Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενημερωση για fake profiles.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Illustration, στις 3 Οκτωβρίου 2016.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Bρίσκεσαι σε ένα φόρουμ όπου για να γραφτείς αποδέχτηκες τους όρους χρήσης, όπου ανάμεσα στα υπόλοιπα αναφέρεται ρητά:

    "Συμφωνείτε και αποδέχεστε το γεγονός πως οι διαχειριστές του Διαδικτυακού Χώρου, έχουν το δικαίωμα να τροποποιούν/διαγράφουν δημοσιεύσεις των μελών που θεωρούνται παράνομες, καταχρηστικές, ενοχλητικές η που αποπροσανατολίζουν τα θέματα συζήτησης και εάν τέτοιου είδους περιεχόμενο υποπέσει στην αντίληψή τους, η για οποιονδήποτε άλλο λόγο κρίνουν σκόπιμο.
    Αποδέχεστε και συμφωνείτε με το γεγονός πως σε κάθε τέτοια περίπτωση ο διαχειριστής δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει εξηγήσεις για την ενέργεια του αυτή."
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν βρίσκεις αντιφατικό να δηλώνεις υπέρμαχος της ελευθερίας που προσφέρει το φόρουμ, αλλά να ζητάς έλεγχο, δηλαδή μη ελευθερία, στη γνησιότητα των προφίλ;
    Και αν ο καθένας θέλει να γίνει επικριτικός σε κάτι άλλο;
     
  3. dimthes

    dimthes New Member

    Επειδή είμαι υπέρμαχος της ελευθερίας το λέω. Προσωπικά θέλω να έχω την ελευθερία να διαλέγω με ποιον μιλάω και όχι να μου μιλάει όποιος θέλει με ότι πρόσχημα αποφασίσει.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Την ελευθερία να διαλέγεις με ποιον μιλάς την έχεις εσύ.
    Την ελευθερία να σου μιλήσει όποιος θέλει, με όποιο πρόσχημα, την έχει ο άλλος-η άλλη.
    Δικιά σου είναι η ελευθερία να απαντήσεις, να το ερευνήσεις, να μην απαντήσεις, να κλείσεις το chat, το προφίλ, την επικοινωνία.
     
  5. dimthes

    dimthes New Member

    Ακριβώς. Για όλα αυτά πρέπει να ξέρω με ποιον μιλάω.  
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Και αυτό ποιος σου το εξασφαλίζει, αν όχι η ίδια η δικιά σου κρίση;
     
  7. dimthes

    dimthes New Member

    Η αλήθεια του άλλου.
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

      Ακούγεται βαθυστόχαστο.

    Και πως θα εξασφαλίσεις να λέει ο άλλος την αλήθεια; Ή μόνο το φύλο σε ενδιαφέρει;
    Γιατί και να ανήκει πραγματικά στο φύλο που δηλώνει, όλα τα υπόλοιπα μπορεί να είναι ψεύτικα.
     
  9. dimthes

    dimthes New Member

    Σε μία επαφή μέσω h/y ποτέ δεν μπορεις να είσαι σίγουρος για τίποτα. Τουλάχιστον διασφαλίζεις τα βασικά και τα υπόλοιπα ακολουθούν.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ είμαι αισιόδοξη, ότι δεν λένε όλοι ψέμματα, ουτοπία;
     
  11. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Μαζοχισμός;  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θετική, απλό. Δε μπορώ τον αρνητισμό.