Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκ του ασφαλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 24 Μαϊου 2008.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...


    συμφωνώ με τα άνωθεν
    (με bold τόνισα τα προσωπικά μου highlights)
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    + 100

    Οτι καλυτερο εχω διαβασει περι το bdsm.
     
  3. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Ότι πιο επικίνδυνο έχω διαβάσει περί το bdsm.  
    Ok ok υπερβάλλω   (...και αστειεύμαι, είπαμε θα το διευκρινίζουμε  )

    Αλλά…
    Εκμαυλισμός και βίτσιο είναι η αποχή από το σεξ και οι αγκυλώσεις.
    Ο μηχανισμός που οδηγεί την όποια, συναινετικά τα 4, είναι απόρροια της ζωικής υπόστασης, δηλαδή της φυσικής μορφής σεξ.

    Υγιέστατο (και ηθικότατο,   πτου κακά!) το βρίσκω.
    Εκτός αν χρειάζεται να το δούμε αλλιώς για να μας καυλώσει όποτε όντως μιλάμε για βίτσια  
     
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Πολύ σωστά. Απόλυτα κατανοητό.

    Μήπως ο εκμαυλισμός (προσπάθεια έστω) και το βίτσιο αποτελούν έναν από τους βασικούς μηχανισμούς των υποτακτικών που επιθυμούν να προσεγγίσουν έναν Κυρίαρχο; Δεν τους επικροτώ, αλλά λέω, μήπως;
     
  5. Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Νόρμες, νόρμες παντού... Η χαρά της επαγγελματικής διαστροφής...  

    Υ.Γ.: Άνδρα ανώμαλε, πόσοι περίμενες να καταλάβουν το συγκεκριμένο. Λαθροχειρία γαρ, όταν έχεις μαθητεύσει εκεί πέρα που είναι η ψησταριά του Παπαγεωργίου και η Ν.Κτ.121...  
     
  6. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Τεκμηριωμενο,κατι ομως δε μου βγαινει.Α ναι,αυτοι οι νομοι ειναι απαραδεκτοι,καταπιεστικοι...Μαντας,ΜανταςΜαντας!!!
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Ένας όρος που ανακάλυψα πρόσφατα είναι το proximity anxiety. Νομίζω ότι πολλά άτομα του χώρου περιχαρακώνονται πίσω από όλα αυτά που αναφέρεις, έτσι ώστε το focus να φύγει από αυτό που προκαλεί το άγχος, δηλαδή το πλησίασμα δύο ανθρώπων. Ο θόρυβος της τροχαλίας που σφίγγει την αλυσίδα γεμίζει την εκκωφαντική σιωπή ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα που δεν έχουν κάτι να πουν ο ένας στον άλλον, ή δεν έχουν τη διάθεση. Η ώρα που θα μπορούσε να αναλωθεί στην διαδικασία προσέγγισης (mating rituals, υπάρχουν παντού στο ζωϊκό βασίλειο, θυμάμαι πως την δεκαετία του '80 υπήρχαν και στο ανθρώπινο είδος) τώρα αναλώνεται στο δέσιμο και στους κόμπους. Αν είμαι δεμένη, δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα, έτσι δεν είναι; Άρα παρακάμπτω τις όποιες απαιτήσεις του συντρόφου μου για λήψη πρωτοβουλίας από μέρους μου και για πράξεις πέραν της τεμπέλικης αποδοχής πράξεών του επάνω μου. Αν είμαι φιμωμένη, δεν χρειάζεται να πω τίποτε κατά τη διάρκεια του σεξ (ιδίως αν ό συντροφός μου αρχίσει να με ρωτάει "είσαι το πουτανάκι μου;" στην οποία περίπτωση οι απαντήσεις μπορεί να είναι μόνο 3, ναι, όχι, ή καλύτερα, ναι, όχι όχι, ναι, όχι όχι, ναι ναι...) 

    Όσο για το πήδημα, μετά από όλα αυτά, ποιος έχει το κουράγιο και την όρεξη να πηδηχτεί; Άσε που προκαλεί άγχος, από ότι έχω ακούσει. Και η ανταλλαγή υγρών είναι τόοοοσο επικίνδυνη, ζήτημα να ζήσει κανείς πάνω από τα 44...
     
  8. Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Μαντάρα!

    Υ.Γ.: Μη ρωτάς γιατί. Μ'άρεσε όπως ακουγόταν.
     
  9. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Πολυ καλο dora.

    Kαι στο κατω κατω γιατι να φυγει αυτο το αγχος?
    Εκει βρισκεται η απολαυση!
     
    Last edited: 25 Μαϊου 2008
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Σε αυτή την ερώτηση μια είναι η απάντηση. «Εγώ μπορεί να είμαι το πουτανάκι σου αλλά εσύ δεν είσαι ο Κορκολής.»
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εκ του ασφαλους...

    Αχ τι μου θυμίζεις. Το καλύτερο σχολείο BDSM.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    2ο εξάμηνο και το περνούσες στο 8ο. 'Αψογα