Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 9 Αυγούστου 2010.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    νομιζω πως παραταυτα εισαι τυχερος.εχεις μια ομορφη οικογενεια και μια γεματη σεξουαλικη ζωη.αν δεν πιεζεσαι με αυτη την διπλη ζωη τοτε ναι εισαι τυχερος
     
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    varva μια χαρά είμαι πίστεψε με αλλά ξαναλέω σε αυτό σημαντικό ρόλο παίζουν οι Dommes που έχω συναντήσει στη ζωή μου.Ειδικά οι 2 τελευταίες (αυτή που είμαι τώρα και η προηγούμενη) είναι και ήταν καταπληκτικές από ολες τις πλευρές.  
     
  3. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Ενδιαφέρον δίλλημα (γενικά, λέμε, όχι για σένα που τα 'χεις ξεκαθαρίσει)
    Κάποια που έχει το 1 ή κάποια που έχει τα 2-10;;

    ---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

    Καταπληκτικό! 
    Άντε, και στα δικά μας!!
     
  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Το γέλιο πάντα ξεκινά όταν κάποιος προσπαθεί να σε πείσει για το "απόλυτο Μ/s" που ζει και ξαφνικά μαθαίνεις πως είναι παντρεμένος (Όχι με τον Master ή την slave με τον οποίο έχει τον Μ/s δεσμό).
    Δεν υποστηρίζω κανενός είδους ηθική. Αυτό που εννοώ είναι πως εύκολα βαφτίζουμε μια D/s σχέση απόλυτη ή χριζόμαστε Masters ή slaves. Το πρόβλημα είναι πως με αυτό το τρόπο χάνει την ουσία της η M/s σχέση. Δεν δοκιμάζετε από την καθημερινότητα* και από την ρουτίνα.

    *Λέγοντας καθημερινότητα εννοώ το να ξυπνάς και να κοιμάσαι με τον άνθρωπό σου. Να τον έχεις δίπλα σου.
     
  5. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: Επίσημη vanilla σχέση - παράνομη BDSM σχέση

    Τα δεσμά του γάμου.. που λέμε  
    αα .. μη το πείτε του παπά!
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Αν η "επίσημη" γνωρίζει για την "ανεπίσημη" (και τούμπαλιν) και το δέχονται/συμφωνούν, τότε όλα καλά και δικαίωμά τους κτλ κτλ.

    Για την αντίθετη περίπτωση όμως έχουμε πρόβλημα. Προσωπικά, δεν θα έκανα ποτέ σχέση με κάποιον/α παντρεμένο/η (ή ακόμη και απλά δεσμευμένο/η) του οποίου ο/η συζηγος δεν ήξερε για αυτή τη "δεύτερη ζωή". Για διάφορους λόγους και αναφέρω μερικούς ενδεικτικά: 1. Ο καλύτερος τρόπος για να καταλάβεις τί είδους συμπεριφορά θα έχει κάποιος προς εσένα είναι να δεις πώς συμπεριφέρεται στους άλλους. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η έλλειψη σεβασμού προς το/η σύζηγο, η ανιλεικρίνεια (υπάρχει τέτοια λέξη στα Ελληνικά; Το dishonesty εννοώ), κτλ δεν είναι στοιχεία χαρακτήρα ενός ατόμου στο οποίο θα ήθελα να επενδύσω συναισθηματικά ή/και να ασχοληθώ καν. 2. Θα ήμουν αυτόματα συνένοχη στα παραπάνω και θα ένιωθα φοβερές τύψεις για τον/την καημένο/η που δεν έχει ιδέα τι παίζεται πίσω απ' την πλάτη του/της.

    Τα παραπάνω x100 αν το ζευγάρι έχει παιδιά.

    Επίσης, η μόνη είδους σχέση που θα έκανα με ένα τέτοιο άτομο θα ήταν καθαρά και μόνο (ωμή) σεξουαλική, αλλά και πάλι για μικρό διάστημα.

    Είμαι της άποψης: Αν ο γάμος σου δεν σε καλύπτει, get out of it. Αν σε καλύπτει κατά την πλειοψηφία, talk about it. Σε κάθε περίπτωση, be honest. Και με τον εαυτό σου και με το άλλο άτομο.

    Θέμα προσωπικής ηθικής.