Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 3 Νοεμβρίου 2006.

  1. usable

    usable New Member

    Αν μου επιτρέπετε θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη από την μεριά μου. Θεωρούμαι και νιώθω ως αντικείμενο χρήσης της εκάστοτε Κυρίας μου. Εφόσον η Κυρία μου το ζητήσει οφείλω να το κάνω. Δεν πρόκειται να το εκλάβω ως δείγμα αδυναμίας η κατωτερότητας της Κυρίας μου, αλλά ως επιθυμία της στιγμής. Δεν το θεωρώ λοιπόν κάτι το τραβηγμένο η κάτι εκτός των bdsm προδιαγραφών. Άλλωστε όλη μα η ζωή είναι κάτι το ξεχωριστό και το ιδιαίτερο για να κολλάμε σε τέτοιες λεπτομέρειες
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Εξαιρετικά ενδιαφέρον...!Πες  

    Μην αρπάζεσαι με μια απλή αναφορά...Κανείς δεν κατηγόρησε κανέναν..
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Οmerta.


    Ας μιλήσουν A/άλλοι και φυσικά A/άλλες που δεν έχουν φίμωτρο στο στόμα.
    Aν χρειαστεί θα παρέμβω με σχόλια μου.

    Αλλα υποπτευομαι οτι το θεμα δεν θα εχει συνεχεια επειδη....

    ....Ετσι Σ/σας βολευει....και επειδη καιει....​
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν ειπα κατι διαφορετικο απο αυτο που γραφεις και υποστηριζεις usable!
    Συμφωνουμε ....
     

    Ευχαριστω
     
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    E πες..Πετάς μια βόμβα και μετά αποσύρεσαι...

    Επιμένω πως το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον.. 
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Ειναι ενδιαφερον Incomplete_ αλλα σου ειπα το θεμα ειναι ΤΖΙΖΖΖΖΖΖΖ

    Μερικοι απλα ειναι πολυ ευκολο και μπορουν να μιλανε για τις επιδοσεις των αλλων στο sex και ιδιαιτερα των "αδυναμων" υποτακτικων.

    Τους ειναι αδυνατον φυσικα να μιλησουν για τις δικες Τους.
    Οι δικες Τους δεν αφορουν κανενα....εκτος απο αυτους τους ιδιους.
    Αλλωστε μιλαω για Επιβητορες ενα ΣΠΑΝΙΟ και σχεδον προς εξαφανιση "ΕΙΔΟΣ"

    Γι αυτο σου λεω Incomplete_ ....Αστο .....!
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    zinnia υπάρχει μια τεράστια διαφορά στο ότι έρχομαι εγώ ο Τ/τρίτος και αμφισβητώ γενικά τον ανδρισμό και την αξία των υποτακτικών και στο ότι αμφισβητώ την ίδια την πράξη της υποταγής ενός αρσενικού υποτακτικού, που παραδίδει τον ανδρισμό του (τον δωρίζει απλόχερα) σε μια Αφέντρα.

    Μια και αναφέρεσαι σε παρελθόντες "πολέμους" Κυρίαρχων και υποτακτικών: Το ότι έρχεται , για παράδειγμα, ο οποιοσδήποτε άνδρας Κυρίαρχος, στον οποίο δεν ανήκει ένας συγκεκριμένος άντρας σκλάβος για να μιλάει για την δική του ιδιοκτησία, για την οποία δικαιούται να λέει ότι θέλει, αλλά να γράφει ισοπεδωτικά για όλους ανεξαρτήτως τους αρσενικούς υποτακτικούς και σκλάβους, που μάλιστα μπορεί να ανήκουν σε κάποια Κυρίαρχη, χωρίς να ξέρει ακριβώς γιατί μιλάει, πως είναι όλοι λ.χ. "ανίκανοι", "ξεφτυλισμένοι", "υπάνθρωποι" και "αδελφές", τότε θα είχαμε τεράστιο πρόβλημα σαν κοινότητα! Μπορεί να έχει όσο θέλει αυτές τις απόψεις, αλλά παραφράζοντας αυτό που έχει πει και η tender lilly "υποτακτικός είμαι, κότα δεν είμαι"!!!

    Αν μίλαγα εγώ ή κάποιος Ά/άλλος έτσι απαξιωτικά για τις σκλάβες - υποτακτικές, αντιστρέφοντας αυτά που γράφεις εσύ αυτή την στιγμή, και τα χρησιμοποιούσα για να χαρακτηρίσω ανάλογα σκλάβες - υποτακτικές, θα είχε ξεσπάσει ο Δ' Παγκόσμιος Πόλεμος εδώ μέσα!

    Για αυτό σε παρακαλώ, μην προβαίνεις σε αυθαίρετα συμπεράσματα, λέγοντας από πάνω πως η SM_Art_Lady μας τα λέει αυτά! Η SM_Art_Lady βλέπει το θέμα σαν Γυναίκα Κυρίαρχος που υποστηρίζει βασικότατες αρχές του χώρου που ονομάζεται FemDom. Υποστηρίζει κάτι συγκεκριμένο το οποίο ασπάζεται μια μερίδα κόσμου εδώ μέσα, όχι πως όλοι οι υποτακτικοί είναι γενικά και αόριστα ανίκανοι, επειδή είναι υποτακτικοί και ανάξιοι σαν άνθρωποι...

    Αν τώρα μια μερίδα ανδρών υποτακτικών επιθυμεί να λειτουργεί με αυτό τον τρόπο που περιγράφεται, το να τους αμφισβητείς, δεν αλλάζει το γεγονός πως η αφαίρεση του ανδρισμού και ο "ευνουχισμός" του υποτακτικού, την στιγμή που υπηρετεί μια Κυρίαρχο, ειναι μια πράξη ανιδιοτέλειας, μια πράξη υποταγής, μια πράξη προσφοράς και θυσίας, μια πράξη που χρειάζεται μεγάλο κουράγιο και @@ για να την κάνεις. Η παθητικότητα δεν είναι κατ' ανάγκη αδυναμία, μας το απέδειξε και ο Γκάντι αυτό.

    Όποιος απαξιώνει αυτή την πράξη και τα άτομα που την πράττουν, έχει μια εντελώς λάθος και στρεβλή αντίληψη για το τι είναι το BDSM και τι αντιπροσωπεύει...

    Και όχι, δεν μας "χρειάζεται" κάποιος συγκεκριμένος εδώ μέσα για να μας θέσει τα πράγματα σε "σωστή" βάση. Μας χρειάζεται να αρχίσουμε επιτέλους να βλέπουμε τα πράγματα με μια ανοχή και μια προοπτική, αναγνωρίζοντας στον άλλο το δικαίωμα πως μπορεί να λειτουργεί διαφορετικά από εμάς.
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Αυτα καταλαβες πως ειπα????????? Η εγω δεν ξερω να διατυπωνω σωστα τις σκεψεις μου ή εσυ εγραψες απλα για να γραψεις. Εν πασει περιπτωσει αν ξαναδιαβασεις προσεχτικα ολα τα παραπανω και δεν σταθεις μεμονωμενα στα κομματια που επελεξες, ισως καταλαβεις τι ειπα και κυριως γιατί το ειπα..

    Αν παλι δεν γινουν ετσι τα πραγματα, καλη καρδια  
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Φυσικα και δεν υποστηριξα οτι ενας υποτακτικος ειναι ανικανος σαν αρσενικο.
    Μπορει καλιστα να λειτουργει ενεργητικα με οποιαδηποτε αλλη γυναικα και να την ικανοποιει πληρως σεξουαλικα χρησιμοποιοντας ολα τα ταλεντα που η φυση τον προικισε.
    Οταν τα γραφω αυτα εστιαζω το θεμα αποκλειστικα στην σχεση FemDom-malesub.

    Η ενεργητικη πλευρα ενος υποτακτικου ποσως με ενδιαφερει.

    Ακριβώς !
    Αν φτασουμε σε αυτο το σημειο τοτε θα μπορουμε να πουμε ....
    Επιτελους καλα τα καταφεραμε!!!
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαίδευση υποτακτικού επιβήτορα .

    Κυρίαρχος και επιβήτορας με άποψη δεν θα ήταν Κυρίαρχος κατά τη γνώμη μου Εύα.

    Ο επιβήτορας αν δεν κάνω λάθος, είναι αυτός που γαμάει μεν ψυχαναγκαστικά αλλά αφήνει και τον επιλέγουν οι γυναίκες, τον ίδιο, το πότε και το πού, έχει άποψη για το πώς, αλλά τα υπόλοιπα δεν τα επιλέγει αυτός. Δε νομίζω να έχει σχέση με Κυρίαρχο αυτό, επειδή ο επιβήτορας μπορεί να είναι και προφανώς θα είναι και τζαναμπέτης; Δεν κάνει αυτό τον Κυρίαρχο και ευτυχώς, εδώ που τα λέμε  

    Μπορεί να μην ισχύει η ίδια επιχειρηματολογία που έχετε εσείς για το διεισδυτικό σεξ σε Maledom/femsub σχέσεις αλλά και εκεί δεν είναι ότι ο Κυρίαρχος πρέπει και οφείλει να προσφέρει αφειδώς σεξ για να ανέβει στην εχτίμηση της μικρής Του ως άντρας. Και σε μας με ρέγουλά Του είναι, έτσι ώστε να παραμένουμε υποτακτικές πριν και κατά τη διάρκεια και μετά το σεξ.

    @ PHoenixxx,

    Δεν είναι πάντα θέμα ανοχής και προοπτικής που μπορεί να υπάρχει και νομίζω ότι υπάρχει στην προκειμένη. Είναι θέμα ότι κάποια πράγματα μόνο αν τα έχει ζήσει κάπως κανείς μπορεί να τα αντιληφθεί.

    Για μένα είναι δεδομένο πιά ότι το BDSM σε τίποτα δεν συσχετίζεται με βανίλλα καταστάσεις, άλλο το ένα άλλο το άλλο.

    Δεν μπορούμε να έχουμε από τους βανίλλα την απαίτηση να καταλάβουν διαβάζοντας αυτά που εμείς καταλάβαμε πάνω μας και με κόπο, έτσι δεν είναι;
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Να το σημειώσω.. «να γίνω καλός επιβήτορας». Μπα.. δεν το βλέπω να γίνεται. Δουλεύω ήδη πολύ για να εργαστώ και νυχτερινή βάρδια ως επιβήτορας. Θα προτιμούσα να ξεσκίζω κάποιο μωρό αντί να εργάζομαι.

    Μετάφραση:

    επιβήτορας= 1) αρσενικό παραγωγικό ζώο - 2) γυναικείο αίτημα για αρσενικά που θα εργασθούν για την ικανοποίησή τους (τις καταλαβαίνω) 3) ανασφαλές είδος αρσενικού που προσπαθεί να επιβεβαιώσει τον ανδρισμό του (τον οποίον πρώτος αυτός αμφισβητεί).

    Υπό αυτές τις έννοιες … θα προτιμούσα να ξεσκίζω κάποιο μωρό αντί να εργάζομαι ως επιβήτορας. You know what I mean
     
  12. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Όχι zinnia, δεν έγραψα απλά για να γράψω. Δεν το κάνω ποτέ και δεν θα μίλαγα έτσι, αν δεν πίστευα πως έχω κάποιο δίκιο σε αυτό που γράφω.

    Στάθηκα σε αυτά τα δύο σημεία, συγκεκριμένα, γιατί τα βρήκα κάπως...ενοχλητικά. Επαναλαμβάνεις κάτι για το οποίο, οι "δεύτεροι", οι οποίοι έχουν "λάθος" κατ' εσέ, είχαν κληθεί να υπερασπιστούν την υπόσταση και τις επιλογές τους, αν θυμάσαι... Το ότι αναφέρεις πως δεν έχουν δίκιο στο να τα υπερασπίζονται, μου φαντάζει κάπως περίεργο. Ίσως δεν κατάλαβα καλά ως προς το τι θες να πεις;

    Δεν ξέρω αν είναι καλή ή κακή διατύπωση, όμως μια τέτοια γενίκευση αγγίζει πολύ ευαίσθητα θέματα, μια και το θέμα είναι πιο σύνθετο από αυτό. Και η θέση που έλαβες, τίθεται απόλυτα και θα μπορούσε να ανοίξει άλλους ασκούς...

    Πέρα από αυτό, δεν με προσέβαλες, ούτε με έκανες να λάβω μια ανταγωνιστική με σένα θέση. Διατύπωσες μια θέση, με την οποία διαφωνώ για τους λόγους που μόλις ανέφερα. Επίσης, αν διαβάσεις καλύτερα κι εσύ τι γράφω, η αντίρρηση μου δεν είναι αφορά εσένα, αλλά την αμφισβήτηση που υφίστανται οι αρσενικοί υποτακτικοί.

    Θα ξαναδιαβάσω από την αρχή αυτά που γράφεις, πιο ψύχραιμα για θα προσπαθήσω με καλή διάθεση να βγάλω διαφορετικά συμπεράσματα από τα αρχικά μου και να κατανοήσω καλύτερα το νόημα σε αυτά που γράφεις...
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2006