Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκανα καλα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. gaby

    gaby Guest

    @ Mirella_Trans_Domme,

    αφού βλέπατε ότι «κάτι δεν πήγαινε καθόλου καλά με τον Πέτρο» και τελικά, με τα πολλά, διαπιστώσατε τι ήταν αυτό, πολύ καλά κάνατε που τον φιλοδωρήσατε με την άμεση έκφραση της απέχθειάς σας στην πράξη του. Δικαίωμά σας που προκύπτει από τη σχέση σας με αυτόν ήταν. Αλλά δεν βλέπω τι αποτέλεσμα μπορεί να έχει ως προς τη νεαρή. Αν μάλιστα αυτή δεν διαμαρτυρήθηκε για τίποτα, πώς θα μπορούσε κανείς να κάνει οτιδήποτε;

    @ MP_slave,

    έχω γνωρίσει γυναίκες καθημερινές που είχαν σεξουαλικές επαφές (μη αναγκαστικές, εννοείται) με πολύ μεγαλύτερούς τους άντρες από την εφηβική τους ηλικία και δεν έχω διακρίνει κάποιο σταθερό απωθημένο πάνω τους που να σχετίζεται με αυτό ή κάποια πορεία ζωής που να τις ξεχωρίζει από άλλες γυναίκες. Πόσο μάλλον αν μιλάμε για τη νέα γενιά, που ακόμα δεν έχει δείξει σε βάθος χρόνου πώς θα εξελιχθεί.

    Επειδή είμαι – όπως όλοι – αναγκασμένη να επιλέγω σε ποίες περιπτώσεις θα ευαισθητοποιούμαι και θα ενεργώ ανάλογα, δεν θα έβαζα στην πρώτη προτεραιότητα έφηβες που επισκέπτονται κάποιον στο σπίτι του και κάνουν σεξ μαζί του, θα προτιμούσα να προστατέψω όσο μπορώ το δικαίωμα σε μια ομαλή εφηβική ηλικία, γι αυτές τις έφηβες που δεν επιλέγουν τις ζαριές που τους ρίχνει η ζωή και όμως παλεύουν σκληρά και σαν ενήλικες να φροντίσουν τους γύρω τους και να επιβιώσουν οι ίδιες.

    @ όλους όσους απάντησαν,

    παρατηρώ ότι συμφωνούμε σχεδόν όλοι στο ότι "κάτι δεν πήγαινε καλά με τον Πέτρο";
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πάντως εγώ αν ήμουν ο Πέτρος θα το ξέσκιζα το μικρό. Και δεν θα είχα τύψεις.

    Sorry guys. Η ζωή είναι σκληρή κι οι γυναίκες πουτάνες. Οι άντρες συνήθως είναι πιο "καλοί" από εμάς γιατί τουλάχιστον έχουν τύψεις.

    Ο Πέτρος είχε τύψεις. Γι αυτό μίλησε στη Mirella. Είναι φως φανάρι. Mirella, συγχώρεσέ τον. Δεν είχε επιλογή. Είναι ανθυγιεινό να αντιστεκόμαστε στη φύση μας (στις αβυσαλέες επιθυμίες μας) για πολύ.

    Σίγουρα το πιτσιρίκι πέρασε υπέροχα. Αχ, μου θύμισες τα νιάτα μου....
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Ξαναδιάβασα τα posts αυτού του νήματος και παρότι ποτέ δεν διαβάζω διαγώνια, συνειδητοποίησα δεν είχα προσέξει πως ο Πέτρος είναι ο σκλάβος σου. Ως εκ τούτου είναι δικαιωμά σου να τον τιμωρήσεις με όποιο πιστεύεις ότι θα είναι ο καταλληλότερος για το σοφρωνισμό του.

    Το νέο (για εμένα) στοιχείο με ωθεί στο να θέσω δύο ερωτήσεις:

    α) Η τιμωρία σου τον συνέτισε; (Η απάντησή σου εδώ θα είναι και η δική μου απάντηση στη δική σου ερώτηση "Έκανα καλά;".)
    β) Ποια η δική σου ευθύνη για το συμβάν, ως Αφέντρα του Πέτρου και πώς έπραξες αναφορικά με την όποια δυνατή βελτίωση των συνεπειών του;
     
  4. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Re: Εκανα καλα?

    Μπράβο και πάλι μπράβο.
    Τι απαντήσεις να δώσω απο εδώ και πέρα όταν υπάρχει έστω και μία ΓΥΝΑΙΚΑ που μπορεί να εκφράσει το θάρρος της γνώμης της και να πει την αλήθεια και να μην υποκρίνεται.
     
  5. δεν εχω πολυ χρονο και δε διαβασα τα παντα ναι σαφως δεν εκανες καλα και επρεπε να τον καταγγειλεις, απο εκει και περα ας αναλαμβανε η δικαιοσυνη και οχι η ελαφροτητα ή η σοβαροτητα ενος φορουμ {κολασιμου φορουμ για πολλους}

    τυχαινω κι εγω εκπαιδευτικος και δεν συμμεριζομαι απολυτα τις αποψεις του συνομιλιτη mds

    εμενα σε τετοια θεματα, τα αντιμετωπιζω ως εξης και κυριως στη δουλεια μου γιατι ειμαι μολις 24 και κανω ιδιαιτερα σε μαθητριες απο 12 μεχρι 17 ειμαι και πιο κοντα σε αυτο που ονομαζουμε ηλικιακα. το θεμα ειναι οτι ενας ενηλικος υποτιθεται οτι εχει την ωριμη σκεψη και τον καλοπισμενο χαρακτηρα συμφωνα με τα δικα του βιωματα και κρινει εαν θα προχωρησει σε μια τετοια σχεση ή όχι. ενω ενας ανθρωπος μικροτερης ηλικιας και ποσο μάλλον της ηλικίας αυτης δεν εχει αυτη την ωριμοτητα. αρα ο ενηλικος θα πρεπει να εχει τη συναιση και την αυτοκυριαρχια να μην ''παρασυρει'' τον ανηλικο σε κατι που πραγματικα δεν γνωριζει ο ανηλικος εαν το θελει ή οχι. αυτα για την ωρα. δεν θελω να το ανοιξω αυτο το θεμα και να το κανω συγκεκριμενο ως προς την σεξουαλικη ταυτοτητα αυτου του κυριου γιατι πιστευω οτι το θεμα θα οδηγηθει αλλου. κλεινοντας και με αφορμη οσων προηγουμενως λεχθησαν σας τοποθετω το ερωτημα το οτι κανουν σεξ τοσο νωρις και οτι τα ζουν ολα τοσο γρηγορα δεν εχει αποτελεσμα στο να χανουν τοσα περισσοτερα οπως ο ερωτας?
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Syrah γλυκεια μου, απο εκεινο το βραδυ επαψα να τον βλεπω!
    Το οτι μου μιλησε εχει να κανει με το γεγονος οτι τον εξαναγκασα να το κανει, γιατι σε καθε συνεδρια τον εβλεπα να μην συμμετεχει και ο,τι εκανε το εκανε εντελως μηχανικα.
    Αλλες φορες μου ελεγε πως εχει ισχυρους πονοκεφαλους, αλλες πως δεν κοιμηθηκε καλα, τις τελευταιες φορες κλειναμε ραντεβου και το ανεβαλε την τελευταια στιγμη, εβλεπα πως κατι τον απασχολει, κατι τον βασανιζει.
    Μου ειχε φυσικα αναφερει για καποιαν μικροτερη του, ετσι αοριστα, και υπεθεσα οτι κατι τον απασχολουσε με αυτο το θεμα.
    Τον ρωτησα αν θα μπορουσα με καποιον τροπο να τον βοηθησω η τελος παντων να τον καθοδηγησω η ακομη και να τον συμβουλευσω.
    Με αυτο το σκεπτικο τον πηγα στην καφετερια.
    Οταν αρχισε να μου μιλα για το θεμα με υφος εντελως προκλητικο, οταν καταλαβα πως οσες φορες μου ειχε δικαιολογηθει ηταν ψεμματα οσα μου ειπε, και οταν τελικα ακουσα και την ηλικια της πιτσιρικας (το κερασακι στην τουρτα) τοτε ξεσπασα!
    Πολλοι νομιζουν πως ο,τι εκανα, το εκανα μονο και μονο για λογους ηθικης. ΛΑΘΟΣ!
    Το εκανα για τα οσα ειχα τραβηξει τοσους μηνες και για τα ψεμματα που ειχα ακουσει και τελευταιο για την ηλικια της πιτσιρικας.
    Ο Πετρος μενει στο Παγκρατι, εκεινη στην Ηλιουπολη και αφου τον επισκεφτηκε στο σπιτι του πηγε με την θεληση της!
    Οταν μετα την επιθεση μου εναντιον του μπηκα στο ταξι, γυρισα και κοιταξα.
    Ο Πετρος ακομη κατω μουσκεμα, να γελα σχεδον υστερικα!
    Αρα τι λογους θα ειχα να τον ξανασυναντησω?
    Δεν τον κατηγγειλα γιατι οντως η μητερα του ειχε υποστει ενα εγκεφαλικο (διαπιστωμενο αυτο) και μολις ειχε βγει απο το νοσοκομειο.
    Μια τετοια καταγγελια θα ηταν για αυτην το μοιραιο χτυπημα, αν μαθαινε πως ο γιος της διωκεται για ασελγεια σε ανηλικη.
    Αυτο με σταματησε!
     
  7. month

    month Regular Member

    Μάλλον "έσπασε" και αυτός, ίσως γιατί περίμενε απο εσένα κατανόηση και δεν την βρήκε. Αν συνεχιζότανε η αντιπαράθεση είμαι σίγουρος ότι θα πέταγε και την ατάκα ηλιθιότητα "μιλάς εσύ", πάνω στον πανικό του να δικαιολογήσει τον εαυτό του.

    Πάντως επειμένω ότι η αντίδραση ήταν υπερβολική, αφού η σχέση ήταν συναινετική, εκτός και αν μιλάμε καθαρά για τις π***ες που έλεγε τόσους μήνες για να καλύψει το τι είχε κάνει. Σε αυτήν την περίπτωση, έπρεπε να έχεις παραγκείλει βραστάρι.
     
  8. Urania

    Urania New Member

    Σύνταγμα:
    MEPOΣ ΔEYTEPO - Aτομικά και κοινωνικά δικαιώματα
    Άρθρο 7 - (Καμιά ποινή χωρίς νόμο, απαγόρευση βασανιστηρίων)

    - Tα βασανιστήρια, οποιαδήποτε σωματική κάκωση, βλάβη υγείας, ή άσκηση ψυχολογικής βίας, καθώς και κάθε άλλη προσβολή της ανθρώπινης αξιοπρέπειας απαγορεύονται και τιμωρούνται, όπως νόμος ορίζει.

    Συγνώμη αλλά σύμφωνα με το γράμμα του του Συντάγματιος γλυκειά μου Mirella είσαι και εσύ απολύτως παράνομη με το να έχεις σκλάβο και να προσβάλεις την ανθρώπινη αξιοπρέπεια του. Εκείνος όμως δεν έκανε ποτέ κάτι παρόμοιο (το ποτό στα μούτρα) όταν έμαθε ότι "βασανίζεις" άντρες.

    Αν έγινε με τη συναίνεση της "μικρής" και έχοντας πλήρη γνώση του τι κάνει τότε δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε ούτε ηθικά κατά τη γνώμη μου.
    Η μητέρα του παιδιού που είναι στην ιστορία;
     
  9. Kits

    Kits Contributor



    Εγω την ειδα το πρωι στο φουρνο που πηγα να παρω ψωμι...μετα δεν ξερω που πηγε. Αμα την δει κανεις αργοτερα να της πει, οτι την ψαχνουμε στο φορουμ.
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Επειδη δεν το αντιληφθηκα, αποκαλεις οσους Dom και Domme βρισκομαστε εδω μεσα παρανομους????????
    Και εν πασει περιπτωσει εσυ τι κανεις μεσα σε ενα forum με παρανομους????
    Τον εισαγγελεα???????????????????????

    Βρε παιδια, δεν ανηκω και στο συγγενικο περιβαλλον της πιτσιρικας για να τα ξερω και ολα!
    Απο ο,τι μου ειχε πει ο Πετρος ειχε 2 χρονια σχεση με την μητερα της μικρης, και χωρισαν υστερα απο εναν καβγα, γιατι λεει η μανα της της εκανε ολα τα χατηρια και την ειχε κακομαθει, και πως οταν αυτο δεν συνεβαινε η μικρη εβριζε την μανα της με χυδαιες εκφρασεις και εκεινη το ανεχοταν!
    Ως εκει ξερω, αυτα μου ειχε πει.
    Ολα αυτα βεβαια μιλωντας μου απλα για καποια μικροτερη του, πριν ακομη μου πει την ηλικια της.
    Και βεβαια παραδεχομαι πως η μικρη πηγε με την θεληση της.
    Εκεινη τον επισκεφτηκε σπιτι του.
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2007
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αυτά να τα πεις στο "Ανηλίκων".
    Πολύ προχωρημένη σε βρίσκω!
    Άραγε θα ήσουν τόσο προχωρημένη αν ήσουν και μητέρα?
    Ένα παιδί στην εφηβεία πολύ σωστά λες ότι
    " Η νεαρή στην ιστορία που διηγήθηκες είναι έφηβη, και στην ηλικία της είναι λογικό τόσο να λαμβάνει όσο και να εκπέμπει ερωτικά σήματα." Ένας ενήλικας όμως υποτίθεται νοήμων και νορμάλ τύπος, είναι έγκλημα να "εκμεταλλευτεί" ή και να ενδώσει σ' αυτή την "φυσιολογική" ορμή μιας/ενός εφήβου.
    Ίσως αν είχες παιδιά το σίγουρο είναι ότι δεν θα είχες τις ίδιες απόψεις.
    Αλλά και αν είχες και το επέτρεπες σαν μητέρα να συμβεί, για μένα θα ήσουν συνεργός σε ένα έγκλημα κατά της παιδικής αθωότητας.

    Η μεγάλη διαφορά ηλικίας δεν θα ήταν πρόβλημα, αν αυτή η διαφορά των 28 χρονών αφορούσε δυο ενηλίκους και όχι ενήλικο και ανήλικο.


    Συνυπογράφω ανεπιφύλακτα το (τα) post της llazouli στο συγκεκριμένο θέμα.

    Ήμουν ανεπτυγμένο παιδί, σχηματισμένη κοπέλα από την ηλικία των 12 ετών.
    1.77 ύψος και θεϊκό κορμί. Μέχρι τα 16 Μου σχεδόν έπαιζα με τα κουβαδάκια μου και έτρεχα ανέμελη στις γειτονιές με τ’αγόρια.
    Αγνοούσα τα ερωτικά πάθη. Όχι ότι δεν είχα ορμές σαν έφηβη.
    Έπαιζα τους γιατρούς με τα γειτονόπουλα. Ψαχνόμασταν όμως στα τυφλά, για ν’ ανακαλύψουμε αυτό που μας συμβαίνει.
    Ήταν οι όμορφες στιγμές της ζωής Μου… Στιγμές γεμάτες ερωτική αθωότητα.
    Ποτέ δεν είχα καταλάβει, τα όσα έκρυβαν τα λαίμαργα μάτια των αντρών.
    Όταν το ανακάλυψα….


    ...και τα μυαλά όχι στα κάγκελα....
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2007
  12. Urania

    Urania New Member

    Δεν παραβιάζεις απλά τον νόμο καλή μου Μιρελλα. Το Σύνταγμα παραβιάζεις!
    Είτε το θέλουμε είτε όχι το BDSM νομικά καθαρά είναι αδίκημα. Ηθικά, αν και εφόσον υπάρχει συγκατάθεση όλων όσων συμμετέχουν (και κυρίως τον υποτακτικών) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Δυστυχώς οι Συνταγματολόγοι μας όταν συνέτασσαν το Σύνταγμα δεν είχαν κατά νου το BDSM.

    Στο μόνο που θα συμφωνήσω, για να επανέρθω στο θέμα, είναι ότι ένα κορίτσι, παρότι ώριμο σωματικά, στο μυαλό είναι ανώριμο και όχι ικανό να διαχειριστεί τέτοια σοβαρά θέματα όπως είναι το σεξ, ο έρωτας, το bdsm κλπ.