Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 9 Αυγούστου 2010.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    μπααα ... δεν συμφωνω ... νομιζω οτι ο χρονος και η μοιρα ριχνουν τις δικες τους ζαριες πανω στο κοσκινο της ζωης μας ... αλλα για καποιο ανεξηγητο και περιεργο λογο , νομιζω οτι το κοσκινο αυτο υπαρχει για το καλο μας ..
    τα γερα θεμελια παντα αντεχουν , εστω και αν αυτα ξαφνιασουν με την αντοχη τους τους οικοδεσποτες του οικοδομηματος ....
    τα σαθρα παλι ... ας ειναι η τυχη καλη μαζι τους .....
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Κάπως φαταλιστική η ανάλυση, αλλά όλες οι απόψεις είναι σεβαστές.  
    Προτιμώ να έχω την ... {ψευδαίσθηση; εντύπωση; εσφαλμένη αντίληψη;} ότι ευθύνομαι προσωπικά για τις επιλογές μου, να αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη και να πορεύομαι σοφότερη.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    ααα ... οι διαθεσιμες επιλογες μας !!!! ... μου αρεσει αυτη η καραμελα ... εγω προτιμω με γευσεις φρουτα του δασους ... εσυ ?
     
  4. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Liquorish. Bitter sweet.  

    {Υ.Γ.1 Κάποιος, που δυστυχώς ελησμόνησα, έλεγε πως ενηλικίωση σημαίνει η ικανότητα να επιλέγεις μεταξύ μη-τέλειων διαθέσιμων επιλογών.}

    {Υ.Γ.2 Η επιλογή σας πάντως, δικαιώνει το "male perv" ... στυφά δεν είναι τα περισσότερα; Θα το περιόριζα στα μύρτιλλα, αλλά υπάρχουν κι άλλες ενδιαφέρουσες γεύσεις.}
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    ηταν γιατι καποιος αλλος θεωρησε την ενηλικιωση κατι το σημαντικο , αλλα ξεχασε γιατι .. ... αν μπορεις θυμησε μου ...
    οσο για την τελειοτητα ... ζουμε σε εναν τελειο πλανητη , που συντηρει αψογα την ζωη και ανεχεται τις βλακειες της , θα ηταν λυπηρο να ανεχθουμε , ακομα περισσοτερο να πιστεψουμε , την ανυπαρξια της τελειοτητας .
    δεν ξερω αν μια ζωη ειναι αρκετη , αλλα ειμαι βεβαιος οτι ο τελειος συντροφος μας ειναι καπου εκει και μας ψαχνει και εκεινος , και οταν αρκουμαστε σε κατι λιγοτερο , η νεραιδουλα της αγαπης στεναχωριεται και κανει υπομονη μεχρι να ενηλικιωθει μεσα μας η πιστη στο τελειο και ισως να χρειαστει να πεθανει αρκετες φορες το σωμα για να υπερβει η ψυχη τους φυσικους του περιορισμους .
     
  6. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Τα πάντα είναι σημαντικά και ασήμαντα, σε διαφορετικό βαθμό για τον καθένα.   Προσωπικές προτεραιότητες.

    Πιστεύετε στην τελειότητα, πιστεύω στην εντροπία και το χάος. Τέλειος θα ήταν αν μπορούσε να είναι και αυτάρκης ... ή μήπως όχι; Τέλειος και εξαρτώμενος, γίνεται;

    Για τη νεραϊδούλα της αγάπης θα σας γελάσω και δεν το θέλω.   Για την ύπαρξη της ψυχής, μεγάλη κουβέντα και το έχουμε ήδη εκτρέψει αρκετά το νήμα ... ας μην το ξεχειλώσω κι άλλο.

    Για τον "τέλειο" σύντροφο ... αν υπάρχει, δεν σκεφτήκατε ποτέ ότι είναι τέλειος σε μια δεδομένη στιγμή και ατελής σε μία άλλη;
     
  7. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Νομίζω ότι το σημείο-κλειδί είναι η δυσκολία να συναντήσεις ένα άτομο με τα ίδια BDSM ενδιαφέροντα μ' εσένα σε σχέση με την ευκολία που δημιουργείται η vanilloσχέση.

    Ο/Η BDSMσύντροφος συνήθως βρίσκεται αργά...
    Και η vanillοσχέση δεν περνάει στο "επόμενο επίπεδο"...
    Έτσι μένεις με το "mainstream" και αναζητείς και στη ζούλα αυτό που θέλεις πραγματικά...

    ...λέω, τώρα...
     
  8. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Κερατάς, κερατούκλης, τάρανδος,
    είσαι και μαρτυριάρης,
    κάνω τα στραβά μάτια για το παιδί μου, για το γατί μου, για τη βολή μου,
    έρωτά μου παράνομε,
    μοιχός, μοιχαλίδα, μιχαλάκη όχι στα βαθιά,
    απιστία, στην υγειά της αχάριστης,

    ...και μόνο η υψηλή αισθητική του λεξιλογίου της "επίσημης" ορθόδοξης μονογαμικής σχέσης που αλληθωρίζει είναι αρκετό για να πείσει και τους πλέον αναποφάσιστους.
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Μιλάω ΜΟΝΟ επί προσωπικού.Νομίζω μάλιστα το έχω ξαναγράψει και καπου αλλού.Ας υποθέσουμε ότι σε έναν άνθρωπο ψάχνεις 10(τυχαίο νούμερο) πράγματα.Πχ ομορφία,εξυπνάδα,καλό σεξ κλπ κλπ .Στην δική μου περίπτωση (όπως όλων μας εδώ μέσα φανταζομαι) μπαίνει και το bdsm.Έβρισκα γυναίκες και Dommes και vanilla.Καμία δεν είχε και τα 10.Σαφώς και πλέον μετά από κάποια χρόνια δεν πιστεύω ότι υπάρχει κιόλας.Μετά λοιπόν από όλα αυτά τα χρόνια βρήκα μία vanilla (η οποία ξέρει τα βίτσια μου ,προσπαθεί αλλά δεν της βγαίνει) η οποία έχει τα 9 από τα 10.Δυστυχώς όμως δεν έχει το δέκατο.Το οποίο δέκατο καλώς ή κακώς (διότι αυτά τα 10 έχουν και μία ιεραρχία) είναι το νούμερο 1.Το bdsm δηλαδή.Στα υπόλοιπα με καλύπτει όμως.ΑΠΟΛΥΤΑ.Μετά από κάποια χρόνια παντρευτήκαμε.Έχουμε 2 παιδιά.Περνάμε υπέροχα.Όπως εκείνης το dommiliki είναι λίγο fake κι ας προσπαθεί να το κρύψει,έτσι κι εγώ στο θέμα sex παίζω έναν άλλο ρόλο που δεν μου πάει.Ο σκοπός είναι η ικανοποιήση της.Διοτι όπως είπα παραπάνω στα υπόλοιπα με καλύπτει απόλυτα και επομένως το αξίζει.Μέσα σε αυτό λοιπόν το διάστημα και χωρίς να την αφήνω να υποπτευθεί κάτι είχα και έχω Domme.Κατά διαστήματα.Οι οποίες γνωρίζοντας τις υποχρεώσεις μου από την αρχή δέχονταν να ειμαι κάτι πιο part time.Κατά την γνώμη περνούσαν και περνάει( η υπέροχη Κυρία που είμαι τώρα) πολύ καλα.Όχι τέλεια διότι δεν είμαι διαθέσιμος συνέχεια.Κάνω όμως ότι μπορώ χωρίς να επηρεάζεται η λειτουργία της οικογένειας μου.Και είμαι χαρούμενος που υπάρχουν τέτοιες Dommes που καταλαβαίνουν.Διότι κι αυτές δεν έπεσαν από τον ουρανό.Είναι άνθρωποι με γεμάτα προγράμματα(επαγγελματικά) πχ,δική τους ζωή (εξόδους με φίλους,γυμναστήρια κλπ)

    Συμπερασματικά θα ελεγα ότι εμενα έτσι μου έκατσε.Ίσως αν δεν γνώριζα την γυναίκα μου να ήταν αλλιώς τα πράγματα.Ίσως και όχι.Ποιος ξέρει.Μη με κατηγορείτε όμως.Πιστέψτε με.Θα ήθελα να ήταν Domme η γυναίκα μου.Όμως δεν είναι.Είναι όμως υπέροχη σε όλα τα άλλα.Τι να κάνω;

    Υ.Γ.Να περνάμε καλά και μάζι μας αυτοί που με τους οποίους περιτριγυριζομαστε
     
     
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Αληθινό, προσγειωμένο και ανθρώπινο.

    Τα είπες όλα.   Σου εύχομαι τα καλλίτερα.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Σε λίγες ημέρες θα γίνει ο δεύτερος γάμος Κ με υ από μέλη του φόρουμ...
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    θα συμφωνήσω μαζί σας.