τον ώριμο υποτακτικό κύριο, ούτε θα κινδυνευσει εφόσον έχουν τηρηθεί οι προφυλάξεις.
    Εκεί που προβληματίζομαι είναι στα παιδιά που δεν έχουν συνειδητοποιήσει προς τα πού τείνουν και σε διαβεβαιώ πως είναι πολλά. Φοβάμαι πολύ μήπως κάποιοι ελεεινοί εκμεταλλευτούν την παθητικότητα ή τη διάθεση πειραματισμού που τα διακατέχει και διαστρεβλώσουν τη φυσική τους τάση, την ομαλή ανάπτυξη της σεξουαλικότητάς τους.


    Και ο ''ακατανόμαστος'' συμμερίζεται την έλλειψη σας, ελπίζουμε να επανέλθει σύντομα δριμύτερος  

    Συμφωνώ απόλυτα! Μη μου πεις όμως πως στο συγκεκριμένο νήμα οι εν λόγω χαρακτηρισμοί συνοδεύονταν από ''όραμα και έμπνευση''...αντιθέτως είναι εξεφρασμένοι με μειωτική και περιφρονητική χροιά. Και βέβαια δεν σε αφορούν καθόλου αλλά όπως και να το κάνουμε είναι δηλωτικοί μιας κρυμμένης απέχθειας για την θηλυκή σεξουαλικότητα.


    Δεν διαχωρίζω την παιδικότητα απ τον ερωτισμό. Το παιδί είναι σεξουαλικό πλάσμα με διάχυτο ερωτισμό και τίποτα δεν χάνεται όταν αναδύεται η σεξουαλική του πλευρά.
    Ο προβληματισμός μου επικεντρώνεται όταν η επίδειξη της σεξουαλικής πλευράς καθίσταται υπερβολή και μονομανιακή προσήλωση. Αυτό μου κρούει τον κώδωνα πως κάτι άλλο συμβαίνει εδώ, με απλά λόγια είναι σαν να φωνάζει: ''δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ, βοηθήστε με...'' Και τι βρίσκει; κάφρους να το κοροϊδεύουν και ελεεινούς να επωφελούνται απ την κατάσταση σύγχυσης.
    Όσο για τη γνώση της αποτελεσματικότητας της μεθόδου, μην ξεχνάς τη μίμηση. Το παιδί θα μιμηθεί εκείνους τους τρόπους που αντιλαμβάνεται πως προσελκύουν το ενδιαφέρον, το πετάρισμα της βλεφαρίδας, η γαλιφιά δεν είναι δα και δύσκολο να τα ενσωματώσει αφού καταλαβαίνει πως έτσι επικεντρώνεται η προσοχή πάνω του.


    Το παιδί γνωρίζει όσα είναι σε θέση να γνωρίζει μέχρι εκείνη τη φάση της ζωή του. Έχει τις ιδιαίτερες προσωπικές του ανάγκες, το δικό του μικρόκοσμο τον οποίο οφείλουμε να αφουκραζόμαστε όσο μπορεί ο καθένας μας. Καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ ότι νομίζουμε, συχνά μας εκπλήσσουν με το βάθος της σκέψης τους και όσοι ασχολούνται με παιδιά το έχουν διαπιστώσει. Πολλές φορές βλέπουμε κορίτσια, σωστές γυναίκες αλλά τι σημαίνει αυτό;
    Είναι σεξουαλικά ώριμες; Πολύ αμφιβάλλω, όσο κι αν αγνωνιούν να αποδείξουν το αντίθετο. Δεν ξερω αν είναι θέμα βολέματος εμάς των ενηλίκων πάντως η προσοχή και τα μικρά βηματάκια δεν έβλαψαν ποτέ κανένα...

    Φοβίζει η ακατάσχετη ορμή αυτής της φάσης, όλα είναι συγκεχυμένα και ο έφηβος τα θέλει όλα και τώρα χωρίς αναβολή. Θέλει να ζήσει με πάθος την κάθε στιγμή, να λύσει τα μυστήρια, να απολαύσει την ηδονή, να κατακτήσει τον κόσμο. Στην ουσία εμείς φοβόμαστε γι' αυτόν, ενίοτε όχι άδικα. Δεν ντρέπομαι να το πω, αν η μάνα μου δεν με συγκρατούσε δυναμικά τότε, τώρα δεν θα τα λέγαμε. Τίποτα δεν είναι απόλυτο, δυστυχώς και ο φόβος προφυλάσσει και είναι αναγκαίο να επεμβαίνουμε όταν οι καταστάσεις παίρνουν δυσάρεστη τροπή, γιατί κάποιοι δεν έχουν την αίσθηση του κινδυνου.

    Ωραίος συσχετισμός, ας βάλουμε το λιθαράκι να δούμε πού θα μας πάει, σ' αυτό ή σε άλλο νήμα.
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2007
  9. zinnia

    zinnia Contributor


    Φυσικα το λαμβάνει, ομως, εδω εχουμε 2 ανισους ανθρωπους. Ο ενας εχει εμπειριες και μια διαδρομη σε βαθος χρονου (δεν εξεταζω αν ειναι καλες κακες ή ουδετερες) κι ο αλλος ΤΩΡΑ αρχιζει. Ο ενας πρεπει ή θα επρεπε να εχει αποκτησει την αισθηση του μετρου και του ορίου και που να βαζει φρενο ακομα κι αν αυτο ειναι αντιθετο με το συναισθημα του και τις ορμες του, ο αλλος ακομα ειναι σε πληρη συγχιση , λειτουργει παρορμητικα, επιθετικα , βιαια και χωρις να μπορει να αξιολογησει τις καταστασεις.


    Δεν μπορουμε να τους κρινουμε και ν αποδωσουμε ευθυνες στα ισα. Γιατι δεν ειναι.
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Εκανα καλα?

    Περιεργος!!!
    Αυτο καταλαβαινα 8 μηνες!! Πως ηταν περιεργος!!!
    Στις αρχες που τον γνωρισα μου ειχε μιλησει για την συγκεκριμενη ζωντοχηρα, και πως ειχε μια κορη, αλλα αυτο δεν με ξενισε!
    Καποια μερα ετσι ξαφνικα και επειδη ηξερε πως γνωριζω πολυ κοσμο, μου προτεινε να οργανωσουμε μια παρτουζα εξω απο τα ορια του bdsm, μια παρτουζα οπου θα συμμετειχαν αντρες, γυναικες, λεσβιες, και trans.
    Αναμεσα στα λογια αυτης της συζητησης με ρωτησε που θα μπορουσαμε να βρουμε πιτσιρικες, και οταν με ειδε να τον κοιτω αγρια λεγοντας του,"οταν λες πιτσιρικες τι ακριβως εννοεις?" μου ειπε πως μιλουσε για 18χρονες!
    Του απαντησα πως ειμαι 34 χρονων και πως θα ηταν μαλλον αφυσικο να κανω παρεα με αγορια η κοριτσια 18 χρονων και πως τελος παντων ηταν αδυνατον να φερω τετοια ατομα στο οργιο που σχεδιαζε διοτι απλα δεν γνωριζα τετοιας ηλικιας ατομα.
    Θα σου πω κατι που αφορα ολες τις trans.
    Ειμαστε οι καλλιτεροι ψυχολογοι! Μαθαινουμε να ειμαστε, μας εξαναγκαζει η ζωη!
    Οταν βγαινεις με πολυ αγνωστο κοσμο πρεπει να μαθεις με τον καιρο να ψυχολογεις! Οταν συναντας καποιον και ετοιμαζεσαι να μπεις μαζι του σε ενα ξενοδοχειο, η οταν πας μαζι του βολτα με το αυτοκινητο στον λιγο χρονο που εχεις πρεπει να προλαβεις να διακρινεις αν θα γυρισεις σωα πισω, η αν θα σε βρουν με κανενα μαχαιρι στην πλατη!
    Και στον Πετρο ειχα σαφως διακρινει πως κατι δεν πηγαινε καλα. Μα καθολου καλα!!
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Παρότι απευθύνεις το σχόλιο στο MasterJp, θα ήθελα να σου γράψω ότι κατά τη δική μου εκτίμηση τα δηκτικά σχόλια που έγιναν αναφορικά με τα "μικρο-μέγαλα" κορίτσια, δεν είχαν ως σκοπό να αφορίσουν την, απολύτως φυσικολογική από ορμονικής πλευράς, σεξουαλική ορμή τους, αλλά κυρίως να αποδοκιμάσουν την πρόωρη, βεβιασμένη, υστερική λήξη της αθωότητάς τους (όχι μόνο σε σχέση με την ερωτική τους ταυτότητα), η οποία αποτελεί μάλλον σημείο των καιρών, και για την οποία μόνο αυτά δεν ευθύνονται.
     
  12. hugger

    hugger Regular Member

    Πω ρε πούστη (να και μια φορα που λεγοντας αυτο κυριολεκτω) εχω συνταραχθει με την αυστηρη αντιληψη περι ηθικης σου! Ακουγομαι κι εγω σκληρος μηπως? Τουλάχιστο δεν εχω ψευτοδιλλήματα.Πα να βαλω το sweet sixteen του Billy γιατι ξενερωνω με την υποκρισια..