Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επάγγελμα και διαστροφή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος dentman, στις 29 Μαϊου 2007.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Αγαπητε MasterJP δεν ηταν επιλογη αλλα δεν μπορω να πω οτι με χαλασε κιολας... Το θεμα ομως ειναι πως το εκμεταλευτηκα και το κανω οσο μπορω!
    Αρκετος κοσμος ταξιδευει για επαγγελματικους λογους αλλα λιγοι το συνδιαζουν και με την ''ψυχαγωγια'' τους.
    Αν σε ενδιαφερει κατι και το ψαχνεις, τι πιο καλο απο το να γνωριζεις τι παιζει και παραεξω απο την ''γειτονια'' σου!
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Πολύ σωστά αγαπητή μου Μάρτζι. Γι' αυτό και εγώ σκέφτομαι το επόμενο πτυχίο μου να είναι Ψυχολογίας. Αρκετά ασχολήθηκα με το σώμα. Ας ασχοληθούμε και λίγο με την ψυχή. Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω 4 χρονάκια γιατί τώρα έχω βάλει μπρος για κάτι άλλο. Πάντως την ιδιαίτερη ικανότητα σε μένα να ψυχογραφώ ανθρώπους δεν θα την αφήσω ανεκμετάλλευτη. Άσε δε που με ερεθίζει αφάνταστα να εισβάλλω στο μυαλό τους εκεί που δεν το περιμένουν.
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Τι αλλο θα μπορουσε να σου κανει αλλωστε ενα πεος.....
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Να πεοκαλεί μετ ευτελείας... έτσι κι αλλιώς η ανεργία στην Ελλάδα χτυπάει κόκκινο.
    Αλήθεια ο Γιακουμάτος δεν σας κάνει για μάστερ; Όχι οσο η Γιαννάκου βέβαια αλλά καλός είναι.

     
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Είδες τελικά Dentman που ανησυχούσες πώς να θέσεις το ζήτημα?Μάλλον προσέλκυσε αρκετό ενδιαφέρον.
    Αλλά για να πω κι εγώ απ' τη μεριά μου..τελικά νομίζω ότι η ενασχόλησή μου με το οποιοδήποτε αντικείμενο σε επαγγελματική βάση , μάλλον δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι λειτουργεί αυτό στα πλαίσια της ενθάρυνσης ενασχόλησης με το bdsm.Ή τουλάχιστον δεν μπορώ να το αντιληφθώ εγώ.
    Αντίθετα νομίζω ότι απ' όπου κι αν έχω περάσει.(μουσικός , δημοσιογράφος , χρηματιστής , τεχνικός υπολογιστών κλπ) δίνω εγώ το στίγμα μιας αυταρχικής διάθεσης που τελικά καταλήγει να διαίπει αυτό.
    Αν και από την άλλη όταν με ρώτησε ο Dentman , τί μουσικό όργανο παίζω κι εγώ του έκανα την ερώτηση , εσύ τί νομίζεις , μου απάντησε με τη μία drums.Δεν ξέρω αν αυτό υποδηλώνει κάτι ως επιλογή ή αν υπάρχει κάποιος άτυπος συνειρμός σε κοινωνικό επίπεδο που απορέει από το γεγονός ότι ο drummer γενικώς κοπανάει.You tell me...
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ο τρόπος που εκφράζεται ο συγκεκριμένος επαγγελματίας ίσως ; Δεν αντιλέγω , μπορεί η επιλογή του επαγγέλματος να κρύβει στοιχεία που συγγενεύουν με κάποια άλλα των διαστροφών. Αλλά θα έτεινα να παρακολουθήσω περισσότερο τον τρόπο που ασκεί το επάγγελμα του και όχι την επιλογή…
     
  7. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Επάγγελμα και διαστροφή

    Σ'αυτό συμφωνώ, αλλά συμπλήρωνα β'δέσμης μηχανογραφικό κι όχι πχ δ'... Άρα κάπου έβαλα κι εγώ την επιθυμία μου, έτσι;  

    Κι εδώ συμφωνώ, εξάλλου πέραν της επιλογής -και του τρόπου αυτής- σημασία έχει ότι κατά τη διάρκεια της άσκησης εξελίσσεσαι (αν τό'χεις μέσα σου ) και στις ιδιαιτερότητές σου, όπως άλλωστε εξελίσσεσαι και στην απόδοση του επαγγέλματος με την εμπειρία που κερδίζεις και η οποία σε κανένα βιβλίο δεν είναι γραμμένη..
     
  8. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Επάγγελμα και διαστροφή

    Σαφέστατα!! Αυτό άλλωστε (μέσες-άκρες) απάντησα πριν ένα λεπτό και στον Lost boy..
     
  9. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Επάγγελμα και διαστροφή

    Ξέχασες και τον "Στάβλο" τις προάλλες.. Η αυταρχική διάθεση εγκόλπωσε όλη την παρέα.  
    Θεωρώ ότι υποδηλώνει...  Πώς αλλιώς θα τό'βρισκα; Δεν είμαι δα και μάντης.. 
     
    Last edited by a moderator: 29 Μαϊου 2007
  10. slaveonios

    slaveonios New Member

    KAI Eγω οταν ακουω οικονονικη μελετη δεν αναιβαινω αντιθετως πεφτω οποτε μαλλον ειναι ασυνδετα αυτα τα δυο....

    και βασικα των περισοτερων οι ''διαστροφικη''(διαφωνω με τον ορο) ζωη ξεκινησε πολυ πριν καταληξουμε επαγγελματικα
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Για κάποιον του οποίου η πρώτη σεξουαλική επαφή περιείχε bondage...μάλλον θα πρέπει να συμφωνήσω.
     
  12. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    δεν νομίζω να υπάρχει σχέση μεταξύ επαγγέλματος και διαστροφής..βέβαια κατά διαβολική σύμπτωση τρεις doms από τους πιο "σκληρούς" που έχω γνωρίσει, είναι όλοι μηχανικοί..ο Πυθαγόρας έλεγε, μην διδάσκετε μαθηματικά σε παιδιά κάτω των 12 ετών..μόνος τα έλεγε μόνος του τα άκουγε..να το αποτέλεσμα..