Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 15 Σεπτεμβρίου 2012.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    Δεν ξέρω αν η ελευθεροστομία πάει μόνη της ή και με άλλες συμπεριφορές αντάμα. Συνήθως υπάρχει μια συνολικά έντονη συμπεριφορά του ελευθερόστομου. Έχω παρατηρήσει ότι συνήθως όσοι είναι ελευθερόστομοι έχουν την τάση να γεμίζουν τον χώρο γύρω τους, ίσως παραπάνω από όσο τους αναλογεί.

    Προσωπικά δεν συνδέω την ελευθεροστομία με την υποταγή ή την μη υποταγή.

    Το θέμα με την ελευθεροστομία είναι ότι δεν είναι λειτουργική, πάσχει η έκφραση της κλιμάκωσης των συναισθημάτων, υπό την έννοια,αν κάποιος χωρίς να είναι θυμωμένος, βρίζει, μιλάει αργκό, τί θα κάνει αν θυμώσει λίγο, θα σπάσει τον άλλον στο ξύλο, αφού τις υβριστικές εκφράσεις και την αργκό τις έχει εξαντλήσει εν ηρεμία και κατά την ροή του λόγου του.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, μερικές σβέλτες διευκρινίσεις, γιατί ψήνομαι στον πυρετό, τα υπόλοιπα μόλις συνέλθω  

    @ Alexkat,
    εννοώ όλους όσους σχετίζεται κοινωνικά μια υποτακτική εκτός του Κυρίου της. Η επικοινωνία με τον Κύριο είναι μια άλλη ιστορία και όχι το θέμα του νήματος τούτου  

    @ - ζωή - ,
    πολύ ενδιαφέροντα θέματα θέτεις, θα επανέλθω μόλις μπορέσω  

    @ Astrovroxi,
    όχι γατί, δεν είχα εσένα στο νου μου και για να το αποδείξω (no pun intended) πρόκειται να παραθέσω αυτούσια τα κείμενα που μου το ενέπνευσαν, μόλις μπορέσω. Μερικές φορές μπορεί να ασχολείται κάποιος, εγώ στην προκειμένη, με αντιλήψεις και όχι με ανθρώπους, n est pas;  

    @ elfcat,
    Δεν λέω ότι η ελευθεροστομία συνδέεται με την υποταγή, αναφέρομαι στην περίπτωση που συντρέχει με την υποταγή.

    @ όλους,
    μπορεί κάποιος να μου πει μια λέξη η οποία να είναι λόγια δημοτική και να μεταφέρει ακριβώς και πλήρως το νόημα της λέξης "μαλάκας";
     
  3. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Re: Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    Νεοέλληνας.
    Περαστικά μικρούλα. Για το πυρετό εννοώ. Οι λοιπές παθογένειές Μ/μας, κυρίως του μυαλού, λατρεμένες νυν και αεί.
     
  4. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    H ταπεινή μου άποψη είναι ότι : η υποτακτικότητα ως έκφραση τρόπου ζωής, ....έχει και τα ...όριά της ......
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    ΜΙΝΑΡΑΣ!!!! στα Πατρινα.... 

    *περαστικα
     
  6. takispolitis

    takispolitis New Member

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    opos aisthanete o kathenes kalutera , etsi prepei na vadizei kai stin poreia tha vrei kai to allo tou miso pou to gemizei kai tote tha tethoyn kai oi kanones.
     
  7. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    Από την ενασχόλησή μου για λίγο γύρω από αυτή τη λέξη πιστεύω πως δεν υπάρχει μία λέξη να το περιγράφει παρά μόνο πρόταση. Μέρος της έννοιας εκφράζει η λέξη: "καθυστερημένος".

    Όσο για το θέμα.

    Η αθυροστομία έχει να κάνει με το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνεις. Συνδέεται άμεσα με την μίμηση (συνήθως στο χώρο του σπιτιού) και στη συνέχεια με τον χώρο της προσκείμενης παρέας και σίγουρα με τον χώρο εργασίας. Πιστεύω πως όταν αναπτύσσεται δεν γίνεται συνειδητά.
     
  8. ~ζωή~

    ~ζωή~ Regular Member

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    χαχαχαχαχαχα   Απίθανος!!!!  
     
  9. eyes_wide_shut

    eyes_wide_shut Regular Member

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    Για τις γυναίκες υποτακτικές αλλά και γενικότερα για τις γυναίκες, είναι για εμένα προσωπικά πολύ άσχημο στην όψη και στο άκουσμα να βρίζουνε και να μιλάνε άσχημα γιατί συμβολίζουν το ωραίο στη φύση...

    Όσο για τις περιπτώσεις που μπορεί να βγεί μία υποτακτική γυναίκα εκτός ορίων..αυτό νομίζω πως είναι σεβαστό και απόλυτα φυσικό και φυσιολογικό...σαν νοήμοντα όντα που είμαστε, και με τις ψυχικές μας αδυναμίες, ότι στάση ζωής και να επιλέξουμε, έρχονται στιγμές (όχι πάντα βέβαια) που ξεπερνάμε τα όρια μας..και τότε είναι άγνωστο το τι μπορεί να προκύψει, γιατί αν ήταν γνωστό θα ήταν εντός ορίων..άρα λοιπόν νομίζω ότι σαφώς και μπορεί μία υποτακτική να γίνει δυναμική και να βγεί και εκτός εαυτού κάποια στιγμή. Αυτό δε σημαίνει πως ξαφνικά πέταξε την υποτακτικότητα της ή ότι δεν ήταν ποτέ αληθινή αυτή..κάθε άλλο..

    Τα πραγματικά αίτια μιας τέτοιας συμπεριφοράς μπορεί να είναι πολλά, όπως καταπίεση πέραν των επιθυμητών "κόκκινων γραμμών", κάποια εμπειρία ή σκέψη του παρελθόντος που ήρθε στην επιφάνεια και πάλι, προσπάθεια αυτοάμυνας..αυτά μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή..
     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών


    Ψωλοβρόντης ...στα Πειραιώτικα ....λολ
     
  11. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    @ gaby,
    μπορείς εσύ να μας πεις ενα σύγγραμα γραμμένο σε λόγια δημοτική που να περιέχει ανάλυση του τι σημαίνει η λέξη "μαλάκας/ισμένη" έστω και σε πολλές λέξεις;
    Στα γαλλικά πάντως μεταφράζεται επί λέξη ως "branleur" και σημαίνει ότι και στα ελληνικά!
     
  12. DRKN

    DRKN Regular Member

    Απάντηση: Ελευθεροστομία υποτακτικών γυναικών

    έλλειψη παιδείας,,, δεν εχει σχεση με υποτακτικοτητα και φυλλο για εμενα, απλα στην περιπτωση της υποτακτικης ειναι ακομή πιο εμετικο.