Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επανατοποθετηση οριου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 12 Αυγούστου 2019.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το Κ έχει την ευθύνη των επιλογών, των σκέψεων και των πράξεων του, όπως και το υ. Το Κ έχει τον ενεργητικό ρόλο και το υ το παθητικό. Στην σκλαβα μου είχα απαγορέψει να χρησιμοποιεί ρήματα στην ενεργητική φωνη. Κράτησε αρκετό καιρό αυτή η εκπαίδευση. Κοντά χρόνο. Σε αυτήν. Σε άλλες δεν λειτούργησε καθόλου.

    Καλό και ωφέλιμο είναι, να βλέπουμε το λειτουργεί και τι όχι. Ακόμα και αν μια bottom θέλει η σχέση να παραμείνει T/b δεν έχει νόημα να επιβάλλει Κυριαρχία. Απλά, δεν δουλεύει. Είναι θέμα μυαλού. Δεν υπονοώ την έλλειψη μυαλού, αλλά τον τρόπο λειτουργίας του. Εάν λειτουργεί στις Άλφα συχνότητες, εκεί θα συντονίσει. Εάν του βάλεις τις θήτα συχνοτητες, πιθανότατα να μην τις λάβει καν. Σα να μην υπάρχουν. Όσο καινά επιμείνεις, άδικα πολεμάς.

    Ότι αφορά Κ. Δεν υπάρχει παγκόσμια αλήθεια. Ούτε το αφοριστικά ο καθένας όπως θέλει. Η πραγματικότητα είναι αυτη, υπάρχουν διάφορες φιλοσοφίες, διάφορες αντιλήψεις, πολλές φορές λέμε περίπου το ίδιο πράγμα, απλά καθένας το ερμηνεύει διαφορετικά. Η απλή λογική λέει το εξής. Παίζεις ένα παιχνίδι, και λες στην απέναντι σου, θα σου κάνω αυτό, μέχρι να πεις στοπ. Αυτό ακριβώς λέει ο Λουσιφερ στην ομώνυμη σειρά και στάζει κόκκινο κερί σε μια που γελάει και φωνάζει Ααααχχχχ. Αυτή είναι η υπεραπλουστευμενη μορφή κινκυ παιχνιδιού. Τοp/bottom. Εάν της αρέσει, συνεχίζει. Μπορεί να το κάνει πρώτη φορά, οπότε δεν ξέρει καν τι τημ περιμένει. Αλλά επειδή καυλωνει, συνεχίζει. Μπορεί να καυλώσει και τόσο, που να γυρίσει και να πει, σε θέλω από πίσω. Και να τελειώσει το παιχνίδι βαθιά μέσα της. Μπορεί και όχι. Μπορεί ανά πάσα στιγμή να σταματήσει λέγοντας στοπ. Μπορείς να ξέρεις από την αρχή, τι θα γίνει? Μπορείς να έχεις προγραμματίσει όλα? . Να έχεις συμφωνήσει κάθε κινηση, κάθε αντιδραση, κάθε αχ και κάθε βαχ? Δε νομίζω.

    Άρα, για να τελειώσω αυτό το σεντόνι, μεγάλη σημασία έχει, πόσο καλά ξέρεις την υ. Η, πόσο καλά ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι την ξέρεις. Και αυτό αλλάζει και με τον καιρό. Με τον καιρό μπορεί να αλλάξουν και τα όρια., με τον καιρό μπορεί να μην πέσει ξανά safeword, με τον καιρό όμως μπορεί να ανακαλύψεις και άλλα, που καλύτερα να μην τα ανακαλύπτες. Τίποτα δεν κρατάει αιώνια, δεν ζούμε σε κόσμο αγγελικά πλασμένο, όσο καλή πρόθεση και να έχεις μπορεί Κατί να πάει στραβα. Γι αυτό και σε αυτό το παιχνίδι υπάρχει και η αποδέσμευση. Σημασία έχει και τι θα πει και η νυν πρώην υ σου πίσω απ την πλάτη σου. Να το λάβεις και αυτό υπ όψη.

    Οσο το παίζεις το παιχνίδι, τόσο ανακαλύπτεις και μαθαίνεις. Και ουδείς άσφαλτος, που λέει και η λαίδη.
    Επίτηδες έγραψα Top bottom, είμαι της άποψης ότι όλα τα σεξιυσλικα παιχνίδια της κρεβατοκαμαρας είναι T/b. Η Κυριαρχία είναι state of mind και παίζεται στο μυαλό. Είναι η επιβολή της θέλησης, και δεν εννοώ να στον βάλω δύο πόντους πιο βαθιά, είναι να σε κάνω να κάνεις πράγματα που ούτε ήξερες ότι υπάρχουν. Εκεί λοιπόν, θέλω το safeword, το μηηηη οοοοχιιιι δεεεε θεέ εεεε λω είναι άκρως ντε καυλε και βανίλια. Θα πεις το safeword. Το πιο αξιοπρεπές safeword στο σύμπαν είναι :

    ΜΠΑΜΙΕΣ
    Σταματας, χαλαρώνεις, συζητάς τα πάντα, τα βρίσκεις η δεν τα βρίσκεις, ξέρεις πού βαδίζεις.
    Αυτά.
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2019
  2. espimain

    espimain Contributor

    Όταν χρησιμοποιείς το όρο (Κ) αναφέρεσαι σε Κυρίαρχο και κυριαρχία.
    Αυτά που λες, είναι T/b είναι S/m αλλά D/s δεν είναι.
    Ένας Κυρίαρχος αν ακούσει το safe word, σημάνει δύο πράγματα ή ότι ο ίδιος είναι μεγάλος παπάρας και δεν ξέρει τι κάνει ή η "υποτακτική" είναι χαζή.
    Και στις δύο περιπτώσεις ένα είναι σίγουρο, δεν υπάρχει σχέση Κυριαρχίας υποταγής (D/s).
    Και στις δύο περιπτώσεις αυτός που φέρει την ευθύνη έχει υποστεί μεγάλη ήττα.
    Είτε γιατί αποκαλύπτεται το πόσο παπάρας είναι, είτε γιατί έμπλεξε με χαζή.
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2019
  3. tithon

    tithon Contributor

    ... και δεν έχεις πάρει χαμπάρι  
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    και δεν μπορεί να την διαχειριστεί  
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Από παπάρα τι περιμένεις;
    χα χα χα
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ενδιαφέρουσα η άποψη σου.
    ΑΝ και φαινομενικά αντίθετη με αυτό που έγραψα πιο πάνω, συμφωνώ. Και εξηγώ γιατί.
    Βρίσκω ότι έχεις δίκιο, όσο αφορά τις Ds σχέσεις. Και εννοώ τις πραγματικές σχέσεις, όχι αυτό που κοτσάρει ο κάθε ημιασχετος σαν Ds.
    Θεωρώ ότι όλες οι σχέσεις όταν ξεκινάνε, είναι εξ ορισμού ανάμεσα στο βανιλλα και T/b. Ds η και Ms με το καλημέρα σας δεν γίνεται. Όσο προχώρα ο καιρός και μετατρέπεται σε Ds, και έχει προηγηθεί π. Χ. ένα εξάμηνο, χρόνος σχέση, και πέσει safeword, ναι συμφωνώ απόλυτα, εχεις ΑΠΌΛΥΤΟ δίκιο, η παπαρας η χαζή.

    Δεκτό.
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2019
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    @tithon @espimain . Βρισκομαστε σε πολεμο διοτι το κανατε προσωπικο. Και δεν εχετε δικιο σε ολο το νημα και δεν σεβεστε οτι σας αφηνω να λετε οτι ναναι

    Αποποιουμαι της αυτο δεσμευσης μου να μην ταπεινωνω κυριαρχους για ενα 24ωρο. Και δεσμευομαι απο αυριο να επανελθω στη δεσμευση μου  

    Κυριοι η σας βαρεσε ο καυσων στο κεφαλι

    Η

    Κυριοι δεν ασχολειστε  .

    Ειναι αδυνατο να εχετε διοργανωσει οποιοδηποτε σοβαρο play, που να εχει καλη ποσοτητα εντασης, και να μην εχετε ακουσει safeword, οχι 1 - 101 φορες.

    Ειναι αδυνατο να εχετε ασχοληθει με ορια και να μην εχετε βρει πασης φυσεως αντιστασεις. Παραδεχτειτε το οτι δεν τη βρισκετε με το να τα πιεζετε να το δεχτω 

    Ειναι αδυνατο να ασχοληθηκατε ποτε με νεοεισερχομενη που εχει να κανει και με τη φοβια ολου αυτου , και να μην της δωσατε safeword ως ενα ακομα συναισθημα ασφαλειας.

    Μεινετε εκει που σας επιβαλλουν τα υ σας καλυτερα  

    Εκτιμω βαση των απαντησεων σας σε αυτο το νημα ( η επανατοποθετηση οριων ειναι βανιλα η κινκι) και γυριζοντας το σε προσωπικο οταν τελειωσαν τα επιχειρηματα οτι δεν ακουμπησατε ποτς κανενα οριο κανενος ανθρωπου.

    Τι τα θελατε τα πουστριλικια ;  
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Το κάθε αρνί από το ποδάρι του κρέμεται.
     
  9. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ελα μπηκε νεα φωτο. Πανε να γραψεις ποσο μοναδικη ειναι και αυτη. 
    Στο νημα αυτο εχει bdsm και εσυ με αυτο δεν ασχολεισαι
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Κουκιά έφαγες κουκιά μαρτυράς.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Εγώ δεν βρίσκομαι σε πόλεμο.
    Το πού βρίσκεσαι εσύ είναι δικό σου θέμα.
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ναι σου το δηλωνω ειμαστε σε πολεμο και φυλαξου  Ενα πολυ ωραιο νημα αναλαφρο , δεκτικο στη συζητηση και το τρολιδι το γαμησες και εσυ ο αλλος.

    Για 24 ωρες μωρο μου εισαι δικος μου