Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 16 Μαρτίου 2019.

  1. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    @cadpmpc Δεν σας καταλαβαίνω κι εντελώς, μην πω και ψέματα.
    Τι εννοείτε?
    Πως ψηφίζω ποιος μου έχει δώσει την καλύτερη απάντηση?
    Δεν σεβάστηκα όλους όσους λίγο η πολύ πρόσθεσαν κάτι?
    Αν το έκανα πραγματικά ζητώ συγγνώμη.
    Είμαι στη δουλειά και γράφω βιαστικά.
     
    Last edited: 17 Μαρτίου 2019
  2. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    @Cinnamon συγχαρητήρια που εξωτερικεύοντας τους προβληματισμους σου, βοηθας κι οσους αλλους έχουν αντίστοιχες αναζητήσεις.
    @rea.. Μπράβο! Πραγματικά πολύ όμορφη εξωτερίκευση των εμπειριών σου μέσω της ανάλυσης...

    Τώρα, να πω κι εγώ τη γνώμη.μου. Νομίζω ότι το θέμα αυτό βρίσκεται πάντα μέσα σε μια σχεση, θέλει καιρό οπως προαναφέρθηκε ξεκινώντας από βανίλλα καταστάσεις, ώστε να αναπτυχθεί αγάπη κι εμπιστοσύνη. Δεν παραδίνεσαι ετσι απλά στον πρώτο τυχόντα, μπορεί να σε εκμεταλλευτεί (γαμήσι και πάλι γαμήσι με.ξύλο και τους όρους του), μπορεί απλά να είναι σαδιστής μπορεί πολλά...
    Από εκεί και πέρα η σχεση Κ-υ βρίσκεται και εκτός κρεβατιού (αλλιώς είναι απλά T-b). Νομίζω με αυτά στο μυαλό μας, κι εφόσον υπάρχουν οι βασικές συνθήκες που προανέφερα... Ναι θέλει δουλειά και από τους δύο και ναι, σίγουρα θα απογειώσει!
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Η Κυριαρχία είναι θέμα στυλ. Το ίδιο και η εκπαίδευση. Κάποιοι την κάνουν χωρίς να φαίνεται καν οτι την κάνουν, άλλοι την κάνουν πιο επίσημα. Κατά τα άλλα, όλα τα χαρτιά είναι στη διάθεση του Κ. Και το ντάντεμα ακόμα είναι στη κρίση του Κ αν θα χρειαστεί, πότε, πόσο και γιατί. Απλά κάποιες λέξεις κάνουν τζιζ, ειδικά γι αυτούς που προσπαθούν να πουλήσουν οτι έχουν τα ψυχολογικά/γονεϊκά τους λυμένα, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο στην πράξη.

    Κατά τα άλλα, είναι σημαντικό πιστεύω για να μην χάσει κανείς χρόνο, να τραβήξει κατά κει που του φαίνεται πιο καυλωτικό, παρα κατά κει που του φαίνεται λογικά σωστό και στοιχειοθετημένο με επιχειρήματα. Πράγματι ένα D/s μπορεί να έχει θεαματικά αποτελέσματα στο υ. Σε όλα τα επίπεδα. Απ' το να μάθει πως να χύνει μέχρι να πάρει προαγωγή στη δουλειά. Δεν πας όμως γι αυτό. Αλλιώς άντε καλύτερα για ψυχανάλυση. Για την καύλα πας. Τα υπόλοιπα είναι καλοδεχούμενα side-effects.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Υεπ  
     
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πιστεύω ότι αντιμετωπιστηκες με αρκετό χλευασμο, στο ερώτημα που εθεσες. Ορισμένα μέλη του φόρουμ σε σεβάστηκαν και σου απάντησαν από την καρδιά τους και με σοβαροτητα. Αλλά ορισμένα αλλα μέλη του φορουμ, σε χλευασαν, σε σνόμπαραν και στο έπαιξαν ξερολες. Αστους στη μιζερη γωνια τους καλη μου, μη μασας.

    Και όχι, δε χρειάζεται να λες ψεματα.
    Ομως, από την ανάποδη σκεπτομενη, προσπάθησε να μαντεψεις όλους αυτούς που σου λένε ψέματα και βγάλτους από τον κόσμο σου. Δε θα μεινει εστω ενας, τι στα κομματια....
     
    Last edited: 17 Μαρτίου 2019
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σοφο.  
     
  7. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    @ilias1
    Χλευασμό δεν θα το έλεγα.
    Μάλλον χιούμορ .
    Αλλά και ο χλευασμός καλοδεχούμενος.
    Μην ξεχνάτε πως κι εσείς με είχατε χλευάσει σε εκείνο το πρώτο νήμα μου και μάλλον δεν είχατε και άδικο, σε καλό μου βγήκε.
    Σημασία έχει πως το επεξεργάζεται κανείς  

    *Θα επανέλθω , δεν σχόλασα ακόμα
     
  8. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω παραπάνω !
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ως κείμενο το θεωρώ ισοδύναμο με το ζουμί των "συμβουλών προς νέους ζωγράφους" του Λεονάρντο ντα Βίντσι...
    Έγραψε λοιπόν ο Λεονάρδος τα τι και τα πώς καί τα πότε και τα γιατί της τέχνης της ζωγραφικής και της "δουλειάς" του ζωγράφου...
    Οι περισσότεροι που το διάβασαν ενθουσιάστηκαν και κάποιοι από τους αναγνώστες που ασχολούνταν με την ζωγραφική, νόμισαν πως έγιναν όχι απλώς ζωγράφοι, αλλά μεγάλοι ζωγράφοι...
    Μάλλον ακόμα γελάει ο Λεονάρντο στον τάφο του και έκτοτε τού κάνουν καλή παρέα στο γέλιο του, όσοι μπορούν να καταλάβουν μια "καλή ζωγραφιά" όπου κι αν την δούν, μερικοί από αυτούς ζωγραφίζουν κιόλας.
    Και όλοι μαζί παίζουν όμορφα "μπάλα" στο "γήπεδό" του και στ' αρχίδια τους...
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν είναι υποχρεωτικό να καταλάβει κάποιος κάτι "εδώ και τώρα"...
    ...
    Αχ αυτή η "καλύτερη απάντηση"... Πάντα κενή περιεχομένου...
    ...
    Φυσικά και δεν τίθεται σεβασμού... Καμιά απαίτηση λοιπόν για συγγνώμη και από κανέναν...
    ...
     
  11. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Τώρα προσβαλετε εσείς όμως τους συνομιλητές μας.
     
  12. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    @cadpmpc ξανά διάβασα το πρώτο σχόλιο σας.
    Συγχωρέστε με αν δεν έθεσα σωστά τα ερωτήματα μου στο αρχικό νήμα, είχα και έχω όμως την επιθυμία να μάθω κάποια πράγματα και ευχαριστώ όλους που έστω και ατσαλα καταλάβατε τι ρωτάω να μάθω.

    Ευχαριστώ όλους που αφιερώσατε λίγο από το χρόνο σας , αν σε κάποιους δεν σχολίασα, δεν ήταν από σνομπισμο, ήταν επειδή δεν είχα ερωτήματα να κάνω πάνω στο σχόλιο τους.
    Η @rea.. έγραψε ένα μεγάλο σχόλιο, προσπάθησε και το κατάφερε αρκετά καλά, να μου τα κάνει νιανιά για να καταλάβω πέντε πράγματα, δεν είχα το χρόνο εκείνη τη στιγμή να το διαβάσω σωστά όπως τα άλλα που ήταν μικρότερα και απλώς την ευχαρίστησα θερμά με μια καρδούλα, αν ήταν αυτή το ξεχωριστό που έκανα στη Ρεα , να μοιράσω σε όλους να μην ζουλευετε
    ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
    Ο @lizard_ επίσης έγραψε ένα αρκετά αναλυτικό σχόλιο, όπως το ζει εκείνος από τη δική του πλευρά.

    Μπορεί για εσάς να είναι αυτονόητα κάποια πράγματα, για εμένα δεν είναι , κάθε πληροφορία που μου δώσατε σήμερα είναι πάρα πολύ σημαντική και σας ευχαριστώ πολύ ξανά όλους ❤