Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελλάδα έχεις ταλέντο...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 23 Απριλίου 2010.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    Ας υποθεσουμε οτι εχεις βαλει στο ματι το σπιτι καποιου
    ζητας να το αγορασεις αλλα το πουλαει πολυ ακριβα ή και καθολου
    τοτε αρχιζεις να του κανεις σιωπηλο πολεμο , τον μπλεκεις με τυχερα παιχνιδια,
    με "γυναικες" , με "φουσκες" επενδυσεις κι ο,τι αλλο χρηματοβορο ,
    αυτος σιγα σιγα χανει ολα του τα χρηματα , τον πνιγουν τα χρεη , εξαθλιωνεται ,
    οποτε παρουσιαζεσαι σωτηρας τον δανειζεις υποθηκευοντας το σπιτι του ,
    αυτος συνεχιζει να κανει εκλυτο βιο και δεν μπορει να ανταπεξελθει στο χρεος
    τοτε πας και του παιρνεις το σπιτι αφηνοντας τον στην αρχη να μενει μεσα με υψηλο ενοικιο
    μεχρι που του κανεις εξωση και τον πετας με τις κλωτσιες στο δρομο.
     
  2. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    From now on I will call our esteemed EU partner "the former Ottoman possession of Greece (Fopog)."

    David Cameron guardian.co.uk, Wednesday 10 September 2003 11.38 BST Article history

    The Macedonian job | Politics | guardian.co.uk
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    σαν να μου φαινεται οτι ο φιλος μας αρχισε να "ξυπναει" απο το ληθαργο , χαιρομαι ....
     
  4. MySelf

    MySelf Regular Member

    Απάντηση: Re: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

       
    Τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να αγοράσω πιο ανθεκτικές κάλτες, να αντέχουν και τα κέρματα  
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    Πιστεύεις πως με όσα έρχονται θα σου μείνουν και κέρματα; Αυταπατάσαι  
     
  6. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Ακόμα και αν ξυπνάμε από το λήθαργο, αξίζει σχεδόν κάθε φορά να έχουμε και ένα σωρό "παράπλευρες απώλειες";

    Κάποτε ήταν ο Τεμπονέρας, μετά ο "Καρούζος".... Σήμερα ήταν 3 άτομα που πήγαν να εργαστούν γιατί αν δεν πήγαιναν, ο πολυπράγμων κύριος Βγενόπουλος θα τα έστελνε σπίτι τους και τελικά κατέληξαν... (κυριολεκτικά).
     
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Re: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    οι πρακτορες της διεθνους αλητειας εκαναν και παλι την δουλεια τους ... ομως τωρα δολοφονησαν Ελληνες , οχι πως μας αφησε αδιαφορους η δολοφονια παιδιων μεσα στο σχολειο τους .. αλλα τωρα βαψανε τα χερια τους με Ελληνικο αιμα ....
    και οσο ακουω αυτο το "γνωστοι αγνωστοι" ....
    ενας αντρας δε υπαρχει σε αυτη την χωρα να τους κατονομασει ? ....
    πιστευω συντομα θα υπαρξει ανθρο στην σελιδα που εχω στην υπογραφη μου για οποιον ενδιαφερεται .
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    Άντε καλά... εσύ το χαβά σου. Οι έλληνες, δηλαδή, δεν είναι ικανοί για κάτι τέτοιο, πάντα οι "άλλοι" φταίνε. Και ποια η διαφορά ελληνικού με το ξένο αίμα; Ο χαμός ενός Έλληνα, τουλάχιστον εμένα, με λυπεί το ίδιο με το χαμό ενός οποιουδήποτε άλλου ανθρώπου.
     
  9. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Ναι. Προβοκάτορες υπάρχουν, αλλά υπάρχουν και (ακόμα περισσότεροι) μαλάκες (που τσιμπάνε).
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    το ιδιο περι χαβα θα μπορουσα να πω και εγω για σενα .. με την διαφορα οτι ο δικος μου ο χαβας δεν ειναι επικινδυνος για την Ελλαδα .....


    και να και τα πρωτα ......

    "Αίσθηση προκαλεί και η μαρτυρία του Β. Χατζηιακώβου, διευθυντή του βιβλιοπωλείου Ιανός, το οποίο βρίσκεται σχεδόν απέναντι από την τράπεζα. Ο κ. Χατζηιακώβου δήλωσε στο MEGA πως στόχος έγινε και ο Ιανός. "Έπεσαν τρεις μολότοφ μέσα στο βιβλιοπωλείο, το οποίο ήταν κλειστό. Πετάξαν μολότοφ και πάνω μας. Κάποιος κουκουλοφός μου είπε 'θα σε κάψω' με σπαστά ελληνικά και μου έδειξε ένα πλαστικό μπουκάλι. Αμέσως μετά, πέταξαν δύο μολότοφ στην τράπεζα που έγινε αμέσως παρανάλωμα πυρός. Έτρεξα με πυροσβεστήρα" είπε. "

    το κειμενο παρθηκε απο την σελιδα του Mega :
    http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17533&subid=2&pubid=6960740

    ειναι αυτο που λεμε : το πρωϊ υπαλληλος της πρεσβειας , το μεσσημερι κουκουλοφορος και το βραδυ πρακτορας ... 3πλο θεσιτης ....
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Συμπέρασμα: είμαι επικίνδυνος για την Ελλάδα, απλά και μόνο επειδή δε θέλω να βλέπω παντού φαντάσματα και ξένους δάκτυλους. Επειδή δε θεωρώ πως για όλα τα προβλήματα φταίνε πάντα κάποιοι "άλλοι", κάποιοι που τα 'χουν βάλει με την Ελλάδα και τους Έλληνες, είτε γιατί έχουν συμφέροντα είτε γιατί πολύ απλά τους μισούν και τους ζηλεύουν.

    Έτυχε να ακούσω κι εγώ αυτή τη δήλωση που προαναφέρθηκε. Το ότι κάποιοι που συμμετείχαν σε τέτοια επεισόδια είναι αλλοδαποί, σημαίνει πως είναι πράκτορες ξένων πρεσβειών; Μου φαίνεται βλακώδες να πιστεύω πως κάποια ξένη αρχή θα ήθελε να προκαλέσει αναταραχή σε μια χώρα, και μάλιστα με τόσο βλακώδη, ανώριμο τρόπο. Πιο πιθανό μου φαίνεται οι ταραχές να οφείλονται σε εγχώρια μπάχαλα, στα οποία, φυσικά, έχουν εισχωρήσει και κάποια άτομα λοιπών εθνικοτήτων.

    Θα μου πείτε, βέβαια, προτιμώ η ενημέρωσή μου να προέρχεται από διάφορες πηγές, και όχι από ρατσιστικά, αντισημιτικά site. Ίσως να φταίει κι αυτό για την "επικινδυνότητά" μου  
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Re: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    αν εσυ δεν βλεπεις κινητρο που δεν περασε ουτε μια ωρα απο το περιστατικο για να εκδωσουν 3 χωρες ταξιδιωτικη οδηγια (Αγγλια, Γερμανια, Αμερικη) , Μαϊο μηνα , αρχες τις τουριστικης σεζον ..... τοτε σε ζηλευω για τον ονειρικο κοσμο στο οποιο ζεις ...

    περι "αντισημιτικων" σαιτ .... θα το πω διαφορετικα για να μην φερω σε δυσκολη θεση κοσμο ....
    ενας που λεει : " δεν προσλαμβανω στην εργασια μου , τον Χασαν Αμπντουλ , αν και εχει την απαιτουμενη εμπειρια και γνωση , επειδη ειναι νεγρος " .... ειναι σαφεστατα ρατσιστης .....
    αν ομως ισχυει το : " δεν προσλαμβανω στην εργασια μου , τον Χασαν Αμπντουλ , αν και εχει την απαιτουμενη εμπειρια και γνωση , επειδη στην προηγουμενη εργασια του καταγορηθηκε για εξαπατηση , δολο , υπονομευση , βιοπραγια , κλοπη και δολοφονια .." ... τοτε δεν λεγομαι "ρατσιστης" , αλλα νοικοκυρης που φυλαει το σπιτι του ...
    δεν λεμε "δεν θελουμε τους νεγρους" ..... αλλα δεν θελουμε τον Αμπντουλ Χασαν που σκοτωσε , εκλεψε και εξαπατησε και τυχαινει να ειναι νεγρος " ... εχει διαφορα .
    Θα ηταν ασυληπτου μεγεθους ανοησια , να υποστηριχθει , οτι καθε μελος μιας ευρυτερης κοινωνικης ομαδας ανθρωπων , ειτε αυτη η ομαδα ειναι εθνος , ή κρατος , ή φυλη κτλ .. μπορει να κατηγορηθει επειδη και μονο αποτελει μερος της συγκεκριμενης ομαδας ... μην μπερδευουμε τα πραγματα ...