Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 14 Νοεμβρίου 2009.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Όπως ρίχνουμε μια βουτιά στα βαθιά νερά της θάλασσας για να ζήσουμε την εμπειρία, έτσι είναι και η ζωή. Βουτιές από εμπειρίες. Όσοι διστάζουν αυτοπεριορίζονται, ζώντας χωρίς ρίσκο και ικανοποίηση. Όταν συμμετέχει όχι μόνο το μυαλό, αλλά και η καρδιά και το σώμα μας, τότε νιώθουμε πραγματικά ευτυχισμένοι.

    Οι άνθρωποι που διψούν για ζωή έχουν ενθουσιασμό και πάθος και ξέρουν να εκτιμούν, κατ΄ αρχάς, ότι είναι ζωντανοί! Δε βαριούνται, δε σέρνονται, δε μεμψιμοιρούν. Ξέρουν ότι θα αρπάξουν τις ευκαιρίες, ότι θα γευτούν το ποτήρι των εμπειριών γεμάτοι ενέργεια και ενθουσιασμό. Κάθε μέρα έχει τη σημασία της, το τώρα είναι εδώ και περιμένει. Κάθε αναβολή να απολαύσουμε τη ζωή, να δοκιμάσουμε ό,τι μας φέρνει η μέρα είναι αντίσταση στην ευτυχία.

    Η ευτυχία δεν είναι ψευδαίσθηση, αλλά τρόπος ζωής.

    Εμείς ζούμε άραγε την ζωή μας στο φούλ; Πραγματοποιούμε τα όνειρά μας; Ρισκάρουμε στις ευκαιρίες που μας παρουσιάζονται στη ζωή;
     
    Last edited: 14 Νοεμβρίου 2009
  2. Μόνο κάποιος που ρισκάρει μπορεί να ανακαλύψει πόσο μακριά μπορεί να φτάσει (πάντα όμως με τις απαραίτητες προφυλάξεις).
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.



    Τα τελευταία είναι πράγματα που λατρεύω.
     
  4. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Πολύ σωστά,MasterPerris!
    Μια μικρή παρατήρηση μόνον.. για εκείνους που διστάζουν και δεν παίρνουν ρίσκα.. δεν είναι δεδομένο πως, ζουν χωρίς ικανοποίηση. Μπορεί να τους αρκεί αυτό που κάνουν,και μόνον.

    Όλοι μας έχουμε όνειρα που θέλουμε να πραγματοποιήσουμε κάποια στιγμή. Όλοι θέλουμε να ζούμε τη ζωή μας στο φουλ,όπως λες,αλλά ακόμη και οι πιο αισιόδοξοι,έχουν τις "στραβές" τους. Μπορεί κάποιο γεγονός,να σταθεί αφορμή για να κυλήσουν και να περάσουν κάποια περίοδο της ζωής τους βαρυγκομώντας,χωρίς καμία διάθεση για το οτιδήποτε.

    Η ζωή είναι ρόδα MasterPerris..μια είσαι από πάνω,άρχοντας και την άλλη είσαι κάτω στη γη..



    ^*^
     
  5. zou

    zou

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.

    δεν ζω τη ζωη μου στο φουλ για να μην κουραστω απο αυτη... απολαμβανω σιγα σιγα και στο ρεάντι τη ζωη μου, για να μπορω να τη ζησω περισσοτερο... αν πραγματοποιω τα ονειρα μου... ναι φυσικα οσα μπορω!! αν ρισκαρω, ναι, αν αφορα μονο εμενα και δεν εχω τριτα ατομα να επηρρεαζονται απο τις αποφασεις μου! η οταν πραγματικα δεν με νοιαζει για αυτα αν θα επηρεαστουν!
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ξέρω πια τον έρωτα, απ'όλες τις κρυφές του τις πλευρές
    μοιάζουνε με θύελλες, οι σχέσεις δεν είναι τόσο απλές

    Δρομολόγιο χωρίς επιστροφή, είναι ένα τέλος με ωραία διαδρομή
    η αγάπη είναι κούρσα δίχως φρένα, τρέξε μα έχε στο πλάι σου εμένα
    μόνο αν τολμάς.

    Γλίτωσα ξανά και ξανά, για να δούμε αυτή τη φορά.

    Είσαι στη ζωή μου το μεγάλο μου ρίσκο
    Είσαι λουλούδι στο γκρεμό, εκεί σε βρίσκω
    Κι αν είχε ο θάνατος φωνή θά 'λεγε ζήστο.
    Κι εσύ είσαι τελικά αγάπη,είσαι τελικά αγάπη.

    Όπως το τσιγάρο μου, έτσι με σκοτώνει ότι αγαπώ
    Έτσι είναι ο έρωτας σε τυλίγει στον γλυκό καπνό

    Φτάνει στα άκρα κι ως την υπερβολή
    Δεν ανέχεται τη μέτρια λογική
    Η αγάπη είναι κούρσα δίχως φρένα, τρέξε μα έχε στο πλάι σου εμένα
    μόνο αν τολμάς.

    Γλίτωσα ξανά και ξανά, για να δούμε αυτή τη φορά.

    Είσαι στη ζωή μου το μεγάλο μου ρίσκο
    Είσαι λουλούδι στο γκρεμό, εκεί σε βρίσκω
    Κι αν είχε ο θάνατος φωνή θά 'λεγε ζήστο.
    φοβάμαι όμως παίρνω το ρίσκο.

    Είσαι λουλούδι στο γκρεμό, εκεί σε βρίσκω
    Κι αν είχε ο θάνατος φωνή θά 'λεγε ζήστο.
    Τα σπάνια αυτά θέλουνε ρίσκο
    Κι εσύ είσαι τελικά αγάπη,είσαι τελικά αγάπη.

    Γλίτωσα ξανά και ξανά, για να δούμε αυτή τη φορά.

    Είσαι στη ζωή μου το μεγάλο μου ρίσκο
    Είσαι λουλούδι στο γκρεμό, εκεί σε βρίσκω
    Κι αν είχε ο θάνατος φωνή θά 'λεγε ζήστο.
    Κι εσύ είσαι τελικά αγάπη,είσαι τελικά αγάπη.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.


    Καμία αντίρηση, κούκλα μου, ο καθένας μας ζει όπως του αρέσει. Υπάρχουν όμως και άτομα που που ενώ ξέρουν ότι αυτό που ζουν δεν τους αρέσει παρ΄ όλα αυτά όμως δεν κάνουν καμία προσπάθεια για να αλλάξουν την ζωή τους προς το καλύτερο!
     
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.

    Εξαρταται απο τις προτεραιοτητες που εχει κανεις στη ζωη του. Κι αυτοι που δεν τολμουν, καποιο λογο θα'χουν.
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.

    Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερη προτεραιότητα από το να ζείς την ζωή σου με τον καλύτερο τρόπο. Αλλωστε η ζωή είναι μικρή και πρέπει να την ζούμε απολαμβάνοντας τουλάχιστον αυτά που μπορούμε να απολαύσουμε χωρίς ταμπού και πρέπει.
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.

    Επιμενω οτι εξαρταται Περρι μου. Καποιες φορες να διστασεις, καποιες θα βουτηξεις, καποιες αλλες δεν εχεις τη διαθεση η τη πολυτελεια.
    Η ζωη δεν ειναι μονο η καβλα μας.
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2009
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Δεν κάνουν καμιά προσπάθεια,γιατί ίσως..δεν μπορούν.

    Όταν διανύουμε χρονικές περιόδους στη ζωή μας,κατά τις οποίες :δεν έχουμε κέφι και όρεξη για τίποτα,όλα μας φαίνονται μαύρα και άραχνα,είμαστε εκνευρισμένοι ή στεναχωρημένοι και δεν επιθυμούμε κοινωνικές συναναστροφές και λοιπές κοινωνικές "υποχρεώσεις",τότε κάτι μας φταίει! Κάτι μας λείπει.
    Και επειδή δεν ξέρουμε με ποιο τρόπο να βγούμε από αυτές τις καταστάσεις,πέφτουμε σε λήθαργο και δεν κουνιόμαστε από τη θέση μας,κουβαλώντας στην πλάτη μας αρνητική διάθεση για το οτιδήποτε..

    Αυτό που θα μπορούσε να "βοηθήσει" σε μια τέτοια κατάσταση απραξίας,θα ήταν η αναγνώριση του στοιχείου εκείνου,που μας λείπει και επιπλέον η προσπάθεια να το αποκτήσουμε..



    ^*^
     
  12. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Ενθουσιασμός, πάθος, εμπειρίες, ρίσκα στην ζωή.

    το να ρισκακεις ειναι γοητευτικο.απο την αλλη ειναι επικυνδηνο.ρισκαρω σημαινει οτι για να πετυχω κατι μπορει να χασω και αυτο που εχω χωρις επιτυχημενο αποτελεσμα.οταν δεν εχεις να χασει κατι δεν μιλαμε για ρισκο .αρα απο τη μια ειναι βλακεια να ρισκαρεις γιατι μπορει να κερδισεις μπορει ομως και να χασεις.δεν πιστευω οτι κατανοουν ολλοι τι ειναι το ρισκο.