Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκκολαπτόμενος Κυρίαρχος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ίσις Αλεξάνδρα, στις 6 Αυγούστου 2019.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Κάποια πράγματα είτε τα έχεις, είτε όχι. Έμφυτα. Ανάγκες.

    Δεν χρειάζεται να πας σε φροντιστήριο για να μάθεις να κυριαρχείς.
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν είπα αυτό. Αλλά ούτε ο Τιτανικός έφτασε στην Αμερική, όσο και να "το χε".
    Φτανει μόνο η πρόθεση? Φτάνει μόνο το ίντερνετ? Την ξέρεις την φράση "δεν ήξερες, δε ρώταγες?". Κάποιο λόγο θα χει για να υπάρχει.

    Όπως ξέρεις, εγώ δε χαϊδεύω αυτιά. Αν θέτε χαδακια στα αυτιά, ου. Αμέ. Όλα σωστά τα κάνετε. Κι έχω την ησυχία μου.
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Είναι εξαιρετικά κουραστικες οι προσωπικές αντιπαραθεσεις στα νηματα.

    Μια ερώτηση έκανε η κοπέλα και άρχισαν πάλι οι διαπληκτισμοι και η επιθετικότητα.
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αν θέλω χαδάκια θα τα ζητήσω από τον αρμόδιο.

    Δεν ξέρω για ίντερνετ και λοιπά. Νομίζω ήμουν ξεκάθαρη. Είτε το έχεις, είτε όχι.
    Η κυριαρχία δεν είναι τεχνικές για να στις μάθει κάποιος. Ούτε η υποταγή.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Την υποταγή σε έναν Κυρίαρχο την εκφράζει η υποτακτικη.
    Δεν είναι επιλογή της.
    Ο Κυρίαρχος κυριαρχεί. Η υ ακολουθεί.

    Βάλτε ότι gender θέλετε.

    Χιλιάδες νήματα, μύριαδες πληροφορίες.
    Πάρτε μίτο, έχει δαιδαλωματα. Καλή τύχη.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Κυρίαρχος κατά παραγγελία υπάρχει;
    Κάτι σαν αντικατίσχυση δηλαδή.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Όχι φυσικά. Ούτε με κερασάκι.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Οπότε κουλουτούμπες να κάνει μια υποτακτική, αν ο άλλος δεν μπορεί ή δεν θέλει, δεν γίνεται τίποτε.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Define υποτακτικη  
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ξέρεις, υπάρχει μια περίεργη αντίληψη με τα forum γενικιτερα.

    Mπαινει καποιος/α και ρωτάει οτιδήποτε. Όσοι συμφωνούν με την ερώτηση, είναι αυτόματα οι καλοί. Όσοι διαφωνούν με τις απαντήσεις, είναι αυτόματα οι κακοί.

    Φαντάσου, να μπω σε ένα φόρουμ και να ρωτάω τι ώρα φεύγει το τρένο από Πειραιά για Χανιά. Και να θεωρώ επιθετικούς όσους μου λένε, πάρε το καράβι η αεροπλάνο, δε έχει τρένο για Χανιά.

    Όποιος/α οποία θέλει να δει επιθετικούς, θα δει επιθετικούς. Το ίδιο ισχύει και για μωβ αγελάδες. Σε αυτό βασίζεται και το τεστ του Ρορσαχ. Και καλη ευκαιρία, να βγαίνει καθένας απ την τρύπα του και να πολεμάει τους οχτρούς του, όπου και όπως τους φαντάζεται....
     
  11. Έκανα μια ερώτηση φυσιολογική θεωρώ, κάτι απλό του τύπου πως είχε ο κάθε Κυρίαρχος εκλάβει κάποιες συμπεριφορές και τόσο εγώ όσο και άλλα άτομα δεν έτυχαν ορθής συμπεριφοράς και αντιμετώπισης. Και αυτό δεν έχει να κάνει με το αν μου αρέσει η όχι η απάντηση σου. Έχει να κάνει με το ότι ρωτησα κάτι για να γίνει συζήτηση και υπήρχε ελαφρά ειρωνεία στο σχόλιο, για κάτι που κατ' εμέ είναι απόλυτα φυσιολογικό να ρωτήσω, δεδομένου ότι όλοι οι Κυρίαρχοι από κάπου ξεκίνησαν. Δεν είναι θέμα αν μου αρέσει η όχι η απάντηση που έλαβα γιατί απαντήσεις καυστικές μια χαρά τις δέχθηκα. Αυτό που εννοείται εδώ είναι ότι από μια δική μου ερώτηση, αντί να απαντηθεί κάτι με σεβασμό, ξεκίνησε ολόκληρη ιστορία
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν είναι ειρωνεία. Είναι μια αρνητική απάντηση. Περιέχει το "χμμ". Άποψη μου.

    Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.

    Υ. Γ. Οι απόψεις μου γενικά δεν είναι αρεστές. Αλλά δεν γράφω για να είμαι αρεστός. Γράφω την άποψη μου.
     
    Last edited: 7 Αυγούστου 2019