Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 22 Ιανουαρίου 2007.

  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Μας χωρίζουν 85χμ. κι όμως σήμερα μου εξέφρασε παράπονα  
    Μα δεν μπορούμε να αλλάξουμε τους ρυθμούς μας, τουλάχιστον όχι τώρα.
    Υπομονή κακό σκυλάκι γιατί με βάζεις σε σκέψεις......
    Ας ζούμε όπως ζούμε και να απολαμβάνουμε κάθε δευτερόλεπτο όταν είμαστε μαζί, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα  
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Για να τελειώνω με αυτό το θέμα αν υπάρξει άντρας που θα με γεμίζει και θα τον γεμίζω ( επειδή αυτό είναι κάτι δύσκολο) όπου και να είναι θα μηδενίσω κάθε απόσταση έστω και αν είναι για μια στιγμή η ζωή μου μαζί του, τουλάχιστον θα έχω ζήσει μια στιγμή.
     
  3. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Μπορω να πω γλυκια μου πως με καλυψες. Η αποσταση ειναι μεσα μας και δεν ειναι τα χιλιομετρα που μετρανε.
    Καθημερινη επαφη υπαρχει ετσι και αλλιως. Ομως οταν οι ρυθμοι της ζωης η συγκεκριμενες καταστασεις σε αναγκαζουν να ζεις σε αποσταση απο το εταιρο σου υμιση βρισκεις αλλους τροπους εκφρασης να γεμιζεις το κενο που ισως να σου δημιουργει η ελλειψη της καθημερινης σωματικης επαφης. (και μην ακουσω κακοηθιες οποιος εχει φαντασια ας σκεφτει)
    Θελω να προσθεσω πως δεν μιλαω για δυο τυχαιους ανθρωπους που γνωριστηκαν απο το net δεν εχουν βρεθει ποτε και ουτε προκειται. Μιλαω για μια κατασταση που για διαφορους λογους ο ενας ζει μακρια απο τον αλλον για καποιο χρονικο διαστημα.

    Στα 6 χρονια που περασα με την μικρη μου απο μακρια ποτε δεν αναρωτηθηκα αν πρεπει να διακοψω λογω αποστασης. Βλεπομασταν σε πολυ τακτα χρονικα διαστηματα και ειμασταν καλα μαζι και λειτουργουσε τελεια, ουτε εκεινη αναρωτηθηκε ποτε κατι παρομοιο.

    Απο την προηγουμενη απαντηση που εδωσες στο θεμα αυτο δεν δινεις την εντυπωση πως γνωριζεις κατι προσωπικα. Τελοσπαντων.
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις.

    Για την απόσταση σε μια σχέση μου αρέσει να σκέφτομαι το παρακάτω:

     
  5. Maley

    Maley Contributor

    ..επειδη εχω βιωσει σχεση εξ αποστασεως (εννοω Μ/s) σας δηλωνω ότι έχει απιστευτη συγκινηση, ηδονη, αγαπη..κ...,κλπ. Εξαρταται πιστευω απο τους ανθρωπους..αν ειναι σαν και μενα πχ χαρη που δεν αντεχω ανθρωπο δίπλα πανω απο μιση ωρα, πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι και ιδανικη..
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    thelma οταν τα εχουν βρει εγκεφαλικα, και ψυχικα, να εισαι σιγουρη οτι θα τα βρουν και σωματικα,οχι τοσο συχνα οπως οι κοντινες σχεσεις, αλλα οταν συναντιοντε ειναι κατι πανεμορφο, που αμα δεν το εχεις ζηση δεν μπορεις να το καταλαβεις, ισως η αποσταση καμια φορα σε εξιταρη πιο πολη.
    Υ.Γ. Υπαρχουν ομως σχεσεις που ζουν μαζι ,αλλα στην ουσια ειναι μακρια (ανουσιες).
     
  7. hugger

    hugger Regular Member

    Επεσα στη περιπτωση. Νομιζω συντομα θαχω ανακοινωσιμη γνωμη κι εγω .
     
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Θα τα βρουν...τα εχουν βρει...ολα ειναι ωραια...πανεμορφα...ιδανικα....
    Ναι,δεν αντιλεγω....μπορει και να το εχω ζησει.
    Δεν μου απαντας ομως στο
    Υ.Γ.οι ερωτησεις μου αφορουν τις σχεσεις εξ αποστασεως και οχι την συγκριση με τις σχεσεις εκ του συνεγγυς.
     
  9. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Δεν θα διαφωνήσω ότι μπορεί να υπάρξουν καλές σχέσεις εξ αποστάσεως. Όμως το να λέμε ότι κι αυτοί που μένουν μαζί δεν έχουν απαραίτητα "εγγύτητα ψυχής" είναι σαν να απορρίπτουμε το τιραμισού επειδή φάγαμε ένα χαλασμένο.

    Προσωπικά, δεν θα μπορούσα να δεχτώ κυριαρχία με webcam. Αλλά αυτά είναι προσωπικά γούστα και ανάγκες. Δεν αποκλείω ότι κάποιοι μπορεί να επιθυμούν την ένταση της απόστασης. Όμως για μένα, η M/s ή D/s σχέση φαίνεται στην τριβή της καθημερινότητας. Να βλέπεις τον άλλο σε όλες τις φάσεις του, πώς λειτουργεί, τι θέλει. Αλλιώς μου κάνει κάτι σε D/s μέσω τηλεφώνου και sessions 2-3 φορές τον μήνα. Είναι όμως M/s όλο αυτό;

    Να δεχτώ επίσης ότι σαν αρχή δεν είναι άσχημη η απόσταση, ιδιαίτερα αν συνθήκες ζωής μας το απαιτούν. Ο στόχος όμως δεν είναι πάντα να μηδενιστεί?
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Ναι τελικά αυτό είναι ένα ζητούμενο σε μια σχέση από απόσταση κάποια στιγμή να μηδενιστεί.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    thelma μπορει να μην συναντιωντε συχνα,να μην διασκεδαζουν μαζι συχνα,οχι ομως καθολου, αλλα ο αποτερος σκοπος ειναι η αποσταση να μηδενιστει, και να ειναι για παντα μαζι, αλλωστε πολλες σχεσεις ξεκινησαν απο μακρινες αποστασεις (βλεπε γνωριμιες απο ταξιδια κ.λ.π.), και τωρα ειναι ζευγαρια και μαλιστα παντρεμενα, και ειδικα αμα η σχεση ειναι bdsm τοτε πραγματικα δεν ειναι εμποδιο πιστευω η αποσταση, αυτο φυσικα διαφερει απο ατομο σε ατομο.
     
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;


    Έτσι όπως το παρουσιάζετε είναι σαν να έχει γεμίσει ο κόσμος με τέτοια ζευγάρια που αν και ξεκίνησαν μια σχέση απο απόσταση κατάφεραν να την μηδενίσουν και να ζήσουν μαζί.
    Το να βλέπεις την υποτακτική σου μία φορά τον μήνα (και αν..), να μπορείς να την αγγίξεις και να παίξεις μαζί της σίγουρα δεν ονομάζετε M/s σχέση. Αν θέλετε να την ονομάσετε έτσι επειδή είναι ποιο “πιασάρικη” έχει καλός. Αλλά καλό είναι βαθιά μέσα μας να μην τα κάνουμε όλα ίσωμα μέχρι να μηδενιστεί η απόσταση.