Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελευθερία έκφρασης του υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ΜουσΑ, στις 13 Ιουνίου 2022.

  1. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @ΜουσΑ εκτιμώ ότι για να καταστεί εφικτό όντως να οδοιπορείσετε κατ' αρχήν, στη συνέχεια δε να συν οδοιπορείσετε, θα πρέπει να γίνει κτήμα και θέλω σας ότι στο σύνολο των άνισων συσχετισμών Κ/υ η απώλεια της ελευθερίας του υ. είναι ο μοναδικός δρόμος προς την ελευθερία και την γαλήνη. Το μόνο που αλλάζει, είναι ο βαθμός και η ποιότητα της απώλειας αυτής.
    Καλά αποτελέσματα στην εξεταστική σας.
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Γενικά ότι απαντάμε επάνω σε ένα ποστ,δεν σημαίνει ούτε ότι συμφωνούμε ούτε ότι διαφωνούμε.
    Δέστε το σαν ένα έναυσμα για παραγωγικό διάλογο.
    Εν μέρη συμφωνώ με σας.
    Απλά έχω άλλη οπτική.... τον/την influencer το έχω στο μυαλό μου ως κάποιον που θα με επηρεάσει βάση των λεγόμενων του ,των πράξεών του κτλ.
    Εξού και η λέξη influence.

    Από την άλλη κάποιους σε ένα munch bdsm περιεχομένου που πάνω κάτω έχουν μια σχετική εικόνα περί τίνος πρόκειται βάση ενδυμάτων/αξεσουάρ θα τους ονομάζα φετιχιστές/γκόθικ/emo κτλ.
    Θέλετε να πείτε ότι ..
    Ο εξοπλισμός/ρουχισμός/αξεσουάρ κάνουν τον bdsmer;
    Η ότι δεν επωφελείται από αυτά;
    Τα αξεσουάρ θεωρείτε ότι κάνουν τον bdsmer;
    Κατά το "τα ράσα κάνουν τον παπά";
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Το σχόλιο μου έχει να κάνει με το:
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    @blonde mermaid
    Γιατί επαναλαμβάνετε ένα απλοϊκό ερώτημα που έκανε πριν μια ώρα η @ΜουσΑ και παντήθηκε με παραδείγματα και σχόλια;
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Φαντάζομαι σας ενόχλησε η λέξη "εξυπηρετείτε"....αν το πω "επωφελείται" θα ακουστεί καλύτερα; 
     
  6. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Επειδή δεν είμαστε επί μία ώρα επί του ανοιχτού υπολογιστή νομίμως..και χάνουμε την ροή  
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Ένας Κ μπορεί να παίζει μπεγλέρι όταν δίνει εντολή στην υποτακτική του ή να την δένει με ένα καλσόν.
    Και χωρίς μπεγλέρι και χωρίς καλσόν, μπορεί να το κάνει και να είναι και Κ.
    Ένας με φετίχ στα καλσόν, χωρίς καλσόν ... δεν...
    Τίποτα.
    Ούτε
    Ούτε
    Το BDSM από τα φετιχιστικά τερτίπια. Όποιος γουστάρει παίζει και με αυτά.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Καλά δεν χάλασε κι ο κόσμος.  
     
  9. Balkanian Godess

    Balkanian Godess New Member

    ετσι ΝΑΙ . Τωρα καταλαβα !
     
  10. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Για εμένα απο την στιγμή που είσαι υ δεν εχεις ελευθερία έκφρασης ,κανεις αυτο που θα σου πουν,όπως και όταν σου το πουν.
     
  11. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Α, να γειά σου!

    Όταν κάποιος φοράει ότι φοράει λόγω
    αγνοίας σημασίας κολάρου,λόγο νεαρής ηλικίας, λόγο μόδας, δεν είναι φετιχιστής.
     
  12. slave32

    slave32 Contributor

    Ειμαστε οι επιλογες Τους