Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξευτελισμος σκλαβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Thorns, στις 10 Μαρτίου 2016.

  1. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Υπό αυτό το πρίσμα συμφωνώ μαζί σου  
    Στα πλαίσια ενός play όμως αλλάζει η απόχρωση αυτή αλλά φοβάμαι πως θα βγω εκτός θέματος και δεν θα αναλύσω τη σκέψη μου παραπέρα.
     
  2. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Αγαπητέ μου @dkbdsm Αφέντης είναι ο,τι θέλει κάνει κι η s βρίσκεται σε αυτή τη θέση ακριβώς για αυτόν τον λόγο.

    Υ.Γ.το νήμα αναφέρετε στον εξευτελισμό της σκλάβας.
     
  3. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Η πρώτη ερώτηση που μου ήρθε...
    Τι πιστεύεις ότι εμποδίζει μία "υπό" να ξεκινήσει θέτοντας κάποια όρια και μετά να κάνει switch (το λέω στην γλώσσα σας)
    λέγοντας άλλα αντί άλλων; η ερώτηση είναι σταράτη και συγκεκριμένη, αν θες απαντάς ακριβώς σε αυτό.
    Όχι, δεν είμαι bdsm-άκιας, ούτε γυναίκα, ούτε άνδρας που έζησε κάτι τέτοιο κτλ. Είναι μια απλή ερώτηση που σκέφτηκα.
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2021
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ λέω να μην είναι το δέσιμο αποδεκτό, κάποιος άλλος θα πει να μην είναι το μαστίγωμα αποδεκτό, κάποιος τρίτος να πει να μην είναι το κερί αποδεκτό κ.ο.κ.

    Η αρχή είναι πολύ απλή: Αν δε σου αρέσει μη το κάνεις και άσε τους υπόλοιπους στην ησυχία τους, οι φετφάδες έχουν μια τάση να μην κάθονται καλά στον περισσότερο κόσμο.

    Η υπό, εκτός και αν υπάρχει πάγια εντολή να μη ζητάει τίποτα, μπορεί να ζητήσει ό,τι θέλει. Το τι θα πάρει είναι άλλη συζήτηση.
     
  5. dkbdsm

    dkbdsm Regular Member

    Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι κατάλαβα ακριβώς τι με ρωτάς, αλλά θα απαντήσω σε αυτό που τέλος πάντων κατάλαβα.
    Πραγματικά λοιπόν δεν την εμποδίζει τίποτα απολύτως. Όπως δεν εμποδίζει τίποτα απολύτως κάποιον να σου πει σήμερα ότι σε αγαπά και αύριο να σου πει ότι άλλαξε γνώμη.
    Επίσης δεν εμποδίζει κανείς κάποιον να σου πει ψέματα, να σε απατήσει κλπ κλπ

    Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις επιλογές μας.
     
  6. Rotoras

    Rotoras Regular Member


    Δεν ξέρω την τύφλα μου από αυτά. Μιλάμε για τενεκέ ξεγάνωτο. Δεν μου χρειάζεται όμως απολύτως τίποτα για το ερώτημα που θα σου θέσω.

    Ποια εσωτερική ανάγκη σε οδηγεί στο να ξεπερνάς τον εαυτό σου όπως λες για την ικανοποίηση του Κ;;;

    Αν θες, απαντάς ακριβώς σε ότι σε ρώτησα.
     
  7. dkbdsm

    dkbdsm Regular Member

    Με τον (πάντα άρτιο μαθηματικά ) τρόπο που το θέτεις δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.
    Πραγματικά ο καθένας ορίζει τον εαυτό του, θα κάνει ότι θέλει αυτός και κανείς μας δεν έχει λόγο στις επιλογές του.

    Εγώ απλά είπα την δική μου γνώμη την οποίαποτέ και σε κανέναν δεν έχω την διάθεση να επιβάλω  
     
  8. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Τελικά τι αναφέρει το bdsmeuaggelio για το θέμα της μητρότητας?
    Τι λέει το Δόγμα? Υπάρχουν παιδιά στην βσδμικη ουτοπία? Μπορεί κάποιος μ τέκνα ν είναι bdsmer? Που είναι ένας σοφός να μας ανοίξει τα μάτια μην ξεφύγουμε από το πλαίσιο
     
  9. dkbdsm

    dkbdsm Regular Member

    Δεν ξέρω τι λέει το το bdsmeuaggelio και το Δόγμα γιατί να σου πω την αλήθεια δεν τα έχω διαβάσει.
    Και σίγουρα δεν είμαι σοφός για να ανοίξω τα μάτια κανενός, αλλά (και σαν μπαμπάς 2 παιδιών) θα πω απλά την γνώμη μου.

    ΚΑι αυτή είναι ότι αν και προφανώς για ολλούς από εμάς το bdsm είναι τρόπος ζωής και δεν μένει στα όρια του κρεβατιού, θεωρώ ότι είναι προφανές ότι ένα μικρό παιδί κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα αντιληφθεί.
    Ότι δηλαδή ο μπαμπάς είναι αφέντης και η μαμά είναι σκλάβα, ότι του μιλάει στον πλυθηντικό και ότι τη εξευτελίζει όποτε θέλει.
    Ένα παιδί πρέπει να αντιλαμβάνεται του γονείς του ως ίσους, να μεγαλώνει σε ένα κλίμ αόπου όλοι λένε την άποψη τους, και ο ένας πείθει τον άλλο με επιχειρήματα. Που ο μπαμπάς είναι τρυφερός απέναντι στην μαμά και την εξυψώνει στα μάτια του και τίποτα άλλο.
    Τώρα όταν το παιδί κοιμηθεί, ή παέι σχολείο ή τέλος πάντων δεν είναι παρών όλα επιτρέπονται.
     
  10. bluesky

    bluesky Regular Member

    Οι γονείς δείχνουν στα παιδιά τους τον κόσμο από τα δικά τους ματιά. Τους μεταφέρουν τα δικά τους πιστεύω και αν ένας Αφέντης έχει κάνει ένα παιδί με τη σκλαβα Του φαντάζομαι πως θα συνεχίσουν κανονικά να έχουν σχέση. Επίσης φαντάζομαι πως όπως οποιοσδήποτε δεν κάνει σεξ μπροστά στο γιο του και την κόρη του έτσι και ο Αφέντης και η σκλαβα Του.
    Από κει και πέρα κάθε γονιός κάνει αυτό που πιστεύει για το παιδί του και μόνο εκείνοι ξέρουν πως θέλουν να ζουν και να μεγαλώσουν το παιδί τους.
     
  11. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Ωραία τα είπες φίλε μου απλά δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση μήπως υπάρχει πρόβλημα μ το status σου... είναι πολύ σημαντικό
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το αίσθημα εξευτελισμού και η υποταγή δε συμβαδίζουν.