Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκμετάλλευση υποτακτικών από ΑΦΕΝΤΡΕΣ και το αντίστροφο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος frendy, στις 18 Αυγούστου 2007.

?

Πιστεύεται πως οι ΑΦΕΝΤΡΕΣ εκμεταλλεύονται τα φετίχ ορισμένων για να μεγαλώσουν τον τ

Poll closed 17 Σεπτεμβρίου 2007.
  1. ΝΑΙ

    20 vote(s)
    83,3%
  2. ΟΧΙ

    4 vote(s)
    16,7%
  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Εκμετάλλευση υποτακτικών από ΑΦΕΝΤΡΕΣ και το αντίστροφο

    Δεν το γνωριζω αυτο frendy μου.
    Εγω απαντησα για εμενα την ιδια! Δεν μπορω να παρω θεση και για τις υπολοιπες!
    Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτον του και για τις πραξεις του! 
     
  2. undead

    undead Regular Member

    Τώρα εγώ να μιλήσω ή θα μου σβήσει πάλι το post ο διαχειριστής;

    Κανόνας δεν είναι, όμως σίγουρα υπάρχουν κάποιες που βαφτίζονται αφέντρες με σκοπό το κέρδος (λεφτά ή αγορά διαφόρων δώρων).
    Δυστυχώς εκτός απο τα κανάλια του irc κυκλοφορούν και εδώ και μάλιστα κάποιες αμπελοφιλοσοφούν κι όλας με ολόκληρα κατεβατά (διαχειριστή, το είπα ποιο μαλακά τώρα ε?).
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Οσο θα πληρωνες και για ενα vanilla πηδημα....
     
  4. pareisaktos

    pareisaktos New Member

    η αληθεια ειναι πως τετοιου ειδους γενικευσεις ειναι αν μη τι αλλο αδικες...

    θελω να πιστευω, πως η οικονομικη εκμεταλλευση που εδω εννοειται αφορα σε ελαχιστες περιπτωσεις.
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Καποτε ειχα μια "φιλη" αυτου του ειδους!
    Ηταν γυναικα, μια γυναικα ομως που ζυγιζε 160 κιλα, αλλα με αγγελικο προσωπο!
    Ειχε την κακη νοοτροπια η οποια συμπεριλαμβανε τα εξης: Πριν συναντηθει με καποιον του περιεγραφε τον εαυτον της ετσι που ο αλλος πηγαινοντας στο ραντεβου το οποιο δινοταν σε καποια καφετερια πιστευε οτι θα συναντησει το ολιγοτερον την Monica Bellucci!
    Παραλληλα ομως ζητουσε και δωρα. Οχι χρηματικα ποσα, αλλα ακριβα βιβλια, αρωματα κλπ.
    Και βεβαια ο δυστυχης που τα αγοραζε για την θεικη Αφεντρα που νομιζε πως βρηκε, βρισκοταν προ εκπληξεως οταν εβλεπε αντι της Bellucci να τον περιμενει το θωρηκτο Ποτεμκιν!
    Η ρηξη αναμεσα μας και ηταν σφοδρη, ηρθε οταν προσεγγισε σκλαβο δικο μου.
    Προσπαθησα να τον προειδοποιησω αλλα το εξελαβε οτι του τα ελεγα μονο και μονο απο ζηλεια μην παει σε εκεινην!
    Το αποτελεσμα ηταν να του ζητησει οντως ο,τι εγραψα πιο πανω, ο τυπος νομιζοντας πως ηταν οπως του περιεγραψε τον εαυτον της τα αγορασε, πηγε στο ραντεβου, εμεινε αναυδος και της απαιτησε πισω τα χρηματα που ειχε ξοδεψει για να αγορασει τα πανακριβα βιβλια που του ειχε πει.
    Εκεινη αρνηθηκε και ο τυπος αποτανθηκε στην αστυνομια, με μονο στοιχειο το σταθερο τηλεφωνο της που δεν ηταν απορρητο.
    Η αστυνομια ομως οπως ηταν λογικο την καλεσε και της ειπε πως ο κυριος ταδε ηθελε να της υποβαλει μυνηση για εξαπατηση κλπ.
    Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα εκεινη να μαθει το ονομα και το επιθετο του!
    Αρχισε να βαζει καποιους τυπους να του τηλεφωνουν να τον απειλουν κλπ.
    Την συνεχεια και το αποτελεσμα και το που κατεληξε αυτη η ιστορια που ελαβε χωρα το 2001 δεν τα ξερω διοτι μετα τον καβγα μου μαζι της και το οτι της εδωσα το μαλλι στο χερι να το φαει καταιφι, εχασα παντελως τα ιχνη της και απομακρυνα ανεπιστρεπτι τον σκλαβο που για ημερες τον προειδοποιουσα για το τι προκειτε να του συμβει και νομιζε πως τα ελεγα μονο και μονο απο ζηλεια!
    Για αυτο χρειαζεται προσοχη!
    Δηλωνει καποια- καποιος σε καποιον αλλον Dom,Domme, sub,slave κλπ.
    Ειναι ομως??? Η απλα σου λεει αυτο που θελεις να ακουσεις??
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Mirella εισαι σωστη...
     
  7. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Εκμετάλλευση υποτακτικών από ΑΦΕΝΤΡΕΣ και το αντίστροφο

    Για να υπάρξει εκμεταλευση χρειάζονται 2 μέρη.

    Ο καθένας μπορεί να θέλει οτιδήποτε απο εσάς.. στο χέρι σας είναι να τα δώσετε ή όχι αν αισθάνεστε ότι σας εκμεταλεύονται.
    Παντού υπάρχουν αφερέγγυοι άνθρωποι όχι μόνο εδω.. ειναι γεμάτος ο κοσμος απο δαυτους.. ποιος περιμένετε να σας προφυλάξει? η αστυνομία ή το αγ. πνευμα?
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Ευχαριστούμε Mirella_trans_Domme για την εμπειρία που μοιράστηκες μαζί μας.
    Μια ερώτηση όμως. Πως είναι δυνατόν κάποιος να υποβάλει αγωγή σε κάποια επειδή του είπε πως είναι όμορφη και τελικά δεν ήταν; (Άσχετα με τα δώρα, που όπως και να το κάνουμε δεν τον ανάγκασε να τα αγοράσει).

    Εντύπωση πάντως προκαλεί πως η κυρία αυτή ήθελε για δώρα βιβλία. Πάλι καλά. Μακάρι να ζητούσαν όλες οι "Κυρίες" αυτού του είδους για δώρα βιβλία  
     
  9. Kits

    Kits Contributor


    Αν λες οτι σε χτυπησα χωρς λογο.... ενω Εγω το αρνούμαι... μου κανεις μήνυση και τελικα φτασει το θεμα στα δικαστηρια, δεν πρεπει εσυ να αποδειξεις οτι σε χτυπησα αλλα Εγω θα πρεπει να αποδειξω οτι ΔΕΝ σε χτυπησα... ( ελπιζω να καταλαβες με το παραδειγμα μου..)
    Ετσι μπορει και αυτος να υποβαλει μηνυση για εξαπατηση...
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Και για αποδείξεις θα πάει τα logs από το irc στον εισαγγελέα όπου θα δείχνει να ρωτά. «Πώς είσαι μάνα μου, πες μου τι φοράς τώρα» και τέτοια;;;;
    Κι ενώ θα έχει φτιαχτεί ο Δικαστής από την περιγραφή ξαφνικά θα εμφανιστεί η χοντρή, θα τρομάξει ο δικαστής και θα φωνάξει κλείστε την μέσα;  

    Πέρα από την πλάκα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ποινικά κολάσιμο στην όλη ιστορία. Ίσως ένας νομικός μας λύσει την απορία.
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Πολυ σωστα!!
    Και για να γινω πιο σαφης!
    Μολονοτι εκεινος με πληροφορουσε για το τι του ζητησε, κι ενω εγω του ελεγα ΜΗΝ το κανεις, ο εν λογω σκλαβος μολονοτι ηταν ενα πολυ ωραιο παιδι ηταν αρκετα αγαθος στο μυαλο!
    Δηλαδη: Πριν ακομα την συναντησει και επειδη εκεινη διεθετε μια οντως υπεροχη φωνη, και πιστευοντας οτι ο,τι του ελεγα το ελεγα απο ζηλεια και μονο, την επαιρνε και της ελεγε για τις προειδοποιησεις μου (ο λογος για τον οποιον ηρθα σε συγκρουση μαζι της και την εκανα Γιουλ Μπρυννερ).
    Οταν την συναντησε και ειδε πως οντως ηταν οπως του ελεγα στην εμφανιση, αρχισε να καταλαβαινει πως κατι δεν παει καλα και αρνηθηκε να της δωσει την πανακριβη σειρα εγκυκλοπαιδειας που του ειχε παραγγειλει.
    Εκεινη για να τον πεισει να της τα δωσει του ειπε πως απλα θα τα διαβαζε και θα του τα επεστρεφε.
    Οταν πλεον εγω του ειπα "αμα τα ξαναδεις γραψε μου" και με την σειρα του της τα ζητησε πισω και ελαβε την απαντηση απο εκεινην "μα αυτα ειναι η προσφορα σου σε εμενα", τοτε επαναστατησε και πηγε στην αστυνομια.
    Σημειωση: Δεν προχωρησαν σε καποια session αφου εκεινη μολις πηρε τα βιβλια εξαφανιστηκε!
     
  12. Maley

    Maley Contributor

    ..να δουμε τι άλλο θα διαβασουμε..