Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 3 Νοεμβρίου 2006.

  1. female

    female Contributor


    Τελικά, ασχέτως τυχαίας χρήσης ως "ανθρώπινου δονητή" ή όχι, αι έμπειραι Κυρίαι δεν έχουν συναντήσει χαρακτήρες αρσενικών υπό οι οποίοι, κάποια στιγμή και μετά από (πιθανώς μακριά) σχέση καθυποταγής τους, να κριθούν όντως άξιοι εμπιστοσύνης ώστε να υπάρχει "σχέση" με τον τρόπο που εκφράζει η zinnia ;
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Οντως ετσι ειναι.
    Kαι δεν μπορει παρα να μου ρθει στο μυαλο .. παλιοτερα..οταν ειχε ξεσπασει ο τριτος παγκοσμιος αναμεσα στους Συκοφαντη και Μαυροβασιλη απο τη μια και υποτακτικων ανδρων απο την αλλη.... ποσο δικιο ειχαν οι πρωτοι..δεν τα λεγαν ισως τοσο κομψα, αλλα ειχαν δικιο.
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    Μα ο Μαυροβασιλης αυτο ακριβως ειπε: Πως ενας αντρας ποτέ μα ποτέ δεν εκθετει μια γυναικα.. αλλοιως δεν ειναι αντρας.

    ΥΓ . Μπορει μερικες φορες ο Μαυροβασιλης να λεει (χμ ας το πως οσο κομψα μπορω)..εξτρεμιστικα πραγματα, αλλα σ αυτο εχει απολυτο δικιο.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    tender lilly Άδικα δεν ένοιωσα ότι μίλησα και δεν έγραψα ποτέ!
    Ένας οποιοσδήποτε υποτακτικός "canser" που γράφει αυτά που γράφει τονίζοντας αναφερόμενος σε Αφέντρα …
    …..απλά επιβεβαιώνει τον συγκεκριμένο (δικό μου και όχι μόνο) κανόνα που θέλει τις Αφέντρες να απέχουν από το sex (και όταν εννοώ sex μιλάω για τον κλασικό τρόπο) και "αυτό" όχι με τους υποτακτικούς.
    Όταν μια Αφέντρα χρησιμοποιεί τον υποτακτικό της ως δονητή, δεν μπορούμε να θεωρήσουμε ότι κάνει sex. Απλά με αυτόν τον τρόπο ξεπερνά τον όποιο σεξουαλικό ερεθισμό της.
    Θα ήθελα να σκεφτείτε καλύτερα αυτό το θέμα... που είναι βέβαια αρκετά ευαίσθητο και φυσικά προσωπικό.
    Αναγκάζομαι, όσο πιο απλά μπορώ να σας καταθέσω κάποιες μύχιες σκέψεις μου, προκειμένου να το καταλάβετε, μια που αυτό γίνετε θέμα προς συζήτηση σε πολλά post..
    Θα προσπαθήσω όμως….

    Μια Αφέντρα μηδενίζει τον ανδρισμό του υποτακτικού της . Αυτός είναι και ο σκοπός της, αυτή είναι και η "επιθυμία" του υποτακτικού άντρα.
    Αυτό το καταφέρνει με πολλούς τρόπους (γιατί περί αυτού πρόκειται).
    Το επιτυγχάνει, είτε με εξευτελισμό του, είτε χρησιμοποιώντας τον σαν σκυλάκι, είτε σαν λούστρο για τα παπούτσια της, είτε με αλλαγή ρόλων, είτε … και είτε…, με ότι ολ΄αυτά συνεπάγονται....
    Πως αυτή η ιδία η Γυναίκα Αφέντρα με όσα έχει καταφέρει να τον κάνει να αισθανθεί στην κυριολεξία, θα μπορούσε εκ των υστέρων να παραδώσει το κορμί της σε έναν ευνουχισμένο υποτακτικό "άντρα" που πριν έχει απορρίψει και καταπατήσει, την αρσενική "ιδιότητα" του με πολλούς τρόπους?
    Αυτός ο υποτακτικός δεν την έχει "καταθέσει" στα πόδια της αυτήν του την αρσενική του ιδιότητα?
    Αυτό δεν ήταν το μέλημα του υποτακτικού?
    Αυτό δεν τον γεμίζει και τον ολοκληρώνει?
    Δεν αναζητά να καταπατηθεί η φύση του και η θέση του απόλυτα?
    Δεν επιδιώκει να παραδοθεί και να κατακτηθεί?
    Δεν είναι λογικό λοιπόν να τον χρησιμοποιεί η Αφέντρα Γυναίκα απλά και μόνο ως αντικείμενο, η σεξουαλικό βοήθημα, η δονητή (αν έχει ερεθιστεί)?
    Πως είναι δυνατόν η Αφέντρα Γυναίκα να νιώθει - στην κυριολεξία - ότι κάνει sex με έναν άντρα και όχι με ένα αντικείμενο που της προσφέρετε? (το τονίζω ότι μιλώ για sex και δεν μιλώ για την ικανοποίηση της με οποιοδήποτε τρόπο αυτός και αν προέρχεται).
    Ικανοποίηση μπορεί να πάρει η Αφέντρα από τον συγκεκριμένο υποτακτικό που χρησιμοποιεί με πολλούς και διαφόρους τρόπους, αλλά όχι κάνοντας sex με την κλασική άνοια που το εννοείτε.


    Επειδή μιλώ για Μένα θα σας πω ότι σεξουαλικά είμαι πολύ εγκεφαλικός τύπος Γυναίκας. Δεν μπορώ να λειτουργήσω σεξουαλικά (με τον κλασικό τρόπο φυσικά) όταν ο άντρας που έχω απέναντι μου (στα πόδια μου η στα τέσσερα) έχει πριν χρησιμοποιηθεί από Εμένα παθητικά η σαν ότι άλλο περιέγραψα.
    Εάν κάνω sex με τον υποτακτικό, με τον κλασικό τρόπο, είναι σαν να του παίρνω πίσω την υποταγή, που πριν του έδωσα χρησιμοποιώντας τον και ξευτιλίζοντας τον.

    Μιλώ για Μένα το τονίζω και πάλι.
    Δεν θα κρίνω αν είναι σωστό η λάθος το να λειτουργεί μια Αφέντρα διαφορετικά απ΄ ότι Εγώ.
    Πολλές άλλες σίγουρα θα έχουν διαφορετική άποψη από την δική μου και δεν τους απασχολεί κάτι τέτοιο και καλά κάνουν.
    Έχουμε διαφορετικό σκεπτικό και άλλη τακτική.

    Εδώ για Μένα έγκειται και ως εκ τούτου εστιάζω μια από τις διαφορές στην MaleDom-femsub και FemDom-malesub ζωή.

    Οι Κυρίαρχοι Άντρες λειτουργούν διαφορετικά απ΄ ότι οι Γυναίκες Κυρίαρχες στην ερωτική συμπεριφορά τους χρησιμοποιώντας τις σκλάβες τους κάνοντας και sex.

    Πιστεύω να έγινα σε κάποιους έστω κάπως κατανοητή.
    Σε Ο/οποίους/ες αρέσει ο τρόπος που σκέπτομαι και φυσικά πράττω έχει καλώς.
    Σε Ο/οποίους/ες δεν αρέσει και πάλι καλώς έχει
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Φυσικα female και zinnia εχουμε (Εχω) συναντησει τετοιους υποτακτικους χαρακτηρες.

    Δεν ειναι απλα και μονο αξιοι εμπιστοσυνης οι συγκεκριμενοι υποτακτικοι.
    Εχουν κερδισει πολλα, οπως ακομα και αυτο που συζηταμε, με τον χαρακτηρα τους.

    Για να συντελεστει μια τετοια σχεση (στο σεληνοφως), με σεξουαλικες ερωτικες προεκτασεις, με την μορφη ενος φυσιολογικου σεξουαλισμου, παιζουν πολλα ρολο.

    Ομως ειναι σπανιες οι περιπτωσεις ειναι ιδανικες και που ισως να ειναι και αυτες που καταληγουν σε D/s δυνατες ερωτικες και οχι μονο σχεσεις.
    Ποτε ομως αυτο δεν μπορει να συμβαινει στα πλαισια μιας συνεδριας.
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

      Zinnia βιάζεσαι καλή μου  

    Συγνώμη πάντως,αλλά άλλες Αφέντρες που γνωρίζω,αλλά δε συμμετέχουν σε αυτό το φόρουμ,έχουν τελείως διαφορετική άποψη.Αλοίμονο κιόλας,γιατί τότε θα ίσχυε αυτό που έλεγε η Zinnia..Δεν υφίσταται κτλ κτλ κτλ  

    Με τον τρόπο που περιγράφεται η συμπεριφορά της Αφέντρας,όσο και να έχει το πάνω χέρι,τόσο ευνουχισμένη είναι ..Άποψη μου..
    Από την άλλη θυμάμαι ένα thread για κάτι πεοθηλασμούς κάτι μήνες πριν...

    Ερώτηση...Πως τελικά "τελειώνει" μια Αφέντρα;
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    "Το thread για κάτι πεοθηλασμούς κάτι μήνες πριν" ουδεμία σχέση έχει με αυτό.
    Αχταρμά τα κάνεις και χωρίς λόγο.

    Ευνουχισμένους υποτακτικούς ξέρω....
    Ευνουχισμένες Αφέντρες ....δεν μου έχει τύχει να γνωρίσω!

    Αν δεν κατάφερες να καταλάβεις αυτά που έγραψα επί του θέματος τότε δεν φταίω Εγώ.
    Προσπάθησα να εξηγήσω κάποια λίγα.

    Αλίμονο Incomplete_ να μην υπάρχουν Αφέντρες….. "προς σεξουαλική" χρήση.  
    Τότε δεν θα ήταν τόσο δυσεύρετες και σπάνιο είδος οι "Aυθεντικές".
    Το να λειτουργούν κάποιες Αφέντρες όπως λες είναι και αυτό μεμπτό στην παμφάγα κοινωνία μας.
    Ευτυχώς και τα χωνεύει όλα ακόμα και αυτές που τους αρέσει να λέγονται και να μοστράρουν ως Αφέντρες.
    Τίποτε δεν απαγορεύεται.

    Όσο για το ερώτημα σου για το πως "τελειώνει" μια Αφέντρα σου προτείνω να πας να ρωτήσεις τις φίλες σου τις σεξουαλικά "κορεσμένες" (η ακόρεστες) Αφέντρες.
    Είμαι σίγουρη ότι θα έχουν πολλούς τρόπους να σου πουν.
    Θα ξέρουν καλύτερα να απαντήσουν. 
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Υπονοοείς πως μια Αφέντρα που μπορεί να χρησιμοποιείσει το σκλάβο της για σεξουαλική της χρήση είναι μη αυθεντική;;!!!!
       
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Σηκώνω τα χέρια ψηλά...πάααααααααααάω πάσο.......
    ολέ!
    ολέ!
    ολέ!

    Είχες δίκιο ο ...κάποιος φίλος που σε ένα pm μου πε:φεύγω,είναι αήτητοι οι .......

    Τι άλλα;Τι θα μαγειρέψετε σήμερα;
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Incomplete_ αν δεν σε αγαπούσα….. ^%$#*!!!

    Λοιπον...θα πρέπει να προσπαθήσεις τουλάχιστον να καταλάβεις, την διάφορα του "χρησιμοποιώ έναν υποτακτικό για σεξουαλική μου ικανοποίηση" (ως δονητή, ως σεξουαλικό βοήθημα κλπ) με το "KANΩ SEX" όπως το φαντάζεσαι .... γμτ!  
    Τότε θα μπορέσεις και θα έχεις καταφέρει να πάρεις την απάντηση που χρειάζεσαι.
    Αμάν  
    Την διαφορά την καταλαβαίνεις?
    Τα κατάφερες?
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Ε τότε εσύ δεν μπορέις να καταλάβεις ,ότι λέμε το ίδιο πράγμα με διαφορετικό όνομα!
    Δε μίλησα εγώ για αισθησιακό έρωτα!ολέ!
    Είδες άμα αρχίσεις να συνεργάζεσαι ,τι καλή που είσαι; 

    Φιλιάααααααααααά
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Θες εσύ ένα καλό spanking για να στρώσεις.
    Το χέρι μου όμως δεν φτάνει τόσο μακριά!

    Η αγάπη μου κάνει όμως και Αιγαιοπελαγίτικα ταξίδια!
    Άρπαξε την !!!