Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιδειξίας μια παρεξηγημένη λεξη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 25 Νοεμβρίου 2008.

  1. female

    female Contributor




    Φοβούμαι πως το λεκουμάκι δεν το δικαιούμαι. Δεν α-κατάλαβα. Δηλαδής ο άντρας επιδεικνύεται διαφορετικά; Πετάει, ας πούμε, όξω, μια Gold American Express ή ένα Βατοπέδι;


     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    επιδειξιομανια: 1. η επιμονη ταση για αυτοπροβολη, για επιδειξη. 2. η σεξουαλικη διαστροφη κατα την οποιαδιεγειρεται κανεις επιδεικνυοντας τα γεννητικα του οργανα χωρις προσπαθεια για παραπερα σεξουαλικη δραστηριοτητα.

    (πηγη: λεξικο νεας ελληνικης γλωσσας, Γ.Μπαμπινιωτη, σελ. 651)

    η ταση να δειχνουμε ωραια μερη του σωματος μας ειναι υποκειμενικη και αυθαιρετη. Ο γυμνισμος ειναι αλλο πραγμα. καθε γυναικα που αρεσκετε στο να τη θαυμαζουν για τα καλυγραμμα ποδια της, φυσικα και θα επιδειξει τα ποδια της. Π.χ. εγω που εχω πρασινα ματια και ειμαι υπεριφανη για το δωρο του πατερα μου προς εμενα, μου αρεσει οταν μου κανουν κομπλιμεντο για τα ματια μου. Η μου αρεσει οταν καποιος κοιταζει διακριτικα το στηθος μου. Αλλα οχι δεν απολαμβανω οταν μου λεει " τι βυζ.....ρες ειναι αυτες μανα μου" Αλλα μια φορα που πηγα να βαλω βενζινη μουη λεει ο βανζινοπωλης... "το ξερω οτι σας εχουν πει για τα πανεμορφα ματια σας, αλλα ειναι πραγματικοτητα..." και οχι δεν μου κερασε την βενζινη αλλα με εκανε να νιωσω πολυ ομορφα.

    Μια διαρκης διψα για θαυμασμο, δεν ξερω τελικα αν θα ειναι καταλυτικο για να καταφερει καποιος να "καβαλησει το καλαμι"

    Αλλωστε η ομορφια εκτος απο υποκειμενικη ειναι και περαστικη.....
     
  3. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    Την επιθετικότητα. Η γυναικεία επίδειξη δεν θεωρείται εν γένη επιθετική αλλά πρόκληση/πρόσκληση σε ερωτικό παιχνίδι.

    Τα πράγματα δεν είναι ΟΚ όταν η γυναικεία επίδειξη στρέφεται προς τα παιδιά.
    Η αναλογία είναι σαφής.
     
  4. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    Εδω που γραφουμε, εχει πολυ μεγαλη διαφορα και ειμαι σιγουρη οτι την ξερεις...... 

    Μη με βαζεις να τη λεω γιατι ειναι και τα %^$%^&$%$&&^&*&(*& τα reports.
    Το ευχαριστο ειναι οτι εχουμε πολλους γιατρους στο φορουμ.


    υ.γ. ο τιτλος θελει διορθωση. Και οι μιστρεs κανουν λαθη. Δεν ειναι κακο να το πουμε.
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2008
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    Eυτυχώς που δεν σε ειδε και η γυναικα του γειτονα να χαιδευεις το αιδοιο σου κοιτώντας τον, γιατί εκτος απο επιδειξιομανης θα ήσουν κ ξεμαλλιάσμενη.  
     
  6. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Το δικαιάσαι πως δεν το δκαιάσαι!
    ή κουδουνάει τα κέρματα στην τσέπη (παρεφθαρμένη κίνηση αυνανισμού) ή τα κλειδιά (να έχει ποικιλία το πράγμα) ότι έχει ο καθένας ..

    Σοβαρά τώρα ....
    επιδειξίας είναι ο καθένας μας .. σε μικρό ή μεγάλο βαθμό ... όλοι μας δείχνουμε τα φτερά μας, ότι έχει ο καθένας και όλοι μας προσπαθούμε να τραβήξουμε τα θήλεα (και αντιστοίχως τα θήλεα να τραβηχτούν) ώστε να επιτευχθεί το θαύμα της φύσης. (όπου θήλυ για την ώρα διάβαζε το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου μας) Αυτό γίνεται ενσυνειδήτως΄ή ασυνείδητα, σκοπό έχει την επικοινωνία και κατά περίπτωση μεταδίδει ως μήνυμα την δύναμη (οικονομική, σεξουαλική, σωματική, κοινωνική κλπ) την διαθεσιμότητα, την σεξουαλικότητα, την επιθυμία συνευρέσεως κλπ κλπ.
    Όπου το μήνυμα μεταφέρεται χωρίς παράσιτα και μέσα στις κοινωνικές νόρμες (μην με ρωτήσετε τι είναι οι κοινωνικές νόρμες ... ότι δεν σε στέλνει εισαγγελέα) το ονομάζουμε φλέρτ .. ότι υπερβαίνει αυτό το όριο είναι επίδειξη. Σημείωση 1 .. δυστυχώς μόνο το πέρασμα του ορίου στην σεξουαλική πλευρά σε στέλνει εισαγγελέα, όλα τα άλλα είναι ανεκτές επιδείξεις χλιδής κλπ.

    Μια επίδειξη, έχει μια δόση ναρκισσισμού. Ναρκισσισμό που έχει ή δεν έχει ανάγκη τον άλλο ως καθρέπτη .. ανάλογα με το μέγεθος του ... με αυτή την έννοια η επίδειξη δεν αλλάζει σε άνδρες και γυναίκες ... ο ίδιος μηχανισμός, η ίδια λειτουργία, η ίδια ευχαρίστηση ...

    Κοινωνικά όμως είναι πιο αποδεκτή η γυναικεία επίδειξη- αφ' ενός γιατί μας αρέσει, αφ' ετέρου γιατί γίνεται με τρόπο συγκαλυμμένο και όχι ακραία βάναυσο, όπως ο ανδρικός, αφ΄ετρίτου γιατί είνια πιο ασθησιακό να βλέπεις μια γυμνή γυναίκα από τον κάθε μαντράχαλο, αφ' ετετάρτου πάντα ελπίζουμε να μας τύχει και εμάς μια περίπτωση και να την καταβρούμε κλπ κλπ.
    Απάντησα?
    Αν ναι .. το λεκουμάκι σας περιμένει αν όχι .. επανέρχομαι κατόπιν σχετικού αιτήματος σας

    Υμέτερος
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor



    Δεν είναι, γιατί μερικές γυναίκες έχουν μάθει να κάνουν ό,τι κάνουν κι έπειτα να εμφανίζονται ως θύματα.
     
  8. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Αμέ. Και ενίοτε και κατά περίπτωση, όπως γράφει κι ο αγαπητός Υμέτερος, "πετάει" κι ένα εξαιρετικό κείμενο. Κι ορισμένες γυναίκες το κάνουν αυτό, αλλά η απήχηση είναι διαφορετική από το αν "πέταγαν" μπούτι.
     
  9. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    λοιπον δε ξερω τι λετε εμενα το θεαμα μιας γυναικας ημιγυμνης ή ντυμενης πολυ πολυ προκλιτικα ειναι ...δεν εχω λογια!!!αρκει να ξερει να το υποστηριζει!
    δε θελει μαγκια?
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Τον τιτλο του topic δεν τον εχει δει καποιος διαχειριστης να τον αλλαξει ?
     
  11. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: Απάντηση: Re: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?


    Το ξέρω έχω ήδη ζητήσει από τον Κωνσταντίνο να μου το διορθώσει, thanks πάντως
     
  12. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    ΖΟΥΛΙΑΡΑ ........