Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελλάδα έχεις ταλέντο...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 23 Απριλίου 2010.

  1. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

       

    Μόνο ως ανέκδοτο μπορώ να το εκλάβω... Για ποια φορολογία μιλάμε; Πόσοι δηλώνουν κάτω από το αφορολόγητο όριο και παράλληλα ζουν, αν όχι καλά, τουλάχιστον ικανοποιητικά; Πόσοι αποδίδουν Φ.Π.Α.; Πόσοι έχουν ανασφάλιστο προσωπικό; Πόσοι καθυστερούν τις εισφορές στα ταμεία; Ας μη θεοποιούμε λοιπόν τον μικροεπιχειρηματία, έχει κι αυτός μερίδιο ευθύνης, αν όχι σημαντικότερο, τουλάχιστον το ίδιο με το δημόσιο υπάλληλο (που στο κάτω κάτω, δεν είναι και όλοι κηφήνες, όπως θέλουν κάποιοι να παρουσιάζουν).
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Σκέπτομαι ότι το γεγονός πως από την παραπάνω συζήτηση προκύπτουν σαφή συμπεράσματα αναφορικά με το ποιοι συνομιλητές εργάζονται στον ιδιωτικό και ποιοι στο δημόσιο τομέρα, μαρτυρά την απροθυμία μας να βάλουμε το νυστέρι βαθιά μέσα στο πρόβλημα.
     
  3. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Και οι δύο τομείς έχουν τα προβλήματα και τις αρρυθμίες τους - και πάνω-κάτω τα ίδια ισχύουν και στις υποτιθέμενες μεγάλες εταιρείες.

    Τώρα εγώ προβλέπω (απαισιόδοξα) ότι θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε για πολλά - πολλά χρόνια και στο τέλος πάλι τίποτα δεν θα κάνουμε, αφού από ανταγωνιστικότητα και παραγωγή είμαστε -->   (όχι με 100% δική μας ευθύνη).
     
  4. Re: Απάντηση: 3-10 Μαΐου το Συνέδριο για τη Θεοφαγία - ανθρωποφαγία στην Αθήνα

    Είναι εύκολο να κρίνεις και να δικάζεις αν δεν έχεις βρεθεί ποτέ στην θέση να έχεις στα χέρια σου την κουτάλα με το μέλι.
    Πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις αναρωτιέμαι αν εγώ στη θέση τους θα ήμουν διαφορετικός. Ακόμα αναρωτιέμαι αν εσείς θα ήσασταν διαφορετικοί. Είμαστε καλύτεροι; Κι αν ναι… πόσο καλύτεροι; Μήπως είμαστε "καλοί" επειδή δεν έχουμε τις δυνατότητες και τις προσβάσεις γιά να είμαστε κάτι άλλο;
    Σκέφτομαι αγαπητή Θάλεια , αν αυτοί εχουν θεό το χρήμα , ο δικός μας θεός ποιος είναι; Αν και εκτός θέματος νομίζω ότι ο προβληματισμός μου έχει ένα ενδιαφέρον.
     
  5. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Καιρος να κυβερνησουμε τους πιθηκους λοιπον :  

     
     
  6. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    δεν μπορει κυριες και κυριοι το 10% του ελληνικου λαου να εργαζεται στον
    δημοσιο τομεα
    για μια δουλεια που μπορουν να κανουν 3 ατομα να πληρωνουμε + 3 να τους επιβλεπουν
    και να ειναι και κουρασμενοι κιολας
    καφφε τσιγαρακι κουβενμτουλα και να περιμενουνε να βγουμε στην συνταξη και να μην χασουμε
    και κατι απο τα κεκτημενα μας
    το 85% των δ υ ειναι κλασικοι τεμπελιδες
    εκει δουλεια μεχρι τα 67
     
  7. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Και να θέλουμε να δουλέψουμε ως τα 67 (και βάλε) θα υπάρχουν δουλειές;

    ΥΓ. Δεν είμαι Δημόσιος Υπάλληλος.
     
  8. Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Κι εγώ σκέφτομαι ότι , κατά περίπτωση , μπορεί να λένε σωστά πράγματα και τα δυο «στρατόπεδα» Έχουν δίκιο και οι δυο και οι αλήθειες είναι κάπου στη μέση. Το λάθος τους ,εκατέρωθεν , είναι ότι επιλέγουν να δουν στοιχεία από μια πολύ συγκεκριμένη οπτική αγνοώντας όμως παράλληλα αλλα εξίσου σημαντικά στοιχεία. Το αποτέλεσμα; Παίρνουν πολύ ξεκάθαρη θέση σε ζητήματα τα οποία δεν είναι καθόλου ξεκάθαρα.Όπως μας δίδαξε και ο Καρτέσιος , η θέση και άποψη η οποία αγνοεί στοιχεία δεν μπορεί παρά να είναι λανθασμένη η κατά ένα μέρος της σωστή
     
    Last edited: 25 Απριλίου 2010
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: 3-10 Μαΐου το Συνέδριο για τη Θεοφαγία - ανθρωποφαγία στην Αθήνα

    κοιτα μπορω να σου πω ποιοι εχουν εμενα Θεα καθ οτι ειμαι η ΘΘ (Θεα Θαλεια) ως γνωστον αλλα φομαβαι μη τους ανοιξω την ορεξη ....


    Υ.Γ. μη με ρωτησεις αλλα για σημερα ομως διοτι τελεωσαν τα ποστ μου
     
  10. Απάντηση: Re: Απάντηση: 3-10 Μαΐου το Συνέδριο για τη Θεοφαγία - ανθρωποφαγία στην Αθήνα

    Ακριβώς.Το σχόλιο σου το βρίσκω εξαιρετικό.Και να σου πω και κάτι?μακρυά από μένα η κουτάλα με το μέλι...μακρυά...
     
    Last edited by a moderator: 28 Απριλίου 2010
  11. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    και να εχει δουλεια θα αντεχουμε να δουλευουμε?
     
  12. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ακριβώς εκεί βρίσκεται η "λύση" του Ασφαλιστικού. Θα έχουμε πάει οι περισσότεροι καλοτάξιδοι πριν μπορέσουμε να βγούμε στην σύνταξη!