Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 9 Αυγούστου 2010.

  1. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    πρεπει να μας περισσευει. ειναι υποχρεωση των αφυπνισμενων να αφυπνισουν τους κοιμώμενους.
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Αυτά τα "σοσιαλιστικά" δεν περνάνε πια.  
    Είμαι κλεισμένη από υποχρεώσεις, δε θα μπορέσω.   Φτάνουν οι καλές πράξεις γι' αυτή τη ζωή. Στον Παράδεισο άλλωστε, δεν πατάω.
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Ελπιζω οτι κανεις πλάκα και το λες ειρωνικά.

    Αλλα εδω που τα λεμε αυτες οι υποχρεωσεις μας φαγανε. Και θα συνεχισουν να μας τρωνε μεχρι ψόφου. Γιατι τωρα πια ειμαστε «ευρωπαίοι» και ειναι κλισέ και μπανάλ τα «σποσιαλιστικά». Πως αλλιως θα δειξουμε κοινωνικό πρόσωπο; Πως θα κομπάσουμε στο δίπλα μας οτι είμαστε ωραιοι και γκλαμουράτοι; Πως θα βγουμε στην κοινωνια; με τι προσωπο; να δειχνουμε οτι πειαμε; καλυτερα να πεινασουμε χειροτερα παρα να δειξουμε αδυναμια. Αλλωστε ποιος ασχολειται με φλωριές;

    Αυτα ειναι τα στερεοτυπα που ελεγα. Ακομη και οι πιο «απελευθερωμενοι» εντελει παραδωμενοι ειναι.
     
  4. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Εγώ απλά πιστεύω... ότι αρκετοί ψάχνουν στο *BDSM *κάτι που δεν βρήκαν αλλού... το οποίο όμως "αλλού" είναι το "δεδομένο" και το *BDSM το υγιές (ή όχι) "ξέσπασμα" του υπερ-εγώ ή υπέρ-εσύ μας...

    Σε άλλους "βγαίνει" και έχουν τη δύναμη να το αναζητήσουν κάθε μέρα, σπάζοντας τα δεσμά με τα παιδικά βιώματα, κοινωνικές θέσεις κλπ... άλλοι πάλι, όχι. Το "περίεργο" σε μένα είναι εκείνοι που εκμεταλεύονται τα "ξεσπάσματα" των άλλων για *μπι-ντι-ες-εμικές "ξεπέτες"... απλά προσθέτοντας γραμμές σε ένα virtual "τοίχο" που λέει με πόσους/πόσες το έχουν κάνει...

    Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ φυσιολογικό και το να μη μπορεί κάποιος να κρατήσει σαν κυρίως σχέση την BDSM-ική... δυστυχώς δεν απαρτίζεται και από τα "σταθερότερα" άτομα στο κόσμο... στον αισθηματικό/αναπαραγωγικό τομέα...   Φυσικά, όπως πάντα, οι εξαιρέσεις... απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα  


    Ανδρ(ε)ας

    ΥΓ: εσύ καλή μου deviantsub... μάλλον έχεις πολλαπλούς οργασμούς... συγγραφής καθημερινά...  
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Έχοντας δοκιμάσει όλες (ή σχεδόν όλες) τις διαβαθμίσεις βιδιεσεμικής εγγύτητας, έχω καταλήξει στο προσωπικό συμπέρασμα οτι μια BDSΜ σχέση μπορεί να αντέξει την καθημερινότητα, αρκεί να υπάρχουν υγιείς δόσεις απόστασης (ήτοι ο καθένας στο σπιτάκι του).

    Δεν μπορώ να διανοηθώ εδώ και χρόνια το ενδεχόμενο του βανιλλοσχετίζεσθαι. Προτιμώ να συμπληρώνω λογιστικά έντυπα ή να περιμένω στην ουρά σε δημόσεις υπηρεσίες. Μου φαίνεται δύσκολο ένας (συνειδητά) "βδσμ άνθρωπος" (κατά κολοκύθαν ευαγγέλιο) να δέχεται να συμβιβαστεί με ψίχουλα βανιλοηδονής, τουλάχιστον μακροπρόθεσμα. Το σώμα ξέρει και ζητάει.

    Όσον αφορά στην καθημερινότητα και στο κοινωνικώς φαίνεσθαι, ένα ζευγάρι μπορεί πολύ εύκολα να φαίνεται "φυσιολογικό", έχοντας αναπτύξει τους δικούς του, σκανδαλιστικά υπόγειους τρόπους να εκφράζει την ασυμμετρία και δημοσία. Εκεί να δεις πώς επιρρωνύεται η μαγεία της βιδιεσεμικής πραγματικότητας.
     
  6. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Re: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Μάλλον το "ο καθένας στο σπιτάκι του"... Θανάση... είναι και η φράση κλειδί...

    Στο συνέχεια κλπ κλπ πιστεύω κάτι θα "ξεφύγει" και θα πάει να "βανιλίσει"... Λέω εγώ τώρα... βέβαια... που είμαι ένα "απλό περβεράκι"...     Οπότε... ποτέ δε ξέρεις  


    Ανδρ(ε)ας
     
  7. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    *Μια παραδοχη εδω. Τα πιο εξελιγμενα θηλαστικα συμβαινει να ειναι μονογαμικα.



    **Να εξηγησει δεν χρειαζεται κανεις χρονο! Οσο μονο για να διατυπωσει την αποψη του.
    Για να πεισει χρειαζεται κανεις να σπαταλισει χρονο! Γιατι ειναι συνηθως αδυνατο να το πετυχει.


    Γι ργος
     
  8. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Ένα πράγμα που ανακάλυψα σχετικά νωρίς, είναι ότι αν ρίχνεις συνέχεια νερό στο κρασί σου, στο τέλος θα πίνεις νερό και θα το λες κρασί.
    Το δεύτερο που μου πήρε κάμποσο καιρό, όχι να ανακαλύψω αλλά να τελειοποιήσω, ήταν ότι εφόσον δεν ήθελα πλέον ποτέ να "ξαναπιώ νεράκι", θα έπρεπε να μάθω να ζω μια χαρά και χωρίς το "κρασάκι".
    Είναι αυτό που λέμε, αν είσαι μόνος σου και νιώθεις μοναξιά, τότε είσαι με κακή παρέα. Cheers.
     
  9. Re: Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Εβίβα. (πάλι απο κάτω εγώ) 
     
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Όχι, δεν ήταν ειρωνεία. Κυνισμός ήταν.

    Τις γενικές αναφορές που κάνετε δεν τις σχολιάζω, καθώς δεν θεωρώ ότι με αφορούν.

    ---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

    Είχα οίστρο.  

    {Δεν κινείται και φύλλο τον Αύγουστο ...}

    ---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

    Είθισται, όταν διατυπώνεις άποψη σε τέτοια φόρα, να σπεύδουν ορισμένοι να την αντικρούσουν, και τότε καλείσαι να την υπερασπιστείς, να εξηγήσεις πάλι {τα ίδια, βεβαίως} και να χάσεις πολύτιμο χρόνο.

    Το έχω ξαναδεί το έργο. Ευχαριστώ, προτιμώ να σπαταλήσω 8 ώρες βλέποντας Τεό Αγγελόπουλο(ς). Θα μου μείνει τουλάχιστον και μια ωραία εικόνα στο τέλος.  
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    κυριε προεδρε ενισταμαι ...
    σαφως και μπορεις να κανεις την σχεση που θες και να εχεις τον καταλληλο ανθρωπο για να δημιουργησεις την ιδανικη σχεση
     
  12. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Καμιά φορά, όσο τον έχεις είσαι τυφλός και δεν τον/την εκτιμάς. Κι (ότ)αν τον/την χάσεις είναι πλέον αργά.