Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκκολαπτόμενος Κυρίαρχος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ίσις Αλεξάνδρα, στις 6 Αυγούστου 2019.

  1. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τσου
    Μέχρι 25 έχουν πολλές δυνατότητες.
    Κι όσοι δεν τα παίρνουν,γραμμή για sokolata.
    Εκεί να δεις εκπαίδευση!
     
  2. Raed

    Raed Dazed

    Μάλιστα!
    Θα προσπαθήσω να το πω όσο πιο άπλα γίνεται. Το να πάρει κάποιος ένα μαστίγιο και να χτυπήσει δεν είναι και κάτι το τόσο δύσκολο, οπωσδήποτε ηλίθιος θα μπορούσε να το κάνει και να αυτοανακηρυχθεί Κ. Το να συνδεθεί όμως συναισθηματικά εκείνη τη στιγμή με το υ του είναι το δύσκολο, να νιώσουν το ένα το άλλο. Να ικανοποιείται το υ ικανοποιώντας τις επιθυμίες του Κ, να κουβαλάει τα σημάδια του με καμάρι, να νιώσει τον εξευτελισμό ως μέσο διατάραξης της ισορροπίας του εγώ με το υπερεγώ του και άλλα τέτοια! Βέβαια αν σε ένα συνειδητοποιημένο υ με ή χωρίς εμπειρία, δεν βγάζει το Κ το συναίσθημα της κυριαρχίας δεν θα το αποδεχτεί ποτέ σαν κυρίαρχο όσο κάλα και αν μάθει να μαστιγώνει.. να ξεφτιλίζει.. να βάζει τις φωνές.. να κοζάρει απειλητικά κτλ.

    Τώρα αν πάλι το Κ το χει και το έμπειρο υ είναι δίπλα του και πιστεύει σε αυτό, τότε μπορεί να το βοηθήσει να βελτιώνεται συνεχώς, να το καθοδηγεί και να το εμπνέει. Βελτίωση υπάρχει πάντα για όλους, έκτος βέβαια από τα Κ με παρθενογένεση που είναι ήδη έτοιμα και κατέχουν την απολυτή αλήθεια. Στην περίπτωση των Master είναι άλλη φάση, (αα και το Master δεν είναι status αλλά τίτλος και το να το κοτσάρει ο οπωσδήποτε άσχετος επάνω του μόνο και μόνο επειδή είναι wow και παίζει να γαμήσει κάνα μουνί, είναι τουλάχιστον γελοίο). Εύχομαι να ήμουν κατανοητός, ευχαριστώ για την υπομονή και την ανοχή σας.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Μόλις περιγράψατε το όνειρο του φειχιστή της υποταγής.
     
  4. Raed

    Raed Dazed

    Μου έλειψες ρε συ. Φετιχιστές της υποταγής ε; Πάλι καλά που δεν είπες, τουρίστας του βδσμ. Αλλά είπαμε παρθενογένεση.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    για να δουμε, τι θα δουμε.

    Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι που αυτοανακυρυσσονται Κ δεν εχουν ουτε καν μαστιγιο.

    Αν μιλαμε για φετιχιστες, που εχουν συμφωνησει σε ενα παιχνιδι Τ/b μαστιγωματος κι εξευτελισμου, δεν εμπλεκεται ιδιαιτερα το συναισθημα,.Αυτο επεσημανε ο @espimain Ο πολυς κοσμος απο αγνοια και ημιμαθεια θεωρει οτι τα φετιχιστικα παιχνιδια και πρακτικες, πχ. δεσιμο, μαστιγωμα κλπ.ειναι Κυριαρχια. Καμια σχεση. Αυτα ειναι παιχνιδια της κρεβατοκαμαρας. Κυριαρχια ειναι μια σταση, ενα state of mind.
    Σε αντιθεση λοιπον με σαδομαζοχιστικα παιχνιδια της κρεβατοκαμαρας, σε μια σχεση Κ/υ, δηλ. D/s γιατι το Ms ειναι κατι ακομα περισσοτερο και οχι του παροντος, προηγειται μεγαλο χρονικο διαστημα, να καταλαβει η καθε υ και ο καθε Κ τι καπνο φουμαρει εκαστος. Ειχα γραψει καπου εδω μεσα, τουλαχιστον 3...6 μηνες. Αμα δε σας κανει κοπο, ψαχτε το. Και βαλτε οτι gender θελετε, μιλω απ την δικη μου οπτικη.

    Πραγματι. Εαν δενει σε χημεια το ζευγαρι, πιθανον και να λειτουργησει. Ισως ναι, ισως οχι, με το σκεπτικο το Κ οδηγει και το υ ακολουθει. Πως θα οδηγησει το Κ, οταν μια υ του δινει οδηγιες? Αυτο γινεται σε Τ/b. Σε D/s θεωρω οτι θα εχανε το Κ την Κυριαρχια του, με οτι αυτο συνεπαγεται.

    Ομως, βελτιωση υπαρχει οποτεδηποτε καποιος ή καποια καταλαβαινει το λαθος του/της και το διορθωνει. Συνηθως χρειαζεται πολυ, παρα πολυ χρονο και προυποθετει βαθια ειλικρινια, προπαντων με τον εαυτο του/της.

    Οντως ειναι γελοιο και γελοιοι υπαρχουν πολλοι. Master εξ ορισμου ειναι ενας Κυριαρχικος που εχει σκλαβα. Τελεια και παυλα. Master ειναι στη σχεση Μs και μεχρι εκει.
    Master μπορει να γινει καποιος μεσα σε μια μακροχρονη σχεση Κυριαρχιας, οπου η υποτακτικη θα δεχτει να παραχωρησει καθε δικαιωμα της και θα γινει σκλαβα.
    Εγω που δηλωνω Master, ειχα σχεση. Ms δυο μιση χρονια με την σκλαβα μου, που ειχαμε σχεση κοντα δυο δεκαετιες. Αλλος μπορει να εχει αλλες εμπειριες, αλλες συνθηκες, αλλα πανω-κατω εκει κειμενονται. Οποιος παει και το κοτσαρει διπλα στο ονομα του για να γαμησει κανενα μουνι, πολυ προσφιλης φραση σε μια ομαδα συγκεκριμενης νοοτροπιας στο BDSM Greece του φετ, συντομα τρωωει τα μουτρα του, γιατι οι σκλαβες δεν ειναι μουνια για να γαμαμε, πρωτα και πανω απ ολα ειναι ανθρωποι, που νοιωθουν μια εντονη ελξη,επιθυμια και εμπιστοσυνη προς τον Master τους, συμφωνα με τον ορισμο της συναινετικης σκλαβιας που εφαρμοζουμε στο BDSM.

    Κατανοητος οχι, γιατι μαλλον τελειτε υπο συγχιση. Συνιστω μεγαλυτερη ψυχραιμια, λιγοτερες συναισθηματικες εκρηξεις και περισσοτερη μελετη σε βασικες εννοιες.

    Κατα τα αλλα ηταν μια μαλλον ανιαρη παρουσιαση θεσεων, που δεν εχει και πολυ σχεση με την πραγματικοτητα.
    Ευκαιρια ομως να ξεκαθαριστουν καποια βασικα πραγματα.

    Καλη συνεχεια.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2019
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    καλα ξυπνησες βλεπω @espimain
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ειναι αδυνατο να εκπαιδευσεις καποιον με στατους Μαστερ, ακομα και οταν ειναι 20 ετων.

    Ουτε ενας εμπειρος Μαστερ σε ορισμενες περιπτωσεις δεν μπορει να τον εκπαιδευσει.

    Η ξεροκεφαλια ειναι κομματι της ιδιοσυγκρασιας του στατους.

    Αυτο που μπορεις και εσυ και οι αλλες να κανετε, ειναι να τον βοηθησετε να κοψει μονος του τις γωνιες και να αυτοστρογγυλευτει, αποκτωντας πειρα στον τροπο εκφρασης του, στον τροπο διεξαγωγης του παιχνιδιου του, στον τροπο κατανοησης μιας υ ιδιοσυγκρασιας.
    Και να του δειξετε οτι ακομα και σε καταστασεις πληρους ανηθικοτητας υποβοσκει παντα μια αορατη ηθικη, που τον επαναφερει στη νομιμοτητα του πλαισιου.

    Και στην πορεια να το διασκεδασετε ολο αυτο  

    ---

    Ως υ εχετε φτιαξει μια συλλογικοτητα για καθε μαλακια , δηλαδη ενημερωση επικινδυνων, ενημερωση προβληματικων, αυτουποστηριξη και κουτσομπολιο 

    Ωρα να κανετε ενα βημα μπροστα ιδρυοντας και ομαδα υποδοχης αναδειξης και καλλιεργειας, εντος πλαισιου κυριαρχων.

    Μια βδομαδα η μια, μια βδομαδα η αλλη και μια βδομαδα ολες μαζι.  

    Ας κανει καθεμια το καθηκον της ενημερωνοντας το προφιλ της, βαζοντας το συνολο μπροστα.

    Μακροπροθεσμα θα σας βγει σε καλο.

    Εμπρος μαρς !
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2019
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Εγώ μέσα! Σε ηλικίες 18-20 μόνο Ε!
     
  9. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Συγκινητικο. Ευγε @subwhat !
     
  10. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Άμα δακρυσες θέλω φωτογραφία!
    Πως να κάνετε έναν κ να δακρύσει...  
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μιλάς με τόση σοφία Μπουμπλε...
    Ούτε εγώ δε θα μπορούσα να σε εκπαιδεύσω τόσο καλά!
    Εύγε και σε σένα λοιπόν!
     
  12. Raed

    Raed Dazed

    Μαστίγιο λες ε; Εγώ πάλι λέω ότι υπάρχουν πολλοί Κ που δεν έχουν καν μυαλό.

    Ξεφεύγετε πάλι από το νήμα για να μας πείτε τα δικά σας και να πάτε τη συζήτηση σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά οκ έχω ακόμα λίγη αγάπη να μοιράσω σήμερα.

    Κυριαρχία είναι πολλά και ο καθένας το καταλαβαίνει όπως νομίζει. Για σένα είναι state of mind, για άλλους μπορεί να είναι ευθύνη, ειλικρίνεια, σταθερότητα, ωριμότητα (όχι σε χρόνια, ορισμένοι δεν ωριμάζουν ποτέ), παραδειγματική ζωή λέμε τώρα.

    Οδηγίες κατάλαβες εσύ ε; Ντάξει πιστεύω ότι πραγματικά δεν έχεις ιδέα ρε συ. Τεσπά γάμησετο.

    Πάμε παρακάτω, πολλοί μπερδεύουν τους βαθμούς στο στρατό με το βδσμ. Δηλαδη, ανάλογα με τα χρόνια παρουσίας στο στράτευμα παίρνεις και βαθμό, άσχετα αν τον αξίζεις πραγματικά ή όχι. Στο βδσμ όμως, ρε συ δεν είναι έτσι είτε είσαι Κ είτε είσαι υ. Βλέπεις το status του Master το καρφιτσώνει ο κάθε άσχετος επάνω του. Τον τίτλο όμως σου τον "αποδίδει" κατά κάποιο τρόπο, πρώτα ο ίδιος ο εαυτός σου με κάποια βασικά χαρακτηριστικά που παραπάνω ανέφερα και επίσης η κοινότητα, η οποία δεν κρίνει εσένα για τα χρόνια εμπειρίας ή για το πόσες σκλάβες είχες, πόσα μαστίγια φτιάχνεις ή πόσα munch διοργανώνεις, κρίνει όμως τις πράξεις σου και την συμπεριφορά σου. Γιατί κάποιες φορές, η συμπεριφορά ορισμένων ανθρώπων απαιτεί κάποιοι να δράσουν και οι Master πρέπει να συμβουλευτούν και να επέμβουν αν χρειαστεί. Βλέπε αλλαγή φώτων σε υποτακτικές και μετά από τρία χρόνια προαγωγή σε μαστόρι αλλαγής φώτων, αγιοβασίληδες και πασχάληδες του βδσμ και αυτοί Μάστερ και κλειδοκράτορες του βδσμ δηλώνουν...Αυτά.

    Για όσα διάβασα και διαβάζω δικά σου καταλαβαίνω ότι απλά δεν έχεις σχέση με το άθλημα. Δεν έχεις κανένα από τα χαρακτηριστικά του Master που δηλώνεις. Επίσης, έχω τρομερούς ενδοιασμούς για το αν πραγματικά είχες ποτέ σου σκλάβα ή έστω υποτακτική. Αυτό που λες με τη σύγχιση...δες το λίγο σε προσωπικό επίπεδο. Δεν είναι ντροπή να δηλώσεις ή να ασχοληθείς με κάτι άλλο στο χώρο. Πρόσεχε όμως γιατί το βδσμ είναι ένα ξεκάθαρο σπορ για συνειδητοποιημένα άτομα, όχι για απρακόλες.

    Να έχεις ένα φετιχιστικό σβκ!
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2019