Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 22 Οκτωβρίου 2009.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Εχετε εκπαιδευσει σκλαβο/α για λογαριασμο αλλου?
    Εχετε δωσει τον/ην σκλαβο/α σας για εκπαιδευση σε αλλο ατομο?
    Σας εχουν δωσει για εκπαιδευση σε αλλο ατομο?
    Θα ηθελα περα απο τις απαντησεις να "ακουστουν" και προσωπικες εμπειριες με ολα τα παρελκομενα - συνελκομενα συναισθηματα (οποια κι αν ειναι...) και των τριων πλευρων.
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2009
  2. fmaster13

    fmaster13 Regular Member

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    Δεν το εχω κανει για λογαριασμο αλλου αλλα θα το εκανα ευχαριστως αρκει να με εμπνευσει το υποψηφιο ατομο εγκεφαλικα και σωματικα!
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    κανεις ?  
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    Members who have read this thread in the last 7 days : 59
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    Δεν με έχουν δώσει για εκπαίδευση σε άλλο άτομο. Αν είναι επιλογή Της θα το έκανα, αφού το συζητάγαμε, για να ξέρω το γιατί το θέλει, έτσι ώστε να βγω και εγώ πιο πλούσιος σε γνώσεις, από αυτό το "ταξίδι". Κάτι που θα επιστρέψει πάλι σε Αυτήν. (Συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω)
     
  6. johnx

    johnx New Member

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    Πολύ προχωρημένα πράγματα . Αυτό που παίζει πάντως είναι να πηγαίνουν ζευγάρια σε επαγγελματίες αφέντρες για την εκπαίδευση του άντρα.
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    Το οτι το διαβάσαμε δεν σημαίνει πως έχουμε και εμπειρία επί του θέματος. Εκτός αν μπορούμε να μιλήσουμε και υποθετικά.
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    ακριβως αυτο επισημαινω Georgia , οτι ακομη δεν εχουμε καποιον που να εχει αντιστοιχη εμπειρια.
     
  9. zou

    zou

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    ειλικρινα δεν καταλαβαινω το λογο που θα μπορουσε να γινει αυτο. Εδω παραπονιουνται οτι δεν υπαρχουν slaves - Masters (ο καθενας με τις αντιστοιχιες του). Βρισκεται και ο "συντροφος" και ο υποψηφιος Εκπαιδευτης? Και εχω μια ερωτηση, τι σκατα Μαστερ/Μιστρες/Dom/Domme εισαι αν δεν μπορεις μονος σου να "εκπαιδευσεις" τον/την υποτακτικο/σκλαβο/σκλαβα σου? και στο τελος, αν το κανεις, εσυ τι θα εχεις να λαβαινεις και τι εμπιστοσυνη εχεις στον εταιρο οτι θα κανει "σωστη" δουλεια στην ιδιοκτησια/στο συντροφο σου?
    εκτος και αν μιλαμε για δανεισμο, που και παλι μιλαμε για μια καθαρα σωματικη εμπειρια..
     
  10. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Ένα πρώτο ξεκαθάρισμα...

    -Από τη μια έχουμε τις gorean καταστάσεις , όπου ουσιαστικά αναφερόμαστε σε μια σαφώς καθορισμένη διαδικασία , ενταγμένη σε ένα γενικότερο πλαίσιο απόλυτης οργάνωσης.Η αναφορά σε αυτή ως εμπειρία , θα ήταν μάλλον άτοπη.Γιατί το μόνο που υφίσταται εκεί είναι ένα προοριοθετημένο αποτέλεσμα.
    Εντάξει , υπάρχει κι ένα περιθώριο κάποιων μικρών επιλογών , τουλάχιστον στο αρχικό στάδιο.Αλλά δε νομίζω πως αναφέρεσαι σε αυτό.

    -Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις η πρακτική της εκπαίδευσης από τρίτο άτομο έχει μάλλον τη χροιά ενός παιχνιδιού.(με όλη τη σοβαρότητα που χαρακτηρίζει φυσικά την έννοια του παιχνιδιού).Δεν απαντάται συχνά όμως.Και το γιατί , τουλάχιστον στα μάτια μου , είναι εύλογο.

    Οπότε δε νομίζω να λάβεις και πολλές απαντήσεις στο συγκεκριμένο ερώτημα.
    Εκτός πια κι αν έχουν εντρυφήσει οι γύρω μου τόσο πολύ στο gor και δεν το 'χω πάρει χαμπάρι.

    Μπορεί να κάνω και λάθος όμως.Για πείτε κι εσείς ρε παιδιά... 
     
    Last edited: 29 Οκτωβρίου 2009
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Μεταφράζοντας το post σου βλέπω πως κάνεις εναν διαχωρισμό ανάμεσα σε ύπαρξη της εκπαίδευσης από τρίτο άτομο στο Gor και στην ουσιαστικά μη ύπαρξή της στις εκτός Gor bdsm σχέσεις. Αυτό εννοούσες και αν ναι, γιατί;
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Εκπαίδευση απο "τρίτο" άτομο

    Όταν μιλάμε για μια μόνιμη σκλάβα/σκλάβο εννοούμε μια προσωπική σχέση και δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που θέλουν τρίτα άτομα στη σχέση τους πρώτον.
    Δεύτερον αυτό το ακούω συνέχεια τι θα πει εκπαίδευση?
    Μόνο Εγώ ξέρω πως θέλω την σκλάβα μου πώς γίνετε να την εκπαίδευση κάποιος άλλος?
    Με τι κριτήρια?