Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 22 Ιανουαρίου 2007.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Βίωσα και τα δύο σενάρια αλλά δεν αντιλαμβανομαι τους λόγους.
    Μάλλον φταιει η αφέλεια μου.
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Και εγώ έχω σχέση από απόσταση! Είμαι σκλάβα σε κάποιον… αλλά εκεινος δεν το ξέρει! 
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2009
  3. georgeforsex22

    georgeforsex22 New Member

    εγω πιστεύω πως έχει τα υπερ και τα κατά του η εξ αποστάσεως σχέση

    μπορεί να μου πει κάποια/ος πως μπορώ να βρώ σκλάβα;;
    συγγνώμη αν το έγραψα σε άκυρο σημείο...
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2009
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    lara[E_p]: Με τον ίδιο άνθρωπο τα βίωσες;
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    1. Σχέση: ο ένας Αθήνα, η άλλη Παρίσι. Μακριά ο ένας από τον άλλον αλλά υπάρχει η απόφαση να επιστρέψει η άλλη στην Αθήνα αφού τελειώσει τις σπουδες/δουλειές κλπ. σε δύο χρόνια. Δύσκολη μεν, βιώσιμη δε, αν υπάρχει δέσιμο και εμπιστοσύνη (οι τόποι, οι χρόνοι και οι λόγοι της απόστασης είναι απλώς ενδεικτικοί)

    2. Σχέση: ο ένας Αθήνα, η άλλη Παρίσι με μόνιμη εγκατάσταση του καθενός στον τόπο που βρίσκεται. Η προοπτική να πάει ο ένας στον τόπο του άλλου, απίθανη. Δύσκολη και κατά κόρον μη βιώσιμη (παρά μόνο κατ εξαίρεση και υπό όρους)...

    3. Σχέση: ο ένας Αθήνα, η άλλη Αθήνα... δε βλέπονται και σχετίζονται εξ αποστάσεως μέσω net και βλέπονται αραιά και πού, προβάλλοντας δήθεν αντικειμενικούς λόγους ή υποκειμενικούς... Αποψή μου δεν υφίσταται σχέση, παρά στο μυαλό του ενός. Ο/η έτερος/η που προβάλει το λόγους γνωρίζει καλώς ότι δεν υφίσταται σχέση και κρατάει τον άλλον με ψευδαισθήσεις...
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Είναι πολύ ενδιαφέρον το πώς καθένας εξ ημών νοηματοδοτεί τη λέξη "σχέση" έχοντας κατά νου και έναν διαφορετικό τρόπο διαπροσωπικής συσχέτισης. Ανάλογα με τον τελευταίο, καταλήγει κανείς σε ένα μοναδικό συμπέρασμα αναφορικά με το αν μία "σχέση" από απόσταση, είναι βιώσιμη ή όχι.  
     
  7. georgeforsex22

    georgeforsex22 New Member

    Re: Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    πολυ σωστή!
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ναι. Με Τον Κύριο μου, πέρα από τα πήγαινε έλα, για μερικούς μήνες συζήσαμε.
    Διαφορετικά όλα αναμφίβολα, μέσα από την καθημερινή τριβή, διαφορετικές οι δυσκολίες που έχει το ζευγάρι να αντιμετωπίσει και διαφορετικές οι προκλήσεις.
    Αλλά η ουσία παραμένει η ίδια, είτε όταν ζούσαμε μαζί, είτε όταν βρισκόμασταν μια φορά το μήνα, είτε όταν σε πειθαρχική απομόνωση πέρασαν μήνες να συναντηθούμε.
    Είναι ο Αφέντης μου και είμαι η σκλάβα Του.
    Αποδέχομαι όμως το γεγονός πως κάποια άτομα δεν έχουν την επιθυμία ή/και τις αντοχές να έχουν ανάλογη σχέση.

    Γνωρίζω ωστόσο κάποια αξιόλογα ζευγάρια που έχουν Ms σχέση, αλλά λόγω συνθηκών βρίσκονται μια-δυο φορές το μήνα. Η επαφή τους είναι καθημερινή απλά όχι σε φυσικό επίπεδο.
    Και σε κάποιες σχέσης η υποταγή ή η κυριαρχία δεν είναι έννοιες περιορισμένες από χρόνο συνάντησης ή/και συνεδριών, αλλά είναι κάτι συνεχές και αδιατάραχτο, ασχέτως απόστασης.
     
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ματια που δεν βλεπονται ,γρηγορα λησμονιουνται.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μεσα από την ιδιαίτερη μου αγάπη για τους Κρητικούς underherfeet θα σου απαντήσω με μια μαντινάδα:
    Μάθια απού δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται μα αν αγαπιούνται δυο καρδιές ποτέ τους δεν ξεχνιούνται  
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    τι να το κανεις,κοπελλια,
    τσι αγαπης το γινατι
    αν μακρυα του περπατεις
    δεν καμετε κρεβατι  
     
  12. SadaMelik καποιος σε συμπαθει πολυ και θελει να σε διαβασουν ολοι  
    Θελει μεσω εσου να θυμουνται οι παλοαιοτεροι και να μαθαινουν οι νεοτεροι
    Που τους βρηκες τοσο καλους φιλους ρε!!!!