Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 22 Ιανουαρίου 2007.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    "Μάτια που δεν βλέπονται

    πιο πολύ τρελαίνονται!

    Και οταν θα συναντηθούνε


    πιο πολύ θ'αγαπηθούνε"


     
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος μπορεί να ονομάσει D/s (ή ακόμα περισσότερο M/s) μια σχέση εξ' αποστάσεως όταν δεν έχει δει τον sub του πρόσωπο με πρόσωπο. Αν δεν έχει κοιμηθεί και ξυπνήσει μαζί του.
     
  3. Αυτές οι σχέσεις έχουν (τυπικά τουλάχιστον) αρκετά μεγάλη διάρκεια. Άραγε αν τα άτομα ζούσαν κοντά, θα κρατούσαν τόσο;
     
  4. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Συμφωνώ απόλυτα. Από πρακτικής άποψης δεν μου κολλάει με τίποτα. Τώρα αν κάποιοι μπορούν να βιώνουν τέτοιες εμπειρίες virtually ή απλώς πνευματικά, δεν μπορώ ξέρω σε τι βαθμό το επιτυγχάνουν. Με το φτωχό μυαλό μου πάντως δεν μπορώ να φανταστώ κάτι τέτοιο, αφού η πλήρης ή η προσωρινή έλλειψη της άμεσης επαφής αφαιρεί από πολλά ως όλα τα συστατικά μιας σχέσης D/S (M/S) (*) που κατά την προσωπική μου άποψη πηγάζει από το γεγονός ότι ο Κυρίαρχος μπορεί να παίρνει αυτό που ζητάει μέσα από την επιβολή της δύναμής του, και ο Υποτακτικός μπορεί να παίρνει αυτό που επιθυμεί και μάλιστα (όσο και αν διαφωνούν πολλοί σε αυτό) αυτός καθορίζει τα όρια του κάθε παιχνιδιού ανάλογα με τις αντοχές του. Πώς μπορούν αυτά να γίνουν εξ’ αποστάσεως;

    Άρα θα συμφωνήσω και με τη Sorriso Solare, υπό την έννοια ότι οι σχέσεις αυτές «αντέχουν» περισσότερο στο χρόνο αφού είναι μη-σχέσεις.

    (*) Ποτέ δεν μπόρεσα να αποδεχθώ τα κεφαλαία D/M/K και τα μικρά s/υ. Sorry.
     
  5. Όλα έχουν μια αρχή μια μέση και ένα τέλος.
    Έτσι και οι σχέσεις κάπως αρχίζουν, εξελλισονται και κάπως τελειώνουν(είτε μαζί είτε χώρια).
    Μπορεί λοιπόν μια σχέση να αρχίσει με τους καλύτερους οιωνούς χωρίς απόσταση και να εξελιχθεί σε τραγωδία αλλά μπορεί και να αρχίσει με δυσκολίες και να εξελιχθεί με επιτυχία.
    Μπορεί κανείς να το προεξοφλήσει?
     
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Όχι όλα.
    Τα λουκάνικα έχουν δυο
     
  7. Re: Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Με συγχωρείς αλλά... 
     
  8. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    συχωρεμένη  
     
  9. Gandalf

    Gandalf Storyteller, Rebel, Mentor

    Απάντηση: Re: Εξ αποστάσεως σχέσεις: Σχέσεις D/s ή σχέσεις Mentor/disciple;

    Συμφωνώ απόλυτα μ' αυτό!!
     
  10. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

    Φίλε μου,

    εξ' όσων γνωρίζω αγαπάς (κι' εσύ) και τιμάς επάξια κάποιες από τις Ιαπωνικές παραδόσεις. Σου αφιερώνω με εκτίμηση ένα μικρό δείγμα από το Ιαπωνικό θέατρο.



    (διαcεύδω κατηgορηματικά ότi το πόστ αυτό υπαινίσσεται κάτι που αφορά στο θέμα του νήματος)​
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014