Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επανατοποθετηση οριου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 12 Αυγούστου 2019.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Μην ασχολεισαι. Το να δοκιμαζεις τα σεξουαλικα ορια ειναι βανιλα.  
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    αληθές!
     
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Οκ στηριξε το αν μπορεις.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    εύκολο: οι δοκιμές είναι κινκιες. πιπερατες παραβάσεις.
    αυτό για το οποίο συζητάμε είναι προσαρμογή.
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεκτο το επιχειρημα.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Σωστός !!
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Να θυμηθω τη Δευτερα να κλεισω ραντεβου, στον οφθαλμιατρο. Παιρνω ορκο οτι διαβασα safeword και αμυνα, θα χαλασαν οι μπαταριες στα γυαλια μου.
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Οχι απο μια μεριδα κυριαρχων, οπως θα διαβασες οι δοκιμες, το πειραμα, η ιδια πιεστικη φυση ενος πλει ( που σημειωτεον μεριδα υποτακτικων κορασιων γουσταρει) θεωρειται απο βανιλλα μεχρι κινκια. Η αποψη αυτη ειναι δεκτη, εφοσον προερχεται απο Κ και δεν μπορει να μην γινεται σεβαστη, για τον απλο λογο οτι τα ζητουμενα ενος Κ για να φτασει σε βαθμο ικανοποιησης διαφοροποιουνται.

    Απο την αλλη υπαρχει και μια μεριδα κυριαρχων που θα το τεντωσει το σκοινι, θα την τρεξει την κατασταση. Ιδιως στα πλαισια ενος πλει.

    Σε αυτη τη περιπτωση, οπως ο αναβατης της μοτοσικλετας των - ανωμαλων διαδρομων-  , το Κ μελος ειναι υποχρεομενο να βρισκεται σε μια συνεχη αλληλεπιδραση με τη μοττα του.

    Εκτος απο τα λαδια, τις ντιζες, τα φρενα, τα λαστιχα, ο αναβατης ειναι υποχρεωμενος να ακουσει και τον ηχο της μηχανης, ιδιως οταν μαρσαρει.

    Και αν ακουσει τη μπιελα να βαραει ενδεχομενως καλο θα ηταν να μην κανει το αλμα, τοσο για τη δικη του ασφαλεια οσο και για την μηχανη.

    Θα εξαρτηθει απο τον ηχο της μπιελας  

    Προυποθεση για να γινει κατανοητη η χρηση του safeword ενιοτε και ως προστατευτικο μεσο, ειναι μια :

    Να θελεις να κανεις αλματα.

    Τωρα γιατι να θελεις να κανεις αλματα με τη μηχανη σου, καλυτερα να ρωτησεις ολους αυτους που ασχολουνται με τα αλματα  

    Οσοι ασχολουνται θα σου πουν γιατι ετσι.
    Οσοι δεν ασχολουνται θα σου πουν γιουβετσι.

     
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2019
  9. tithon

    tithon Contributor

    άριστα το λέτε.
    αν μου χρειάζεται για άλματα θα της κάνω το καρμπυρατέρ τόσο.
    αν παίζω με το καρμπυρατέρ από ανία δεν σώζει ο κόφτης.
     
     
  10. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Εάν είχε να κάνει με την σωματική ακεραιότητα μου νομίζω πως δεν θα ξεπερνούσα το όριο μου.
    Εάν το ξεπερνούσε με το έτσι θέλω.. χλωμό το τοπίο.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Επιμένω στη θέση μου: το safeword είναι δήλωση και είναι δήλωση ήττας.

    Ήττα για τον Κ και ήττα για το υ.

    Και έχεις επιπλέον να διαχειριστείς και την απογοήτευση του "υ" του που συνήθως είναι τάξεις μεγέθους μεγαλύτερη από την απογοήτευση του Κ.

    Αν το safewοrd ακούγεται συχνά τότε κάτι δεν πάει καλά στη σχέση.

    Disclaimer: Τα plays και οι σχέσεις τύπου με τα δυο χεράκια πλάθω κουλουράκια είναι έξω από την οπτική μου.
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Νοειται edge play χωρις safeword κατα την αποψη σου ; Η χρησιμοποιηση του με ποια λογικη ειναι ηττα του Κ. Χτυπηθηκε το limit up δεν εχει αλλο, το safeword εδω υποδηλωνει ενα μονο πραγμα. Παραπανω παθαινω ζημια.