Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 22 Ιανουαρίου 2007.

  1. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;



    Kαι ποια η διαφορα αποστασης Αθηνα/Θεσσαλονικη η Αθηνα/Νεα Ζορκη η Στοκχολμη η Μοναχο. Θεμα χρηματων; Αν δηλαδη μπορεις να εισαι καθε βραδυ κοντα στην σκλαβα σου ακομα και αν εκεινη ειναι στον βορειο πολο; Αλλαζει;
    Κρινεις απο μια κατασταση που εμφανεστατα δεν εχεις ζησει οποτε η κριση σου δεν μπορει να ειναι αντικειμενικη. Καλη η απολυτοτητα αλλα αν ξερεις για ποιο πραγμα μιλας.
     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Ε,ναι!!!
    Παιρνεις καθε μερα το ιδιωτικο σου τζετ και πεταγεσαι.
    Αλλα και ετσι....δεν βγαινουν οι ωρες 
    Ας προσγειωθουμε τωρα...
     
  3. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Εχεχε....γλυκεια μου θα σε χαλουσε δηλαδη το τζετ; Ακουσα οτι κανεις καλα κουλουρακια, φαντασου θα ηταν ακομα ζεστα οταν εφτανε....
    Λοιπον σοβαρα τωρα μια χαρα προσγειωμενοι ειμαστε. Προσπαθω να εξηγησω πως τετοιες σχεσεις υφιστανται και ειναι μαλιστα και παρα πολυ δυνατες οταν ειναι αληθινες μιας και αντεχουν την αποσταση και πολλα αλλα εμποδια. Ολα ειναι θεμα θελησης και σωστου timing.
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Toν τελευταίο χρόνο έχω δίπλα μου την μεταξένια μου . Πριν από αυτό όμως και στην αρχή της εκπαίδευσής της ήταν μακριά .

    Δεν υπήρχε περίπτωση να είχα ξεκινήσει κάτι μαζί της (λόγω απόστασης) αν δεν την είχα γνωρίσει πρώτα , αν δεν είχα δει μέσα της αυτό που θέλω και αν δεν είχα αποφασίσει ότι αυτό το πλάσμα θα γίνει δικό μου . Τα δύο χρόνια που ακολούθησαν ήταν εξαιρετικά δύσκολα και δε θα είχαν νόημα αν αυτή η απόσταση μεταξύ μας δεν είχε χρονοδιάγραμμα τέλους .

    Το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να διεισδύσω στο μυαλό της και να την υπνωτίσω , αλλά να την νιώσω κυριολεκτικά ; Όχι, ήταν για εμένα σχεδόν ανέφικτο . Γιατί το να σκλαβώσεις κάποιον μπορεί να είναι εύκολο από μακριά , αλλά για να σου ανήκει πρέπει να τον ζήσεις , να τον καταλάβεις και αυτό επιτυγχάνεται με όλες τις αισθήσεις…
     
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Mε χαλαει οντως το τζετ.Κατι σε θαλαμηγο ομως αν σου βρισκεται το προτιμω 
    Οσο για τα κουλουρακια ....θα δεις οτι δεν τα φτιαχνω εγω.
    Και για να ειμαι και εντος θεματος....
    Τετοιες η αλλες σχεσεις μπορει να υφιστανται.Ξερω και εγω μια περιπτωση,βανιλλα μεν, αλλα δεν εχει σημασια, που ειναι και παντρεμενοι εδω και 30 χρονια.Αλλα ξερω και αλλες 521 που δεν φτουρισαν.
    Οι σχεσεις εχουν απαιτησεις και ακομα περισσοτερες οι ανθρωποι.Οταν περασει η πρωτη καψα,μενουν οι αναγκες και δεν εννοω μονο τις σεξουαλικες.Μπορει να εχεις δικιο οτι θελει θεληση,ισσοροπια και φαντασια....αλλα πολυ φαντασια που δεν κανει μια σχεση πραγματικη και ουσιαστικη.
    Ισως εχουμε και διαφορετικες αποψεις στην εννοια της σχεσης.
    Και το "βαραω και φευγω"... σχεση μπορει να το πει κανεις 
     
  6. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Το βαραω και φευγω ειμαι και εγω της αποψης πως δεν ειναι σχεση.


    Θα συμφωνησω εν μερη με τον Ηλια που ειναι και ο μονος που απαντησε εμμεσα στην ερωτηση μου



    Οταν γνωριζεις εναν ανθρωπο και δεις μεσα του αυτο που θελεις οπου και να μενει το ιδιο ειναι. Υπαρχουν και ανθρωποι που προσπαθουμε να φτιαξουμε σχεσεις και ειναι καθε μερα διπλα μας αλλα νομιζουμε πως ειμαστε μιλια μακρια. Η ουσιαστικη αποσταση δεν ειναι τα χιλιομετρα αλλα αυτη που νιωθουμε.
    Φυσικα και μια σχεση απο αποσταση ειναι δυσκολη, αλλα εκει φαινονται οι ανθρωποι στα δυσκολα. Μια δοκιμασια ειναι και αυτη που περναει.
    Και οπως ειπα εξ ερχης δεν μπορεις να κρινεις κατι αν δεν το εχεις ζησει. Τοσο απλα.
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Κανεις δεν πιστευω οτι κρινει εστω και αν το εχει ζησει και παραπανω απο μια φορα.
    Αποψεις λεμε που αν ηταν ιδιες θα ηταν και βαρετο.
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Δεν είναι όλα για όλους και δεν μπορούν όλοι να κάνουν μια σχέση από απόσταση.
    Η αλήθεια είναι πως για να έχει διάρκεια μια σχέση από απόσταση πρέπει να είναι κάτι ιδιαίτερο κάτι μοναδικό σε ένταση, διαφορετικά δεν θα έχει διάρκεια .
    Φαντάζομαι πως όταν λέμε σχέση από απόσταση εννοούμε πως συναντιούνται κιόλας ανά τακτά χρονικά διαστήματα .
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;



    Δεν συνηθίζω να εκφέρω γνώμη αν δεν γνωρίζω κάτι προσωπικά Jiannis ,
    στα υπολοιπα με καλυψε απολυτα η thelma .
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Jiannis με εκαλειψες απολυτα στην ερωτηση της anasias,οπιος δεν το εχει ζησει πραγματικα δεν μπορει να ξερει,οτι αμα *δεσουν* αυτα τα δυο ατομα τιποτα δεν τα σταματα, ουτε τα χρηματα, ουτε οι αποστασεις, ακομα και οικογενειακες καταστασεις (παντρεμενοι κ.λ.π.),anasia σου μηλαω γιατι το ζω πραγματικα προσωπικα εγω, και πιστεψε με ειναι κατι πραγματικα ομορφο, και καθε μερα που περναη η σχεση μας γινεται ολο και πιο δυνατη.
     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Και για εμας που δεν ξερουμε και θα θελαμε να μαθουμε,εσεις που εχετε σχεσεις εξ αποστασεως και ειναι οντως τοσο ομορφες,πως ακριβως ειναι?τι μοιραζεστε...πως απολαμβανετε ο ενας τον αλλον,πως διασκεδαζετε μαζι,ποτε συναντιωσαστε...και γενικα πως κυλαει μια τετοια σχεση.
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Και αυτοί που είναι μαζί και λένε πως έχουν σχέση αλλά στην ουσία δεν μπορούν ούτε καν να επικοινωνήσουν η να χαϊδευτούν η να νιώσουν κάτι πιο ουσιώδες είναι καλύτεροι?
    Δεν λέω πως ιδανικές είναι οι σχέσεις από απόσταση σε καμία περίπτωση αλλά η ουσία δεν είναι μόνο στην καθημερινή επαφή.